вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Як кріпиться металочерепиця

Як класти металочерепицю

Одне з приємних переваг металочерепиці – це зручний монтаж без особливих професійних навичок. Розділимо весь процес на два етапи:

 • Правила і нюанси як монтувати металочерепицю;
 • Поетапний процес кріплення сталевий черепиці.

Важливо розуміти, що металочерепиця та профнастил мають загальну і корисну ширину. Різниця між ними – це рівень необхідного нахлеста при монтажі листів. Загальна ширина металочерепиці – 1190 мм, корисна – 1100 мм і в залежності від виробника ці дані можуть змінюватися.

У більшості випадків крок металочерепиці дорівнює 350 мм. Це необхідно враховувати при створенні обрешітки тому, як в кожну поперечну хвилю потрібно монтаж планок.

Техніка безпеки

Кольорове полімерне захисне покриття на листі металочерепиці дуже легко подряпати. Тому важливою є правильне транспортування і підйом металевих листів на покрівлю. Причому ні в якому разі не тягнути верхній шар листів, що призведе до утворення подряпин. Щоб підняти лист на покрівлю в поодинці, встановіть дерев’яні лаги і піднімайте листи по одному.

Якщо на одному з листів з’явилася подряпина, то рекомендуємо скористатися ремонтної емаллю або фарбою. Коли ви залишаєте все як є, то на листі починається корозійний процес і термін служби значно знижується.

В ході робіт можливо буде потрібно різати металочерепицю. Для цього підходять спеціальні пилки з дисковим різцем або ножиці по металу. Краще обійтися без болгарки (УШМ) для такого виду робіт, так як вона плавить полімерне захисне покриття.
Переміщення по даху допустимо у взутті з м’якою підошвою, наприклад, кросівки. Так, рухаючись по металочерепиці і наступаючи тільки на нижній прогин хвилі, ви збережете цілісність матеріалу.

Не забуваємо після закріплення листа з поверхні прибрати стружку за допомогою м’якої щітки. У зворотному випадку тирса може подряпати полімерне покриття.

Як вибрати саморізи для металочерепиці

Кріпляться листи металочерепиці за допомогою саморізів. Їх перевага в наявності гумової прокладки, а також підбору палітри під колір покрівельного матеріалу.

Саморізи бувають двох видів:

 • По металу;
 • По дереву.

Саморізи по металу короткі 19 мм і з частою різьбленням. З їх допомогою щільно закріплюються два листа металу між собою.

Саморізи по металу довше – 25 або 35 мм. З їх допомогою кріпиться лист металу до решетування.

Розраховується 6-8 саморізів на 1 м2 металочерепиці. Для планок – 3 шурупа на 1 м.п.

Дуже важливо не перетягувати саморізи або навпаки. Все повинно бути в міру з рівною прокладкою без прогинів.

Як кріпиться металочерепиця

Виділимо три види робіт для того як кріпити металочерепицю:

 • Один скат;
 • Два і більше ската;
 • Трикутна форма ската.

Залежно від виду ската покрівлі змінюється деякі нюанси в установці.

Як крити металочерепицею односхилу покрівлю

Укладати металочерепицю допустимо як зліва направо, так і навпаки в залежності від зручності проведення робіт, а також напрямку вітру.
Взагалі рекомендується починати роботу з боку будинку, де відсутні укоси. І триває монтаж в сторону примикання зі скатом або до розжолобку між сусідніми скатами.

Сам процес укладання металочерепиці виглядає наступним чином:

 • Укладається перший лист і вирівнюється по карнизу. Після чого його закріплюємо в верхньому кутку одним саморізом.
 • Далі таким же чином внахлест укладається ще 2-3 листків (не більше) фіксуючи короткими саморізами між собою, вирівнюються по одній лінії і повністю кріпляться до обрешітки.
 • Залишок роботи проводиться в тому ж порядку.

Чому краще відразу укладати не більше чотирьох листів? Якщо більше, то весь блок стає важким і ускладнює процес роботи. Саморізи вгвинчуються в прогин хвилі профілю під поперечну канавку перпендикулярно обрешітці зигзагом. В такому випадку в тіні хвилі саморізи будуть зливатися з покриттям покрівлі і стануть непомітні. По краю у коника і у карниза лист кріпиться через хвилю.

Металочерепиця. Як стелити на покрівлю з двома або більше скатами

Процес укладання металочерепиці в кілька рядів практично ідентичний варіанту з одним рядом. Єдина відмінність – послідовність розміщення листів – починаємо знизу вгору, як це показано на схемі нижче.

Трикутна форма ската

У разі трикутного ската покрівлі, необхідно провести підготовчу роботу. Для цього робимо спеціальну розмітку, зазначивши центр ската і центральну вісь.

Далі таку ж вісь робимо на самому листі металочерепиці. Після чого, під час монтажу зіставляємо обидві лінії, закріпивши лист саморезом у верхній точці. Продовжуємо роботу за принципом роботи з прямокутною покрівлею.

На схилах трикутної форми і розжолобків потрібно відрізати металочерепицю. Для полегшення роботи, рекомендуємо зібрати “Черток”. За допомогою чотирьох дощок формуємо прямокутник і фіксуємо шарнірним кріпленням. Відстань між внутрішньою стороною лівої дошки і зовнішньою стороною правої одно 1100 мм (робоча ширина металочерепиці). Укладаємо лист в “Черноков”. Далі беремо інструмент і одну сторону кладемо на край ендови або ската, а другу використовуємо для нанесення розмітки. При цьому поперечні дошки повинні знаходиться в горизонтальному положенні.

Де купити металочерепицю

Ідеальний варіант купувати металочерепицю на виробництві. Таким образів у вас буде можливість вибрати повністю параметри листа:

 • Довжина;
 • Товщина металу;
 • Вид і колір покриття;
 • Вид хвилі.

Перед покупкою дуже важливий нюанс – правильно розрахувати кількість листів металочерепиці відразу. Це пов’язано з тим, що наступний дозаказ може не збігтися за кольором. Відтінки бухт на виробництві різняться, що дуже помітно згодом на самій покрівлі.

Сумніваєтеся? Зверніться по допомогу до професіонала. Менеджер металобази КТ-Сталь допоможе з розрахунком покрівлі, добірними елементами і комплектуючими. Весь перелік матеріалів на сторінці металочерепиця. Телефонуйте за вказаними на сайті телефонами або пишіть в онлайн-чат.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
21 июня 2024 08:31


  Завжди найнижча цiна