вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Маркування металопрокату

У будівництві та на виробництві застосовується великий сортамент виробів зі сталі різних форм і типорозмірів. Стандартна маркування металопрокату призначена для позначення різних видів продукції з метою формалізації обліку. Вона використовується при розробці конструкторської і проектної документації та складанні специфікацій матеріалів.

 

Маркування металопродукції в нашій країні здійснюється відповідно до ГОСТ 7566-96. Норматив розроблений Українським науково-дослідним інститутом металів і затверджений міждержавним радою по стандартизації. Документ містить правила нанесення позначення на всі види металопрокату, призначене для внутрішнього ринку і поставляється на експорт.

 

Знання загальних принципів маркування дозволяє замовнику підібрати потрібний йому вид куточка, арматури або профільної труби. У нашій компанії «KT-Stal» при веденні облікової документації застосовуються загальноприйняті позначення металопрокату. Це значно спрощує оформлення заявок та укладання договорів на поставку продукції потрібних видів нашим клієнтам по території України і за її межі.

 

Основні способи маркування металопродукції

 

Продукція металургійних заводів поставляється споживачам в упаковці і без неї. Відвантаження її здійснюється пачками виробів одного типу, а також в мотках або в рулонах. Маркування різних видів металопрокату здійснюється з використанням одного з п’яти способів:

 

 1. Машинним або ручним клеймением.
 2. Методом електрографірованія.
 3. Спеціальними сортами кольорового лаку.
 4. Фарбою незмивною.
 5. За допомогою ярликів, виготовлених з міцної водостійкої плівки.

 

Вибір певного методу маркування того чи іншого виду металопродукції залежить від геометричних параметрів і застосовуваного способу упаковки. Так, для позначення сталевого дроту та арматури малого перетину використовуються виключно ярлички. У той час як труби великого діаметра маркуються переважно вибиванням клейма.

 

Відповідно до вимоги нормативної документації стандартні позначення на продукцію, що поставляється без заводської упаковки, наносяться в зручних для огляду місцях. Маркування наноситься на довгомірні вироби на відстані, що не перевищує 200 мм від краю. Такого правила дотримуються для прутків, стрижнів, сталевих смуг і листів. При автоматичному нанесенні допускає відступ до 500 мм.

 

Ярлики також кріпляться в точка зручних для візуального огляду металопродукції. Для їх виготовлення застосовуються плівкові матеріали, що відрізняються високою стійкістю до зносу. Основна вимога до них: неможливість випадкового пошкодження або втрати. В окремих випадках вони поміщаються в закріплені на упаковці кишені. Ярлики розміщують в двох точках на аркушах або смугах, які є верхніми в пачці, а також на спеціальній карті, закріпленої до пакувальної обв’язки.

 

Якщо металопрокат маркується за допомогою автоматизованих ліній, допускається розміщення клейма на бічній кромці сталевої штаби, верхній в пачці. Для помітності позначення обводиться рамкою, для цього може бути використана фарба, лак кольоровий або бітум. Виділення здійснюється таким чином, щоб відстань до кромки було не менше 10 мм. При маркуванні ярликом виконується його перфорація і прив’язування до упаковки спеціальної м’яким дротом.

 

Склад відомостей в маркуванні металопродукції

Позначення металопрокату містить детальну інформацію про нього в кодованому вигляді. Склад обов’язкових відомостей, які повинні наноситися на заготовки, профільний або листовий прокат, наступний:

 

 • Назва підприємства-виробника продукції (компанії виробника).
 • Марка використаної стали (умовне позначення, розшифровка якого наводиться в супровідній документації про якість виробів).
 • Номер плавки.
 • Порядковий номер партії відповідно до облікової документації підприємства.
 • Основні розміри продукції (геометричні параметри або номер профілю).

 

Перераховані вище дані наносяться як безпосередньо на металопродукцію, так і на ярлики. В окремих випадках визначених нормативною документацією склад інформації може доповнюватися загальною вагою пачки, рулону або мотка, а також їх зв’язок.

 

При вказівці вагових характеристик допускається застосування теоретичних розрахункових характеристик. При використанні ярликів маса додатково вказується і на ньому. Для наочності маркування таким способом здійснюється з урахуванням таких вимог:

 

 • Ярлик робиться з пластика, деревини, металу та плівки.
 • Мінімальна площа – не менше 24 см2.
 • Розмір літер і цифр від 5 до 20 мм по висоті і від 3 до 12 мм по ширині.

