Класифікація сталевої арматури
Металеві стрижні застосовуються для посилення будівельних конструкцій. Класифікація сталевої арматури для залізобетону здійснюється відповідно до вимог національних стандартів та інших нормативних документів. Зокрема, ГОСТ 5781-82 визначається способи виробництва гарячекатаного прутка, а ГОСТ 10884-94 – термомеханически зміцненого.
Виробництво даного виду металопрокату регламентується затвердженими технічними умовами ТУ 14-1-5526-2006 і ТУ 14-1-5254-2006. Згадані нормативні документи визначають сортамент і способи застосування арматури сталевий. На ринку представлена велика номенклатура стрижнів різного перетину.
Основні різновиди арматури сталевий
Описуваний тип металопродукції класифікується згідно з вимогами національних стандартів ДСТУ 3760-98, ДСТУ 3760: 2006 та міжнародного ISO 6935-2: 1991, NEQ. Сортамент сталевої арматури підрозділяється на три основні категорії за такими категоріями:
За способом виготовлення: дротова, катана і стрижнева.
За використовуваної технології виробництва виділяють два класи арматури: гарячекатана (А500С) і холоднокатана (8500С).
За формою поверхні прутків розрізняють: рифлену (змінного перерізу клас А2-А5) і гладку (клас А1).
За призначенням: розподільна, робоча і монтажна.
Залежно від технічних параметрів і експлуатаційних властивостей арматури розділяється на зварювану і не зварювану, стійку і нестійку до корозійного розтріскування під навантаженням. Даний вид металевого прокату володіє різними показниками фізичної і умовної щільності.
http://prntscr.com/ljg3p6
Гладка арматура класу А1
Стрижні мають постійне перетин і виготовляються зі сталі різних марок. Арматура гладка сталева призначена для посилення несучих і огороджувальних будівельних конструкцій. Вона сприймає і рівномірно перерозподіляє навантаження. Існують наступні види гладкого арматурного прокату:
- За технологією виробництва: дротова холоднотянутая і стрижнева гарячекатана
- За способом виготовлення арматурного каркаса: попередньо напружена і ненапружена.
- По перетину стрижня: легка діаметром до 12 мм і важка.
Арматурний прокат з гладкою поверхнею поставляється споживачам в мотках (буртах) і у вигляді зв’язок стрижнів (прутів). Максимальна довжина мірної металопродукції становить 12 м, мінімальна -6, виготовляються також вироби довільних розмірів в зазначених межах.
Рифлена арматура класу А3
Пруток змінного (періодичного) перетину виготовляється з конструкційних марок сталі низьколегованих. Метал, який використовується для виробництва арматури рифленою, відрізняється підвищеним вмістом вуглецю. Наявність цього хімічного елемента надає стержнів пластичності. Добавка марганцю робить метал більш стійким до всіх видів корозії.
Арматура зі сталі таких марок використовується при проведенні загальнобудівельних робіт з метою збільшення міцності конструкцій:
- для виготовлення несучих каркасів будівель і споруд;
- при виробництві різних залізобетонних конструкцій;
- при заливці підлог, всіх видів фундаментів;
- при будівництві будівель за монолітним технологіям.
Стрижні арматурні класу А3 перерозподіляють навантаження, і перешкоджає утворенню тріщин. При проведенні робіт використовують переважно шість видів прута діаметром від 6 до 16 мм.
Арматура рифлена класу А500С
Даний вид металопрокату випускається вітчизняними підприємствами з низьковуглецевої сталі з використанням технології гарячої прокатки. Арматура класу А500С піддається подальшого термоупрочнение для зменшення вмісту легуючих присадок. Тим самим знижується собівартість прутка без помітного погіршення його параметрів міцності і експлуатаційних якостей.
Термомеханічна обробка арматури рифленою дозволяє поліпшити її фізико-механічні показники:
- збільшується довговічність несучих каркасів;
- підвищується міцність зварних з’єднань при використанні дугового або точкового зварювання;
- збільшення морозостійкості до – 55 ° C.
Арматури періодичного перетину має серповидний профіль, який дозволяє згинати її під кутом в 180 °. Для порівняння максимальний кут вигину для стрижнів з кільцевих профілем А35ГС не може перевищувати 90 °.
http://prntscr.com/ljg3b1
Компанія «KT-Stal» здійснює поставки гладкою і рифленої арматури організаціям і фізичним особам в будь-яких обсягах. Відвантаження металопродукції здійснюється зі складів у Харкові та проводиться доставка по місту, області та всієї території України. Замовникам з Києва та інших населених пунктах країни відправлення прокату сталевого виконується автомобільним і залізничним транспортом. Детальну інформацію про умови співпраці можна отримати через інтернет, по телефону або в офісі.