Як вибрати профнастил для гаража
Розкриваючи відповідь на питання як вибрати профнастил для гаража зануримося в деталі, розділивши на два етапи:
- Як вибрати профнастил;
- Як покласти профнастил.
Як вибрати профнастил для гаража
Профнастил вибирають тоді, коли необхідний легкий, надійний, довговічний матеріал для покрівлі. Він відповідає цим вимогам за рахунок своїх характеристик:
- Мала вага в порівнянні з іншим покрівельним матеріалом – менше навантаження на фундамент і кроквяну систему;
- Витримує механічні пошкодження;
- Термін служби при правильному догляді досягає до 50 років;
- Завдяки шару цинку і полімерного покриття не піддається корозії.
Ще однією перевагою профнастилу вважається його ціна. Загальна вартість сталевої покрівлі виходить значно дешевше в порівнянні з бітумною черепицею, керамочерепіца або іншими матеріалами.
Як і у всіх матеріалів, має свої недоліки.
По-перше, при ударі дощу або граду об поверхню профнастилу чутно шум. Для гаража цей нюанс не настільки значний, як для покрівлі будинку. Ті, кого турбують шуми, встановлюють додатковий шар утеплювача, який зберігає тепло взимку і поглинає шуми під час дощу.
По-друге, це більше нюанс, ніж недолік – кут нахилу покрівлі повинен бути мінімум 15 градусів. В такому випадку взимку сніг буде самостійно скочуватися.
Давайте визначимося який профнастил краще для даху гаража. На вибір впливає три фактори:
- Висота хвилі;
- Покриття профнастилу;
- Товщина металу.
Висота хвилі покрівельного профнастилу починається від 20 мм. Вибирається в залежності від погодних умов і рівня навантаження. Чим вище хвиля, тим більше жорсткість профнастилу.
Виділяють чотири варіанти покриття профнастилу:
- Цинк;
- Поліестер;
- Матполіестер;
- Структурний дуб.
Найбільш часто зупиняються на бюджетному варіанті для покрівлі гаража. Тому рекомендуємо вибрати на поліестер. За рахунок додаткового кольорового покриття з полімеру, він прослужить довше в порівнянні з цинком. При цьому він нижче в ціні, якщо порівнювати з матовим поліестером.
Товщина металу коливається від 0,40 до 0,65 мм. Для покрівлі гаража найчастіше досить на 0,45-0,50 мм.
Якщо сумніваєтеся з вибором, то краще звернутися до професіонала. Так менеджер компанії КТ-Сталь підкаже всі властивості профнастилу, а також допоможе зробити розрахунок матеріалу. Для консультації телефонуйте за вказаними номерами телефону або залишайте заявку в чат.
Як покласти профнастил на дах гаража
Кріплення профнастилу на дах гаража відбувається за аналогічним принципом, як і стандартної покрівлі. Раніше ми вже розглядали нюанси в статті як кріпити профнастил, а також як стикувати профнастил.
Перейдемо до розгляду як правильно укласти профнастил на дах гаража. Якщо коротко, то весь процес можна розділити на етапи:
- Укладаються крокви;
- Для опалювального гаража укладається пароізоляційна плівка, яка буде утримувати тепло всередині;
- Монтуються лати з дерев’яного бруса, обробленого антисептичним складом;
- Монтаж профнастилу.
Допускається односхила або двосхила форма покрівлі. У регіонах з великою кількістю снігу взимку, односхила покрівля – це рідкісне явище. Щоб сніг добре сходив, потрібен великий кут ухилу, але в такому випадку зростає вітрове навантаження. І, як наслідок, надійніше встановити подвійні покрівлю.
Як було сказано раніше, кут ухилу повинен бути більше 15 градусів, якщо він менше, то потрібна додаткова обробка покрівельним герметиком, а також укладання листа з нахлестом більше 200 мм.
На металлобазе КТ-Сталь величезний вибір профнастилу, а також добірних елементів. Для ознайомлення переходите на сторінку профнастил, де в калькуляторі зручно побачити пропорції хвилі і підібрати колірну палітру.