Що краще сітка рабиця або зварна сітка?
Якщо потрібно обгородити велику ділянку, часто задіюється металева сітка. Її вибирають для облаштування кордонів спортивних і виробничих майданчиків, підприємств, присадибних ділянок, фермерських угідь, парків. Зазвичай вибір стоїть між рабицей і зварною сіткою. У чому відмінності між ними і які плюси кожної розповімо далі. Відрізнити ж їх можна за спрощеним варіантом з’єднання прутів.
Сітка-рабиця – міцна, проста в монтажі, доступна
Рабица популярна завдяки простоті монтажу і можливості повторного застосування після зняття з опор. Виконується методом плетіння, форма осередку – ромб. Завдяки такому способу виробництва сітка виходить міцною і цей показник залежить тільки від міцності дроту на розрив. Товщина прутів в середньому 1,6-2 мм. Рабиця реалізується в рулонах. Зазвичай в одному – 30 м. Це дозволяє облаштовувати великі ділянки без задіяння спеціального обладнання.
КТ-сталь пропонує кілька варіантів рабиці:
- неоцинкована – дешева, і щоб вона прослужила довше бажано фарбування;
- оцинкована – дорожче за попередню, зате довговічніша зважаючи на стійкість до корозії;
- пластифікована – оброблена пластиком, який захищає метал від псування.
Ціна такої рабиці найвища, але і термін служби тривалий.
Вибираючи таку сітку, потрібно дивитися на розмір осередку. Вони варіюються від 25 до 70 мм. Чим миниатюрніше осередки, тим міцніше сітка. Для садової ділянки підійде рабиця з осередками 40-60 мм. Для спортивної або дитячого майданчика оптимальна сітка з осередками до 40 мм, щоб вона могла вистояти перед ударами м’ячем. Взагалі рабиця здатна витримувати великі навантаження. У неї багато версій для вибору розмірностей.
Зварна сітка – для забору на десятиліття
Зварна сітка вважається не менш міцною. Це властивість пояснюється специфікою виробництва. Її часто застосовують при облаштуванні тенісних кортів і спортивних майданчиків. Зварна сітка відпускається у вигляді карт. Виготовляється зі сталевого дроту діаметром 3-5 мм. Розмір осередку – 100х150 мм (буває також менше і більше), самої карти – 2х2,5 м. Прути в місці перехрещення зварюються між собою, звідси і назва. Кожен фрагмент доповнюється ребрами жорсткості. Вони гарантують збереження початкової форми карти.
Зварна сітка виробляється двома способами:
Дріт попередньо оцинковується, але це покриття все одно частково витирається в місцях з’єднання. Згодом тут може утворитися іржа.
Прути спочатку зварюються, а потім оцинковуються. Цей спосіб виробництва більш досконалий. Виріб позбавлений слабких місць, а тому довше зберігається в первісному вигляді.
Дріт додатково покривається полімером. Сітка виходить міцною і стійкою до впливу ззовні.
Зварену сітку можна застосовувати для обгородження територій з будь-яким рельєфом. Якщо частину паркану приходить в непридатність, її можна замінити на нові карти. Він просто монтується. Єдине, зварна сітка дорожче ніж рабиця.
Рабица і зварна сітка – загальні плюси
Рабица і зварна сітка має кілька схожих переваг:
- Простий монтаж і розбирання, які не потребують спеціальних навичок.
- Невелика вага конструкції.
- Доступна вартість в порівнянні з іншими для облаштування заборів матеріалами (шиферу, профнастилу).
- Не перешкоджає проникненню світла, що важливо для присадибної ділянки, парку.
- Варіативність розмірів сітки і осередків.
Як бачимо, зварна сітка і рабиця мають деякі відмінності, але в цілому вони дуже схожі. У виборі більш відповідного варіанту потрібно орієнтуватися на специфіку матеріалу і свої потреби.