Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: + 38 (067) 626 49 19
+ 38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новости Використання металочерепиці для влаштування покрівлі: особливості виконання монтажних робітВикористання металочерепиці для влаштування покрівлі: особливості виконання монтажних робіт

Використання металочерепиці для влаштування покрівлі: особливості виконання монтажних робіт

Багато сучасних матеріалів, що застосовуються в будівництві, зовні тільки імітують традиційні, при цьому кардинально відрізняються від них за структурою та властивостями. Одним з таких інноваційних покриттів є металочерепиця. Як зрозуміло з назви вона нагадує за формою керамічну черепицю, але виготовляється із сталевого листа методом холодної прокатки з подальшим нанесенням захисно-декоративного покриття.

Для пристрою міцної і надійної покрівлі з металочерепиці важливо правильно підготувати під неї основу: обрешітку. При створенні настилу необхідно точно витримати крок між опорними брусками, щоб забезпечити перерозподіл зовнішніх навантажень на несучі елементи кроквяної конструкції. На наступному етапі проводиться укладання і кріплення покрівельного матеріалу в точній відповідності з діючими правилами і нормативами.

Конструкція кроквяної системи та настилу

У разі якщо проводиться ремонт даху будівлі необхідно переконатися в міцності несучого каркаса. Для цього проводиться ретельний огляд крокв і балок, а також вимірювання кута нахилу скатів. Для металочерепиці цей показник повинен перевищувати 14⁰, при менших значеннях нахлест робиться на дві хвилі.

При зведенні нової покрівлі для пристрою кроквяної системи застосовується деревина з питомою вологістю не більше 2%. Поперечний брус, який є основним елементом обрешітки, називається латом і для його виготовлення застосовується дошка перетином 32 × 100 мм. Даний показник вибирається з урахуванням можливої товщини снігового покриву для даної місцевості.
Покрівля з покриттям з металочерепиці складається з наступних елементів:

 • Карнизна планка.
 • Решетування з дощок, закріплених з певним кроком.
 • Бруси контробрешетування спадають.
 • Плівка гідроізоляційна.
 • Несуча будівельна система.
 • Коник з ущільнювачем і заглушкою.
 • Дошка вітрова.

При наявності внутрішніх сполучень скатів застосовується ендова. Якщо дах робиться з утепленням, то додатково укладається «покрівельний пиріг». Останній повинен складатися з гідроізоляційної плівки утеплювача (базальтова або мінеральна вата) і пароветрозащітной мембрани.

Роботи зі створення обрешітки починаються з кріплення гідроізоляції, яка укладається поперечно до крокв з нахлестом в 10-12 см. Матеріал прибивається до несучих конструкцій планками без натягу, що дозволяє уникнути її руйнування внаслідок теплового розширення.

Правила укладання металочерепиці

Монтаж покрівельного матеріалу виконується від нижнього краю до коника, таким чином, забезпечується правильне накладання листів. Укладання металочерепиці може здійснюватися двома способами: рядами від карниза або в шаховому порядку. Порядок виконання робіт наступний:

 • По нижньому краю встановлюється напрямна – карнизна планка.
 • На обрешітку укладається крайній правий лист металочерепиці з таким розрахунком, щоб він виступав на 2 мм нижче планки.
 • Для кріплення панелі застосовуються саморізи довжиною від 30 до 55 мм в залежності від марки покрівельного матеріалу. Кріплення вкручується в верхню частину хвилі з розрахунку 6-9 штук на 1 кв. метр матеріалу.
 • При монтажі листів необхідно домогтися, щоб їх нижня кромка становила пряму лінію. Перекіс неприпустимий, тому що призводить до утворення зазорів між листами, куди потрапляє дощ або сніг.
 • За бокової лінії листи з’єднуються за допомогою спеціальних замків, відформованих в профілі.

При правильному укладанні і використання якісного матеріалу утворюється надійне покриття покрівлі, незворушне для атмосферних опадів. Компанія «КТ-Сталь» пропонує недорого купить металлочерепицу найвищої якості зі складів в Києві, Харкові та інших міст області. У продажу великий асортимент сучасних будівельних матеріалів за доступними цінами.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
09 декабря 2023 03:19


  Завжди найнижча цiна