вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Як правильно вибрати покрівельне покриття і на що звернути увагуЯк правильно вибрати покрівельне покриття і на що звернути увагу

Як правильно вибрати покрівельне покриття і на що звернути увагу

Рано чи пізно у кожного виникає питання вибору покриття для покрівлі. Причому не важливо, будь це дача, павільйон або ангар виробничого цеху. Все-одно питання залишається одине – «покрівля яку вибрати?» Тому, ми вирішили допомогти і в даній статті розглянути три основних питання:

 • На що звернути увагу при виборі покрівельного покриття;
 • Як вибрати покрівлю – всі види матеріалів;
 • Чому 13 578+ клієнтів вирішили купити профнастил або металочерепицю.

 

На що звернути увагу

Підбір покрівельного матеріалу – відповідальне завдання, яке потребує особливої уваги. Всього від декількох, здавалося б, незначних чинників може залежати довговічність майбутньої даху і її захист від протікання. Тому, ознайомтеся з основними факторами впливу на вибір:

 • Перше, на що необхідно звернути увагу – це сумарне навантаження покрівлі. Даний показник повинен враховувати і витримувати тиск вітру, а також опадів на поверхню в будь-який час року. Не забувайте, що і вага самого покриття так само створює додаткове навантаження.
 • Механічна міцність, термін служби, стійкість до корозії – все це експлуатаційні характеристики, які також важливі.
 • Зовнішній вигляд і естетичний ефект даху. Не кожне покриття підійде для облицювання даху зі складною геометричною формою.
 • Тип покриття. Залежно від типу покриття, матеріал буде мати додаткові характеристиками. Наприклад, це може бути захисний шар від корозії. Він вбереже Ваш дах, але буде додатково входити у вартість. Що не доречно, наприклад, для тимчасового будови.
 • Ціна, яка залежить не тільки від вартості самого матеріалу, але і витрат на транспортування, зберігання і монтаж.

 

Види покриття покрівлі

Визначившись, для яких потреб буде Ваша покрівля, з ціновим бар’єром і додатковими характеристиками, можна переходити до наступного етапу вибору покриття. Для цього ми зробили підбірку кількох її видів:

 • Металочерепиця;
 • Шифер;
 • Ондулін;
 • Профнастил;
 • Фальцева покрівля;
 • Керамочерепіца;
 • Битумна черепиця.

Металочерепиця – це оцинкований лист з додатковим кольоровим покриттям, що імітує форму і малюнок черепиці. Вона відноситься до універсальних матеріалами і підходить для всіх типів малоповерхових будівель. При правильному зберіганні і монтажі може прослужити до 60 років. Металочерепиця (в порівнянні з іншими покриттями) легко встановлюється, має міцні характеристики. Наділена додатковим поліестеровий або матполіестеровий покріттям, що, по-перше, дає велику палітру кольорів для вибору, а по-друге, захищає від впливу корозії. Матеріал вогнестійкий. При облицюванні даху мінімальний кут нахилу дорівнює 140. Мінус – це повна відсутність шумоізоляції. Але це можна вирішити за допомогою мінеральної вати і правильно встановленої обрешітці. Середня ціна – 160 грн / м2.
Азбестовий шифер – лист за формою хвилі, виготовлений з цементу з домішкою азбестових волокон. Застосується для всіх видів будівель і покрівлі. Підходить для даху з ухилом від 120 і служить від 20 до 30 років. Має хорошу електро- і звукоізоляцію, невелику вартість, а також пожежно безпечний. Але, він вважається небезпечним для здоров’я на стільки, що в багатьох країнах його навіть заборонили. Крім цього, він крихкий і важкий. Згодом на поверхні утворюється мох. Середня ціна 110 грн. за лист в 8й хвилі.
Ондулін. Листи з целюлозних волокон з додаванням бітумома. Форма – хвиля. Застосуємо для малих будівель технічного або господарського призначення. Можна встановлюватися для покрівлі з мінімальним ухилом від 60, а термін служби – до 2 років. У нього прийнятна ціна, стійкий до погодних умов, має невелику вагу. З мінусів – з часом вигоряє. Середня ціна – 205 грн/лист 2000/950 мм.
Профнастил – сталевий лист з оцинкованим або додатковим кольоровим покриттям (поліестер, матполіестер). Виготовляється на спеціальних прокатних верстатах, які надають листу форму трапецевидної хвилі. У нього велика кольорова палітра, кілька варіацій хвиль, а також може виготовлятися будь-якої довжини. Дуже зручний в установці на обрешітку. До того ж міцний, має невелику вагу. Чим менше кут нахилу даху, тим вище повинна бути хвиля профнастилу і товщє метал. Матеріал стійкий до морозів.
У профнастила, так само як і металочерепиці, відсутня шумоізоляція, яку необхідно встановлювати додатково. Купити профнастил в Харкові за середньою ціною 150 грн/м2. Але знову ж ціна варіюється від виду покриття і хвилі, товщини металу.
Фальцавая покрівля. Це система металевих панелей, які кріпляться один одному шляхом замикання країв листа-своєрідний замок. Тому головна її перевага – це герметичність. Мінімальний кут нахилу 152. Така покрівля буде довговічною. Оцинкований лист в середньому прослужить 40-50 років, алюмінієвий – 90-100 років. Все залежить від умов експлуатації.

