Лист стального оцинкованого - виробництво, класифікація та сфера використання
Незважаючи на бурхливий розвиток індустрії виробництва, основні групи товарів, які необхідні споживачеві на сьогоднішній день, визначені давно. Одним з лідерів товарних груп з продажу є оцинкована сталь, що заслужила велику популярність і поширення завдяки гарантованого захисту від корозії.
Що таке оцинкована сталь – метал з додатковим покриттям, який використовується як в промисловій сфері, так і в секторі виробництва. Виробник може гарантувати максимальний захист вироби завдяки товстому цинковому покриттю аркуша.
Стадія виробництва
В якості вихідної сировини на виробництві застосовуються класичні сталеві листи (найчастіше, що поставляються в рулонах), що покриваються зверху марочним цинком. Виріб обробляється з усіх боків, товщина покриття залежить від вимог ДСТУ, при створенні якого був зроблений акцент на показники вологості в місці застосування оцинкованої сталі.
Для створінь якісної продукції використовують прилади гарячого цинкування – один з, мабуть, найбільш поширених методик виготовлення оцинкованих листів. Для довідки – крім гарячого цинкування, виробник може використовувати метод холодного цинкування і гальванічні методи нанесення покриття, проте, як показує практика, використовуються вони не настільки часто.
Чим відрізняється оцинкована сталь від нержавіючої?
Перш за все – етапи нанесення покриття. На першому етапі відбувається випал сталевого листа. Після впливу високих температур лист занурюється в резервуар з розплавленим цинком. Після висихання цинкового шару листи переміщаються в консерваційні камеру, в якій відбувається промаслювання або пассивирование виробів.
У свою чергу, при створенні нержавійки відбувається вплив концентрованого хрому (від 10,5 до 26%), який формує на поверхні прозору і міцну плівку, що утворить потужний захисний шар, який не дозволить металу іржавіти.
Таким чином, і нержавіючі листи, і оцинковані мають захисний шар, який має свої особливості, переваги і недоліки. Зокрема, оцинковка чудово витримує згинання, штампування, вальцювання і витяжку, зберігаючи, при цьому, всі досягнення «нержавійки».
У зв’язку з цим, виникає питання – що краще, нержавіюча сталь або оцинкована? Універсального рішення немає – все залежить від поставлених перед вами завдань, бюджетів, виділених на проект і вимог кінцевого замовника.
Сталеві оцинковані листи відповідають вимогам ДСТУ 14918-80. Існуючі розміри: – 71-150 сентиментів (ширина рулону), 0,4-1,5 мм – товщина сталевого листа.
Скільки важить оцинкована сталь?
Вага готового виробу прямо залежить від ширини рулону, товщини листа, а також використовуваної марки металу. Марка сталі, що використовується прописана в ДСТУ:
- ДСТУ 380-94 – марка 100, Ст1, Ст3 і Ст2.
ДСТУ 9045-93 – марка 08пс, 08кп і 08Ю
ДСТУ 1050-88 – марка 08пс, 08кп і Юкп.
Знайти відповідь на питання, скільки важить сталь оцинкована, можна в таблиці нижче:
У оптових покупців часто виникає питання – скільки метрів в рулоні оцинкованої сталі? Прорахувати досить просто – наприклад, якщо лист має товщину 0,6 міліметрів і ширину 1360 мм, один метр важить 6,4 кілограма. Одна тонна оцинкованої сталі в рулоні має довжину 156 метрів погонних.
Класифікація продукції
В асортименті компанії КТ-Сталь представлений великий вибір оцинкованої сталі, яка класифікується за, перш за все, призначенням продукції. Наводимо існуючі маркування виробів:
ХШ – метод холодного штампування.
ПК – метод забарвлення.
ХП – метод холодного профілювання.
ВІН – сталь загального призначення.
Чи можна варити оцинковану сталь?
Фактично, обмежень для зварювання оцинковки немає, проте існує ряд унікальних вимог і особливостей, на які необхідно звернути увагу. Так як зварювальний апарат нагріває метал до температури понад 1200 градусів, в той час як температура плавлення цинку досягає позначки 906 градусів. Відповідно, в місцях зварювання цинковий шар вигоряє.
Окремо стоїть техніка безпеки – випаровується цинк дуже шкідливий для здоров’я, тому при виконанні подібних робіт дуже важлива якісна вентиляція.
Кваліфікація зварника має значення – в місці зварювання електродом відбувається випаровування цинку і, як наслідок, поверхню виробу в місцях контакту може тріснути, або покритися порами. Що це означає – про міцність герметичності шва можна забути, доведеться усувати виниклу проблему.
Інші критерії вибору
При виборі оцинкованих листів, також потрібно враховувати здатність до витяжки вироби. Загальноприйнята маркування наводиться нижче:
- Г – глибока.
- Н – нормальна.
- ВГ – досить глибока.
Класифікуючи листи оцинковки, не можна забувати, що виріб може бути представлено в 2-х різновидах, які прямо залежать від показників якості нанесення цинку на поверхню металу.
- УР – зменшена разнотолщинность.
- НР – нормальна разнотолщинность.
Компанія КТ-Сталь пропонує оцинкування з малюнком кристалізації, а також без оного. Маркування, відповідно, виглядає наступним чином: КР і МТ.
Скільки коштує оцинкована сталь?
Вартість продукції безпосередньо залежить від товщини покриття, що накладається на металевий лист. Виділяють такі класи продукції:
Ми рекомендуємо, вибираючи оцинковану сталь, враховувати, перш за все, сектор його застосування (зовні приміщення або всередині нього). Це дозволить не переплатити за надмірну міцність і не понести додаткові збитки при заміні листів в разі економії на них і вибору невідповідного типу продукції.
Де використовується?
Оцинкована сталь – що це за будматеріал і де його можна використовувати? На даному етапі даний металопрокат дуже широко застосовується на різних стадіях виробництва і будівництва. Переваги продукції в наявності:
- Максимальна міцність виробу.
- Простий монтаж і демонтаж.
- Довговічне покриття.
Відмінний вибір для обробки побутового або об’єкта промислового призначення, створення трубопроводу, водостоків і навіть кузовів автомобілів. Як приклад можна привести металочерепицю – популярний покрівельний матеріал також проводиться з оцинковки.