вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Металопрокат. Що це?

Переймаючись питанням, що таке металопрокат, уявіть як йдете по вулиці. Ось стічна труба біля будинку, ось паркан з профнастилу уздовж по дорозі, а зліва трамвайні колії і крита зупинка. Всі ці елементи зроблені з металу, і вони будуть відповіддю на питання.

Адже під словом “металопрокат” мається на увазі виріб з металу, що пройшов прокат на спеціальному стані в холодному або гарячому до красна стані і отримав потрібну форму.

Весь металопрокат ділиться на кольоровий, чорний і нержавіючий.

До кольорових металів відносяться цинк, алюміній, мідь і інше.

Чорний метал виготовляються з різних сплавів. Вони відрізняються назвою марок і зазвичай пишуться в найменуванні виробу. Якщо марка сталі не вказана, то мають на увазі, що це 3ПС. Детальніше про неї в статті“Усе про сталь 3”.

Нержавіюча сталь має кілька типів: аутеністие, ферритні, дуплексні, мартенситні і жароміцні.

Чорний металопрокат – види і як вибрати?

Переймаючись питанням навіщо потрібен металопрокат, складно відповісти однозначно. У нього багато функцій і все залежить від його видів виробів.

Арматура

Сталеві прути з насічками або іншими словами арматура виконує роль сполучного елемента в залізобетонних конструкціях. Бере на себе частину навантаження, запобігає розтріскування бетону на фундаменті або інших конструкціях, за рахунок чого вони прослужать довше.

Двотавр

Двотаврова балка в розрізі нагадує букву Н. Вона витримує великі навантаження, тому її часто застосовують в якості несучого елемента під час будівництва високих будівель, конструюванні мостів і інше.

Квадрат сталевий

Квадратом сталевим називають прут зі сталі з квадратною формою перетину. Використовується в якості заготовки для інших видів металопрокату або виготовлення різних деталей (наприклад, втулки).

Круг сталевий

Коло, кругляк, катанка – це сталевий гладкий прут з круглим перетином. Вважається відмінною заготівлею для виготовлення суцільнотягненої труби. Можна зустріти в якості захисних бар’єрів на сходах або балконах.

Лист сталевий

Лист холоднокатаний – це сталеве полотно товщиною від 0,5 до 3 мм, що виготовляється холодним способом прокатки. Він має чіткі краї і гладку поверхню. З нього роблять інші металовироби.

Гарячекатаний лист – сталевий лист товщиною від 2 мм, що відрізняється гарною зварюваністю, проводиться шляхом прокатування на спеціальному стані розпеченого металу. Підходить для виробництва виробів, де в першу чергу необхідна низька вартість, а не зовнішній вигляд металопрокату. З нього обшивають автомобілі, вантажний транспорт та інше.

Рифлений лист – лист сталевий з нанесеними насічками у вигляді ромба або сочевиці на одній стороні. Славиться своєю антиковзаючою здатністю. Його стелять на сходинки, в промислових цехах, в метро для запобігання травм.

Лист ПВЛ – сталевий лист, на який нанесли просечки і витягли його. Пропускає рідини, тому його найчастіше застосовують для виготовлення сходів, щоб вода і бруд не затримувалися на сходинках.

Оцинкований лист – сталевий холоднокатаний лист з додатковим захисним шаром у вигляді оцинкування. В першу чергу застосовується для виготовлення профнастилу. Також його використовують як матеріал для обшивки.

Полоса сталева

Також її називають пластина або “шинка” – це сталева пластина шириною від 20 мм і більше. З сталевої стрічки виготовляють заставні деталі, ресори, металеві труби та інше.

Дріт

Дріт – сталевий прут з гладкою поверхнею, яких змотується в бухту (моток). В основному він застосовують для скріплення металопрокату або дерев’яних брусів. У господарстві він може стане в нагоді під час встановлення паркану з сітки рабиці.

Профнастил і металочерепиця

Під профнастилом мають на увазі сталевий лист, зігнутий хвилями (гофри). Його використовують для обшивки стін, балконів, зведення огорожі або на покрівлю.

Металочерепиця – сталевий лист, що імітує керамічну черепицю, і є покрівельним матеріалом. В сучасний час існує багато її різновидів.

Сітка

Сітка – сталеві прути, переплетені або зварені між собою в полотно. Її використовують для зведення огорожі, створення вольєрів або клітин для тварин і птахів, а також в шахтах для просіювання гірських порід.