Фальцавая покрівля не буде протікати. Але, як і у всіх, у неї є недоліки – дорожнеча, відсутність щумоізоляціі і висока тепло-, електропровідність. Вимагає встановлення снегодержателі або сніг буде сходити лавиною. Середня вартість крівлі в Харкові – 400 грн/м2.
Керамочерепіца. Це покрівельний поштучний матеріал з обпаленої глини. У неї мінімальний відхід при монтажі. «Осередки» невеликого розміру і щільно встановлюються один до одного. Головна перевага керамочерепіца – довговічність. Вона не тільки прослужить до 150 років, але збереже тепло і захистить від зовнішніх шумів, перепадів температур і атмосферних змін. Така покрівля має високі ваговими показниками, тому потребують потужної кроквяної системи та гарного капіталовкладення. Її середня ціна 105 грн/шт. За умови, що витрата на 1м2 дорівнює 11 шт, вартість 1м2 складе 1115 грн.
Битумна черепиця. Гнучкий матеріал, що складається з скловолокна, просоченого бітумом і покритим додаткової мінеральної крихтою. Така покрівля володіє відмінними показниками шумоізоляції, стійкістю до вологи, грибків, хімічних речовин. Витримує перепади температури, не вигоряє. Купити бітумну черепицю в Харкові можна за середньою ціною 180 грн/м2. Сам матеріал не дорогий, але вимагає додатковими витрат на посилення основи. А саме: обрешітку з більш міцної деревини, установку OSB, а також під покрівельну підкладку із середньою ціною близько 500-700 грн/рулон. Обережно! Деякі недобросовісні виробники замінюють бітум на вугілля, що призводить до передчасного руйнування покриття.
З усього перерахованого виведемо загальну таблицю:

ПокриттяТермін придатності, років Середня вартість, грн/м2Мін. кут нахилу обрешітки,
градусів
Вага 1 м2Температура, за якої можна встановлювати покрівлю
Металочерепицядо 60160143,8-7від -15
Профнастил20-30150103,6-11від -15
Фальцева покрівля90-100400153,5-7,5від 0
Керамочерепіця15011151035-65від 0
Битумна черепиця10018015до 15від 0
Ондулін220564овід 0 до +30
Азбестовий шифер20-301101218-23від 0

Всі дані усереднені і можуть змінюватися в залежності від виробника і параметрів лиcтів (наприклад, товщина металу), а також Вашої особистої потреби. Луше конкретний випадок розглядати разом з професіоналом.

