вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Технологія виробництва сталевого колаТехнологія виробництва сталевого кола

Технологія виробництва сталевого кола

Металургійна промисловість випускає величезну номенклатуру виробів з металу. Одним з найпростіших серед них є сталевий круг, що відноситься до сортовому прокату. Даний вид металопродукції проводиться різними способами і знаходить широке застосування в різних галузях промисловості. Кожна з різновидів різниться за фізико-механічними показниками та експлуатаційними якостями.

Основні види кола сталевого і методи виготовлення

Сортамент описуваних металовиробів встановлюється діючими державними стандартами. Сталеве коло являє собою різновид прокату, що має суцільну внутрішню структуру. Мінімальний діаметр поперечного перерізу прутка – 5 мм, максимальний – 270 мм. Цей різновид продукції класифікується за використовуваної технології виробництва:

  • Холодна прокатка.
  • Горяча прокатка.
  • Кування.

Кожен з перерахованих методів виготовлення сталевого прута має певні переваги і особливості. Прутки володіють різними технічними характеристиками і граничні відхилення від заданих номінальних значень по геометрії і масі.

Виробництво сталевого кола гарячої прокаткою

Пруток постійного перетину виготовляється на спеціальному верстаті, оснащеному обертовими парами валків складної форми. Технологія гарячої прокатки кола сталевого виглядає наступним чином:

  • Як заготовка для виробу використовується сталевий виливок, попередньо розігріта або охолоджена до встановленої температури.
  • Вона поміщається на прокатний стан і подається на валки з вирізом. Проходячи між ними, заготівля деформується і набуває круглий перетин.
  • Потім виріб охолоджується, проводитися огляд на предмет наявності шлюбу і відповідності стандарту.

При гарячої прокатки кола сталевого підвищеної якості витримується певний температурний режим:

  • Попереднє нагріваня до 1000 °C.
  • Після першої прокатки температура підвищується до 1120 °C.
  • Охолодження в два етапи: спочатку водою потім на повітрі природним чином.

Метод виготовлення прутка гарячої прокаткою відрізняється високою продуктивністю і дозволяє отримувати продукцію належної якості в великих обсягах. Граничне відхилення від номінальних показників коливається в межах від 0,5 до 2,0 мм в залежності від діаметру.

Метод холодної прокатки

Виробництво кола сталевого можливе без попереднього нагріву шляхом ступеневої деформування. Технологія холодного прокату в чому аналогічна методу гарячого прокату і істотно економічніше його за енерговитратами. В результаті застосування описуваного в цьому розділі способу виготовлення досягаються:

  • Висока точність форми і розмірів виробів.
  • Істотне збільшення фізико-механічних характеристик.
  • Покращена обробка зовнішньої поверхні сталевого прута.

Методом холодної прокатки проводиться коло сталеве діаметром від 3 до 100 мм включно, довжина мірних відрізків прутка становить від 1,5 до 6,0 м з кроком 0,5 м. За узгодженням зі споживачем можливе виготовлення продукції інших розмірів.

Виготовлення кола сталевого куванням

Даний метод виробництва дроту передбачає механічний вплив (ударного або сдавливающего) на попередньо розігріту фланцеву заготовку. Технологія виготовлення сталевого прута куванням реалізується за допомогою спеціальних машин, гідравлічних молотів або пресів. Процес відбувається в кілька етапів:

  • Заготівля доводитися до необхідної температури і поміщається на ковадло.
  • По ній наносяться удари, після кожного з яких вона автоматично повертається на певний кут.
  • Після досягнення необхідного діаметра готовий виріб знімається і вкладається на спеціальній підставці для рівномірного охолодження.

Сталеве коло, виготовлено методом кування, в результаті множинних ударних впливів набуває ущільнену структуру. Це забезпечує підвищену механічну міцність прутка.

Сфери використання кола сталевого

Сортовий металопрокат описуваного виду знаходить широке застосування в будівництві та в промисловості. Круг сталевий використовується як в якості складових частин металоконструкцій, так і заготовок для різних деталей:

  • Кріпильних елементів: болтів, заклепок, шайб і гвинтів.
  • Конструкційних деталей: осей обертання, втулок та інших.
  • Пружних елементів: пружин і тріснув.

Прутки різного діаметру застосовуються для виготовлення різних металоконструкцій і армуючих каркасів для бетонних стін і перекриттів.

Металобаза «КТ-Сталь» пропонує великий вибір прокату і зокрема сталевих кіл всіх різновидів. Наші фахівці надають допомогу у виборі виробів з необхідними характеристиками.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
28 марта 2024 10:40






    Завжди найнижча цiна