вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Цинкування металу – основні способиЦинкування металу – основні способи

Цинкування металу – основні способи

Корозія металів – велика проблема, що веде до економічних втрат. Тому щоб її вирішити була розроблена технологія цинкування металевого виробу, яка сьогодні активно застосовується через її високу ефективність.

Не можна сказати, що ідея застосування цинкування надто вже нова. Про цей спосіб було відомо вже кілька століть тому. Вперше його випробували хіміком П. Дж. Мелуїном мови у Франції. Він занурював у заповнену розплавленим цинком ємність чисте залізо, поверхню якого після цього набувала сяючого сріблястого кольору. Досить швидко ця технологія була використана і стала масово використовуватися у виробництві побутових речей. Наприклад, вже у XVIII столітті цинкування використовувалося для продовження терміну експлуатації та покращення зовнішнього вигляду металевого посуду. Зараз, наприклад, холоднокатаний лист металу можна купити з обробкою цинку – лист оцинкований різної товщини як листа так і захисного шару.

 

Цинкування: що це і для яких металів використовується

Цинкування передбачає нанесення на поверхню металу шару цинку. Це дозволяє запобігти появі ознак корозії кольорових і чорних сплавів. Такий метод має свої переваги:

можливість наносити цинк шаром різної товщини та видозмінювати візуальні характеристики покриття;

цілком доступна ціна;

відсутність впливу на властивості як технологічні, так і механічні тих конструкцій та елементів, які оброблені.

Цинк для надання металу антикорозійних властивостей було обрано недарма. Він є одним з найдоступніших металів і є дуже ефективним. Таке покриття на відкритому просторі руйнується досить повільно, що пояснюється особливістю плівки, що утворюється на цинковій поверхні, що складається з хімічних сполук. І саме ця плівка захищає від корозії, що руйнує метал, будучи при цьому більш довговічною, ніж лакофарбове покриття.

У більшості випадків оцинкування застосовується щодо залізовуглецевих сплавів, хоча цей спосіб може використовуватися і для інших металів. Цинком можуть покривати:

Мідь. Вона як у чистому вигляді, так і її сплави нормально переносять вплив атмосферної вологи, морської та прісної води, спиртів, солей та лугів (розведених). Але, якщо вироби з цього металу будуть експлуатуватися в умовах ціанистих сполук, аміачних середовищ, концентрованих азотних і сірчаних кислот, їх потрібно покрити цинком.

Чавун. Особливо він сприйнятливий до впливу лугів та соляної кислоти. Конверсійна плівка може набувати різного відтінку, варіюючи від чорного кольору до оливкового. Може бути зовсім прозорою.

Алюміній. Від вологи та різних агресивних речовин захищений плівкою власних оксидів. З огляду на це цинкування такого металу виконується з метою його захисту від електрохімічної корозії та потовщення зовнішнього шару.

Сталь. Вироби з такого матеріалу використовуються у будівництві, енергетиці, промисловості. Незважаючи на наявність легуючих компонентів потребують оцинкування.

Цинкування набуло широкого поширення в різних сферах. Такий доступний метод довів свою ефективність.

 

Які існують методи цинкування

Існують різні методи цинкування. Розглянемо основні особливості деяких із них:

Гаряче за методом Кука Нортмана. Полягає у зануренні виробів у ванну, де міститься розплавлений цинк. Дозволяє досягати необхідної товщини покриття, проводити обробку дроту та елементів з тонкими стінками, забезпечувати зносостійкість та тривалий термін служби захисного шару.

Гаряче за методом Сендзіміра. Застосовується для цинкування рулонного металу, який попередньо очищається за допомогою хімічного способу, після чого переміщується до емности з розплавленим цинком для проходження пічного відпалу. Спосіб є універсальним та широко доступним.

Гальванічне. Передбачає осадження цинку на поверхні виробу за допомогою електролітичної реакції. У зв’язку з цим спосіб також називається метод електрохімічного цинкування. Технологія є найекономічнішою.

Термодифузійне. У барабанну камеру поміщають металеві вироби та цинкову суміш. При нагріванні вище 500℃ набуває рідкої, а потім газоподібної форми. Найдрібніші його частинки проникають у поверхню деталей та утворюють покриття.

Завдяки існуванню різних видів оцинкування є можливість вибирати той спосіб, який є найбільш прийнятним у тому чи іншому випадку.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
18 октября 2024 07:11






    Завжди найнижча цiна