вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Як усунути корозію металу

Корозія протікає не тільки у металів, крім них їй підвладні і дерев’яні поверхні. Коротко кажучи – корозією називають руйнування матеріалу під дією зовнішніх умов середовища, створених хімічним впливом.

Металлобаза КТ-Сталь займається реалізацією чорного металопрокату оптом і в роздріб з 2012 року, зробивши ставку на:

  • Низьку ціну металу, поставляючи безпосередньо від заводу виробника;
  • Зручну доставку металу будь-якої довжини і ваг від 1 кг до 100 тонн і більше;
  • Безкоштовну порізку болгаркою кожного клієнта;
  • Сучасну кваліфіковану консультацію від досвідчених менеджерів.

Отже, сьогодні піде мова саме про корозію металів, а точніше про її види та способи захисту.

Перейдемо до частини, де будуть описуватися два види корозії:

  • Хімічна;
  • Електрохімічна.

Перша, хімічна корозія, є реакцією прямого контакту поверхні металевого сплаву з навколишнім агресивним середовищем, таке як кисень або кислота в складі речовини, що приймає вид окислення. Гази або органічні рідини, такі як спирт або продукти з участю нафти, відносяться до прямих факторів виникнення корозії. Якщо ще відбувається і нагрівання металу, то процес корозії тільки прискорюється і проявляється у вигляді окалини. До однієї з різновидів хімічної корозії відноситься атмосферна, що виникає завдяки погодним умовам.

Чому ж вона все-таки виникає? А все завдяки сірці у вигляді сульфідів, включеної до складу металу. Згодом відбувається хімічна реакція і сірка розкладається, виділяючи сірководень, що викликає відповідну реакцію на поверхні заліза. Сірка робить сталь красноломкость. Що означає крихкість при температурі 800 градусів і вище.

Другий вид, електрохімічна корозія, викликається контактом металу з влагомістким і водяним середовищем – електролітом. Все тому, що під впливом повітря і води метал стає пухким світло-коричневим порошком. Іншими словами, іржавіє. Яскравими прикладами стає трубопровід, дно морського судна.

Інший приклад такої корозії, ми спостерігаємо взимку, коли дороги посипаються сіллю для усунення льоду. Але саме завдяки солі найбільше страждають комунікаційні системи і автомобілі, що контактують з речовиною і піддаються впливу корозії металів.

Сам процес проходить за рахунок того, що металевий сплав частково втрачає атоми, що переходять в розчин електроліту у вигляді іонів. Їх заміщають електроди, які заряджають метал негативним зарядом, а електроліт завжди має позитивний заряд. Таким чином утворюється гальванічна пара, де частки металу стають частиною розчину, і він руйнується.

Корозія не завжди розвивається на всі поверхні металоконструкції. Залежно від місця розташування вона ділиться на:

  • Місцеву – протікає лише в деяких ділянках;

  • Рівномірну – розподіляється по всі площі металу;

  • Межкрісталлічну – де корозійне вплив проявляється на кордоні між зернами.

Визначившись з причинами і видами корозії, давайте з’ясуємо як же з нею боротися або хоча б як зменшити наноситься шкода.

 

Корозія як боротися

У сучасному світі ще не придумали такого сплаву металу, який не піддавався б корозії, а також не знайшли спосіб повністю запобігти її появу. Існує кілька способів уповільнення її протікання. Далі ми розглянемо найбільш поширені:

  • Вплинути на навколишнє середовище металу або металевого виробу, шляхом зниження або виключення впливів агресивного середовища;
  • Створити захисний додатковий шар.

Щоб захистити метал від хімічної корозії, рекомендуємо:

  • На поверхню виробу нанести жир або масло, або інше не металеве покриття. Наприклад, це може бути фарба (олійна, акрилова або емаль), лак, полімер. Всі ці продукти створюють додаткове захисне покриття у вигляді плівки, які зменшують вплив вологи і інших чинників на метал з навколишнього середовища;
  • Придбати металопрокат з додатковим захисним покриттям з металевого сплаву – цинк, нержавіюча або алюміній. У даних металів корозія протікає повільніше. Їх ділять на два види: по-перше, протекторні, де поверхню металу покривають цинком, алюмінієм або кадієм; по-друге, стійкі до корозії, де для нанесення покриття підходять нікель, срібло, свинець, хромом, мідь.

На стійкість металу до корозії вказує кількість легуючих елементів в складі. До них відносять сплав титану, нікелю або хрому, міді. Для чорного металопрокату використовують додавання хрому. Так, наприклад, в нержавіючої сталі його зміст дорівнює від 13 до 20%. Завдяки йому на поверхні утворюється оксидна плівка великої щільності, що захищає від корозії і подальшого руйнування. Тому її можна застосовувати в хімічній промисловості навіть для переміщення кислот, солей великий фортеці.

Для захисту від електрохімічної корозії рекомендуємо вдатися до таких методів захисту:

  • Зниження корозійної активності середовища за допомогою додавання неметалічних інгібіторів (речовин здатних затримати або придушити протікання фізичних або фізико-хімічних процесів. Простіше кажучи уповільнюють дію процес корозії) і зменшення кількості факторів, що впливають на електрохімічну корозію. Наприклад, в хімічних середовищах в якості інгібітора виступають неорганічні сполуки. Для залізного обладнання, розташованого в воді, застосовують деякі сполуки цинку і кальцію. Для напів лужного середовища захистом послужить сіль бікарбонату кальцію в якості захисного шару на поверхні металу. Поліфосфати, силікатні солі, фосфати, інші органічні сполуки – все це послужить прикладом застосування інгібіторів. До ще одного способу тимчасово «припинити» вплив корозії – це видалення кисню і діоксиду вуглецю. А знизити кислотність грунту допоможе її вапнування.
  • Захистити від блукаючих струмів за допомогою електроізоляції, віддаленого розташування металевих конструкцій від тепломережі та інших способів. Цей метод підходь для зниження електрокорозії для металоконструкцій, розташованих під землею (в тому числі і комунікацій).

У свою чергу металлобаза КТ-Сталь пропонує на вибір широкий асортимент оцинковані і нержавіючі листи, а також труби. Усі позиції вказані на сайті в прайсі. У разі, якщо у вас великий обсяг замовлення, то готові пошукати і привезти позицію для Вас, навіть якої у нас немає в прайсі.

Всі ціни роздрібні і будуть знижуватися при об’ємному замовленні. Так само у KT-Stal діє приємна індивідуальна система знижок для постійних клієнтів. Все що вам потрібно, – це заявити про себе за допомогою дзвінка або залишивши заявку на сайті в чаті.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
23 ноября 2024 10:49






    Завжди найнижча цiна