вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Просічно-витяжний та рифлений листи: особливості виборуПросічно-витяжний та рифлений листи: особливості вибору

Просічно-витяжний та рифлений листи: особливості вибору

Просічно-витяжний та рифлений металевий листи активно використовуються у виготовленні металоконструкцій, які згодом знаходять застосування у будівництві промислових та побутових об’єктів. У кожного з цих видів прокату є свої особливості, переваги та недоліки. У зв’язку з цим у потенційного покупця можуть виникати проблеми з вибором відповідного варіанта. Щоб простіше було визначитися, розглянемо, чим відрізняються ці два зазначені види металопрокату та якому слід віддати перевагу в тій чи іншій ситуації.

Просічно-витяжний лист (ПВЛ): яким буває і де застосовується

ПВЛ є смугою металу з опуклим краєм, що має рівномірно розподілені отвори однакової форми. За рахунок цього лист має схожість із сіткою. Але тільки зовні. Він зберігає всі властивості листового металу, де відсутні зварювальні шви.

Вироблятись ПВЛ може з різних видів сталей: низьколегованих, нержавіючих, вуглецевих. 

За формою осередків буває ромбоподібним, круглим, шестикутним, квадратним.

Відрізняється ПВЛ і за призначенням, що залежить від того, в якій модифікації він виробляється. Так, буває продукція, призначена для навантажених металоконструкцій (ПВК) та застосування у господарських цілях (ПВХ). Якщо ПВК допускається використовувати в обох випадках (хоча це економічно недоцільно), то ПВХ у жодному разі не підходить для навантажених конструкцій із металу.

У просічно-витяжного листа є кілька важливих переваг:

  • світло- та повітропроникність, доступність візуального огляду;
  • полегшення ваги конструкції без шкоди її міцності та надійності;
  • здатність до самоочищення, тому що на ньому не накопичується волога;
  • зниження рівня шуму під час руху по ньому;
  • декоративні властивості, можливість при необхідності набувати округлих форм.

З вуглецевої сталі листи більше схильні до корозії, ніж виготовлені з алюмінію або нержавіючої сталі. Але, цю проблему легко вирішити за допомогою гальванічного та лакофарбового покриття.

ПВЛ застосовують для створення настилів платформ, сходів, клітин у сфері сільського господарства, огорож (огорож, вольєрів, загонів), грат для просіювання порід (нерудних, рудних), настилів стелажного обладнання.

Рифлений лист (РЛ): плюси, мінуси, сфери використання

Рифлений лист – плоский металопрокат, що має з одного боку гладку поверхню, а з іншого – об’ємно-опуклу текстуру (симетрично розміщені рифлі). Випускається різної товщини, ширини (1000 та 1250 мм) та довжини. Виготовляється з нержавіючих сплавів, вуглецевої сталі, алюмінію. Рифлення може бути чечевичним або ромбічним.

Основні плюси рифлених листів:

  • можливість їх піддавати механічній обробці, фарбуванню, зварюванню;
  • пластичність, що дозволяє виготовляти їх конструкції різної конфігурації;
  • однорідність структури металу;
  • придатність до вторинної переробки;
  • зносостійкість, корозійна стійкість;
  • високі декоративні властивості.

Але, за певних атмосферних умов, поверхня листа може ставати слизькою, тому його краще використовувати для приміщень. Також через увігнуту структуру РЛ може засмічуватися.

Рифлені листи можуть використовуватися для сходів вхідних груп і сходів, пандусів, помостів, рамп, платформ, резервуарів, загороджень, барабанів для кранів і тельферів.

Який лист вибрати: просічно-витяжний або рифлений

Щоб зробити правильний вибір, слід врахувати всі розглянуті вище властивості, переваги та недоліки обох видів металевих листів. Дуже велике значення має те, де і для чого використовуватиметься матеріал.

Враховуйте, що ПВЛ знижує вагу металоконструкцій у той час як РЛ забезпечує підвищену безпеку в тих випадках, якщо можливі ударні навантаження, передбачається велике навантаження на підлогу або важливо захистити нижні рівні від потрапляння предметів та протікання рідин. Також для організації інтер’єру житлового приміщення або армування штукатурного шару доцільним є застосування ПВЛ. А рифлений лист, у свою чергу, за рахунок своєї рифленої текстури найкраще підходить для виробничого дизайну.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
05 мая 2024 08:48






    Завжди найнижча цiна