Труба

Профільна труба – сталева труба з квадратної або прямокутної формою перетину. Відноситься до найбільш популярного виду металопрокату. У неї дуже широке застосування. У господарстві з неї роблять стовпчики для огорожі.

Кругла труба вгп ду – кругла труба, яка призначена для транспортування води або газу. ВГП розшифровується як водо-газопровідна, а ДУ – діаметр умовний.

Кругла електрозварні труба – сталева труба з круглим діаметром, яка виготовляється із сталевого листа шляхом зварювання двох країв. Електрозварні труби великого діаметру використовуються для магістралей міст.

Суцільнотягнені або безшовна сталева труба – сталева труба, у якій відсутній зварений шов. Як заготовки для неї береться коло сталевий, з якого видавлюється цільна труба. Використовуються для транспортування рідин під великим тиском, де зварний шов не витримав би.

Куточок
Сталевий куточок – виріб з металу Г-подібної форми. Причому може мати як однаковий розмір сторін (равнополочний), так і різний (нерівнополичний). Зустрічається в меблевій індустрії. Наприклад, з нього можу робити стелажі.

Швелер

Ще один представник балок – це швелер – має форму розрізу буквою П. Швелер володіє відмінними показниками міцності на вигин, якщо навантаження буде збоку. Застосовується для будови дачі, гаража або іншого невисокого споруди.

Перераховані далеко не всі можливості застосування виробів з металу. Можливо, ви знайдете своє.

Якщо ставите питанням, як вибрати металопрокат, то краще звернутися до фахівця. Він, маючи досвід і знання, допоможе правильно розрахувати навантаження для вашої ідеї. Або ж ви можете самостійно спробувати розібратися і зробити розрахунок. Вся інформація за розмірами, теоретичною вагою та іншими довідковими даними знаходяться в стандартах ГОСТ і у вільному доступі в інтернеті.

Як зберігати металопрокат?

Створити правильні умови зберігання дуже просто. Головне забезпечте хорошу вентиляцію, і зберігати на критому складі. Таким чином ви уникнете утворення конденсату на металу і його передчасному псуванню.

Для вашої ж зручності краще зберігати в просторому приміщенні з хорошим заїздом. Мірний метал буває довжиною 6, 9 або 12 метрів. Досить габаритний товар необхідно буде вивантажувати, тому і найзручніше, коли автомобіль зможе спокійно в’їхати на територію складу і розвернутися.

Листовий метал, в тому числі і профнастил, при зберіганні розділяйте дерев’яними брусками. За рахунок них буде хороша циркуляція повітря між листами, а також запобігання деформації.

При зберіганні даних відрізків металопрокату обов’язково переконайтеся, що ніде немає перегинів. Якщо вони все ж є, то краще щось покласти для вирівнювання прутів.

Арматуру і труби зберігайте пов’язаними в пачки. Для цього підійде сталева в’язальний дріт. Вбережете продукт від вигинів і заломів, а також в подальшому забезпечите зручність вантажно-розвантажувальних робіт.

Найкраще зберігайте металопрокат на стелажах. По-перше, ви економите складську площу, а по-друге, чи дотримуєтеся норми безпеки.

Зберігання чорного та кольорового металопрокату практично не відрізняється. Єдина різниця – кольорові метали більш стійкі до вологи.

Хто купує металопрокат?

І наостанок, “Хто купує металопрокат?”. Все дуже просто – все. Загляньте в свою ванну і побачите сталеві труби, перейдіть в кухню і ваш погляд впаде на сталевий лист холодильника. У вашому будинку може бути меблі з використанням сталевих профільних труб, а балкон обшитий профнастилом. Навіть якщо не обшитий, то сталевий козирок і відливи на вікнах точно є. А охороняє і оберігає ваш будинок, побут, сімейне вогнище надійнї і сталеві двері з листа.

Загалом, споживачами металопрокату вважаємося ми, звичайні громадяни, підприємства приватні або державні, великі заводи та інші.

У свою чергу пропонуємо металопрокат від кращих заводів України. Весь перелік товарів ви знайдете в каталозі товарів.
Вартість на сайті завжди актуальна, а ціни роздрібні. При оптових закупівлях передбачена система знижок.
За всіма питанням телефонуйте за телефоном, вказаним в шапці сайту або залишайте запит в чат – іконка в лівому нижньому кутку.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
24 апреля 2024 19:55






    Завжди найнижча цiна