 

Чому 13 578+ клієнтів купили профнастил і металочерепицю

Два вічних конкурента металопрокату. Мають багато спільного, але і відмінностей досить. І тим не менше займають гідне лідируючу позицію покрівельних матеріалів. Причини очевидні:

 • Термін служби 20-60 років;
 • Велика палітра кольорів;
 • Мала вага;
 • Простота монтажу;
 • Додаткове антикорозійне покриття;
 • Пожежна безпека;
 • Ціна;
 • Стійкість до низьких температур.

Як бачимо, і профнастил, і металочерепиця мають досить великий період служби. Обидва матеріали виготовляються під замовлення з додатковим поліестеровим (глянсовим) або матполіестеровим (матовим) покриттям. Вони захищають листи від корозії, а колірна палітра велика і не вигорає на сонці (на відміну від ондуліна). Звичайно ж, винятком будуть китайські матеріали, не тільки вигоряючі за 1-3 роки, а й з більш тонкими листами (в порівнянні з тією ж Модуль України).
Купивши профнастил або металочерепицю, Ви отримаєте листи металу вагою 3,6-7 кг/м2. Для покрівельного покриття – це невелика вага в порівнянні, наприклад, з керамочерепіца. Де одна «осередок» в середньому важить 4-4,5 кг. У свою чергу на 1м2 витрачається близько 10-12 штук, що має загальний вага близько 50 кг. І це всього 1м2 з усієї даху. Погодьтеся, що різниця колосальна.
Матеріал легко встановлювати. Форма листа легко укладається і прикручується саморізами до решетування. Замовляйте профнастил або металочерепицю враховуючи, що вони укладаються внахлест. У кожного листа є фіксована загальна і корисна ширина. Різниця між ними – це розмір нахлеста.
Єдиний мінус профнастилу та металочерепиці – погана шумоізоляція. Для усунення цього мінуса можна використовувати пінополістирол або мінеральну вата. На додаток, вони будуть зберігати тепло взимку у вашому домі.
І, звичайно ж, ціна. Вона оптимальна в порівнянні «витрати – якість».
Дані матеріали стійкі до низьких температур в порівнянні з тією ж бітумною черепицею, яка витримує погодні умови до -50.
Плюсів багато, так що ж купити: профнастил або металочерепицю? В цьому Вам допоможе проста таблиця порівняння:

ПоказникПрофнастилМеталочерепиця
ТовщинаВід 0,4 до 0,65 ммВід 0,45 дло 0,5 мм
Покриттяцинк, поліестер, матполіестер, структурований дуб (деревина)поліестер; матполіестер
ХвиляВеликий спектр від 8 до 75їСтандартна
Загальна ширина листаЗмінюється у зв'язку від вида хвилі. Можуть бути від 1225 до 800 мм (загальна)1195 мм
Вага3,6-11 кг/м23,8-7 кг/м2
УстановкаЛегко підібрати під будь-який вид скату. Для встановлення необхідно декілько чоловік, тому що листи довгі та можуть пошкодитись. Немає необхідності у вертикальних замірах.
Зручні габарити листа можна покласти в поодинці

Крок обрешітки
Досягає до 50-60 см (у зв'язку з видом хвилі та товщини металу)35 мм
Середня ціна 0,5 товщини поліестер147 грн148,5 грн
Зовнішній виглядОдноманітний візерунокВиглядає більш цікаво і дозволяє оформити в будь-якому стилі

Варіантів багато, і вибір залишається завжди за вами. У свою чергу, найкращі менеджери КТ-Сталь з великим досвідом роботи допоможуть Вам правильно розрахувати кількість профнастилу або металочерепиці за наданими Вами розмірами. На додаток, у нас Ви знайдете всі необхідні добірні елементи:

 • Водостічну систему;
 • Сендвіч панелі;
 • Самонарізи;
 • Вигинальні елементи (будь-які види планок стандартні і за вашими ескізами).

Приємних Вам покупок і вигідних угод!


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
28 февраля 2024 08:49


  Завжди найнижча цiна