 

При нанесенні маркувань застосовуються креслярські шрифти, встановленого згаданим стандартом зразка. В окремих випадках розмір шрифту може бути збільшений до розміру 70 * 100 мм. На стрижнях діаметром менше 60 мм, а також на стрічках, ширина яких менше 50 мм висота букв може бути зменшена до 4 і навіть до 2 мм.

 

На вимогу замовника металопрокат може додатково маркування кольоровою фарбою. Для спокійних марок стали передбачена поздовжня смуга, для напівспокійних – поперечна. При таврування заготовок, профільної труби і інших виробів глибина шрифту повинна бути не менше обумовленої.

 

http://prntscr.com/ljc9p1

 

Металопрокат для внутрішнього ринку, особливості маркування

 

Продукція вітчизняних підприємств, яка використовується на території України повинна мати обов’язкове позначення згідно з діючими нормативами. Якісний металопрокат з маркуванням по ГОСТ 14192 поставляється виключно на внутрішній ринок. При використанні ярликів вони навішуються в таких кількостях:

 

 • Моток – один.
 • Рулон – один.
 • Пачка – два
 • Зв’язка – один загальний і на кожен моток.
 • Стопка – один плюс один додаткових на рулон.

 

Реквізити, які вказуються в маркуванні повинні бути достовірними і точно відповідати супровідній документації. Позначення повинні чіткими і стійкими до впливу зовнішніх факторів (атмосферні опади і сонячне світло), написання букв і цифр повинно мати однозначне тлумачення. Написи робляться державною мовою, при їх нанесенні на ярлики необхідно використовувати спеціальні трафарети.

 

Маркування металопрокату для зовнішнього ринку

 

Металопродукція, виготовлена ​​на замовлення іноземних компаній, маркується за особливими правилами. Стандартні позначення для всіх видів сталевого прокату, що поставляється на зовнішні ринки, мають ряд особливостей:

 

Написи для споживачів з країн учасниць Угоди про міжнародне вантажне сполучення робляться російською мовою.
Для інших держав для нанесення реквізитів використовується англійська мова якщо інше не передбачено договорами чи іншою документацією.

 • При нанесенні маркувань на ярлики застосовується спеціальна незмивна фарба контрастних кольорів.
 • При маркуванні виробів реквізити повинні бути легко читаються і розташовуватися в наступних місцях:
 • На обох торцях.
 • На одній з поздовжніх сторін при недостатній площі торців.
 • На торці і поздовжній стороні одночасно.
 • На верхньому листі в пачки або на кожному з них індивідуально, якщо прокат поставляється без загальної упаковки.

 

Для експортної продукції допускається використання маркувальних карт, розмір яких повинен бути не менше ніж 200 * 290 мм. Застосовуються також металеві ярлики, що містять повний склад відомостей на вироби:

 

 • Повна назва заводу-виготовлювача.
 • Найменування компанії, що здійснює експорт продукції.
 • Реквізити контракту і специфікацій до нього.
 • Країна призначення.
 • Типорозміри прокату в одиницях метричної системи.
 • Марка використаної стали.
 • Показники міцності.
 • Порядкові номери партій продукції і плавок.
 • Маса з урахуванням ваги тари і без неї.

 

Номери місця пакета в кожній партії зазначаються у вигляді дробового числа, допускається не вказувати ці відомості для окремих видів продукції. До останньої категорії, зокрема, відносяться тонколистові вироби поставки, яких виробляються поштучно.

 

Кольорове маркування прокату

Додаткові позначення на металопродукції наносяться виключно на вимогу замовника. Кольорове маркування не обов’язкова і не стандартизована. Колір і порядок розташування визначається при укладенні договору між компанією виробником і клієнтом. Її основне завдання – підвищити помітність упаковок і власне металопродукції.

 

http://prntscr.com/ljcass

Фахівці компанії «KT-Stal» готові надати кваліфіковану консультативну допомогу всім зацікавленим особам. Наші співробітники допоможуть розібратися в маркуванні різних видів металопрокату. Отримати докладні відомості по будь-яких технічних питань можна безпосередньо по телефону або через інтернет.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
20 июля 2024 09:32


  Завжди найнижча цiна