Інструкція по монтажу огорожі з сітки-рабиці
Побудувати надійний паркан недорого цілком можливо якщо використовувати якісні та доступні матеріали. Компанія «КТ-Сталь» пропонує вигідно купити сітку-рабицю для пристрою огорожі навколо будинку або земельної ділянки. Вона відрізняється якісними показниками міцності та стійкості до зовнішніх впливів, а монтаж її не потребує великих трудовитрат.
Сітчасті огорожі виконуються в різних варіантах, відповідно для них потрібні різні матеріали. Для виконання робіт вам знадобляться інструменти та інвентар, які є практично у кожного домовласника. Монтаж паркану з рабиці передбачає виконання ряду нескладних операцій, описаних в останньому розділі статті.
Сітчасті огорожі: варіанти виконання і вибір матеріалів
Встановлення огорожі по периметру вашої ділянки можливо різними способами. Найбільшого поширення отримали наступні варіанти парканів з сітки-рабиці:
- Секційні. Сітка закріплюється в рамці зі сталевого куточка або профільної труби. Секції приварюються або прикручуються болтами до заздалегідь встановленим стовпів.
- Суцільний. Рабица монтується безпосередньо до опор за допомогою в’язального дроту або хомутів з різьбовими з’єднаннями. Для виключення можливості провисання сітки поверху пропускається тонкий пруток або встановлюється брус, до якого полотно притягається рейками.
Вибір сітки для забору визначається з його функціонального призначення. Наприклад, загін для домашньої птиці краще захистити сіткою з маленькими осередками. Для решти ділянки підійде і менш дороге полотно з більш великими вічками. Тимчасові огорожі краще робити з неоцинкованої рабиці, а для постійних – переважно використовується сітка з оцинкованим шаром або полімерним покриттям. Вони відрізняються довговічністю і добре виглядають.
Підготовка до виконання робіт і перелік інструментів
На початковому етапі необхідно розрахувати необхідну кількість матеріалів виходячи з периметра обгородженій території. Загальна довжина сітки потрібної висоти повинна відповідати цій величині. Кількість стовпів визначається з розрахунку їх установки через кожні 2,5-3 м. Додатково будуть потрібні більш потужні опори для навішування хвіртки і воріт.
Виходячи з обраної конструкції сітчастого паркану, купується необхідна кількість сталевого куточка або профільної труби для виготовлення секцій. Для виконання монтажних робіт знадобляться:
- Лопати штикові та совкові.
- Схил будівельний або рівень, тонкий шнур.
- Пасатижі і кусачки для роботи з в’язанням дротом.
- Ключі для загвинчування гайок на хомутах.
Монтаж секційного паркану зазвичай ведеться із застосуванням електрозварювання, а значить, будуть потрібні електроди і болгарка для різання профільного металопрокату.
Основні етапи робіт по установці паркану з рабиці
Огороджувань ділянку по периметру очищається від рослин і сміття, по можливості вирівнюється. Роботи з монтажу сітчастого паркану виконуються в такій послідовності:
- Розмітка. Здійснюється за допомогою рулетки і шнура відзначаються місця установки стовпів, а також хвіртки і воріт.
- Викопування ям і монтаж опор. Спочатку встановлюються кутові стовпчики і вирівнюються за допомогою гідравлічного рівня. Між ними натягується нитка визначає висоту огорожі. Опори бажано забетонувати.
- Установка хвіртки (воріт). Вкопуються два стовпи, на один з них навішується стулка, яка в закритому стані повинна повністю перекривати прохід. Одні ворота переважно робляться з рівними стулками.
- При установці секційного паркану, заздалегідь виготовлені модулі приварюються або прикріплюються іншим способом до стовпчиків. Сітка суцільної огорожі розгортається і фіксується до опор дротом. Крізь верхні комірки простягається пруток або встановлюється брус з притискної рейкою.
Фахівці компанії «КТ-Сталь» готові надати допомогу у виборі необхідних матеріалів для влаштування парканів з сітки-рабиці. У нас ви знайдете найбільший вибір необхідних для будівництва огорожі матеріалів.