Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: + 38 (067) 626 49 19
+ 38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Відрізний диск по металу

Сучасні технології істотно спрощують виконання багатьох видів робіт. Зокрема, диск відрізний забезпечує швидку різку сталі, кольорових металів, сплавів та інших матеріалів за допомогою кутових шліфувальних машинок – «болгарок». Виріб складається з абразиву: переважно кубічного нітриду бору і сполучного речовини, в якості якого використовуються метали, органічні та гальванічні склади.

Диски відрізні мають високу механічну міцність і здатні витримувати значні відцентрові навантаження без деформації і руйнування. Структура диска виключає можливість відшарування алмазоносного шару при робочих швидкостях рівних граничним. Для визначення максимально допустимих частот обертання вироби проводяться випробування у відповідність з методиками, затвердженими діючими нормативами.

 

Кола відрізні, основні технічні вимоги

Диски по металу випускаються на спеціалізованих підприємствах в суворій відповідності до вимог ДСТУ 21963: 2003. Якісний відрізний диск по металу виготовляється з карбід-кремнієвих і електрокорундових матеріалів з розміром зерна мінімальної – 125 максимальної – 5. При виробництві витратних матеріалів для кутових шліфувальних машинок необхідно забезпечити задану точність геометричних параметрів. Нижче наведено перелік характеристик, які не повинні перевищувати заданих величин:

 • Нерівномірність висоти диска відрізного;
 • Торцеве і радіальне биття;
 • Опуклість площині кола.

Клас неврівноваженості виробів визначається згідно з ДОСТ 3060 і диски зернистістю менше 63 повинні відповідати першому чи другому класу, більше 80 – не вище третього. Не допускається наявність тріщин, в тому числі і мікроскопічних, а також пошкоджень ріжучих ребер довжиною понад 3 мм. Звуковий індекс кіл на бакелітовій основі від 25 до 49 включно, на вулканитовой від 23 до 45.

 

Швидкісні характеристики та маркування відрізних кругів

Одним з головних показників для дисків по металу по металу є гранична робоча швидкість, при якій він зберігає свою цілісність і функціональність. Цей параметр залежить від складу зв’язки:

 • Бакелітові без армуючих елементів: 50 і 63 м/с.
 • Бакелітові з зміцнюючих елементами: 80, 100 і 125 м/с.
 • Вулканітовие: 50, 63 і 80 м/с.

Маркування відрізних дисків здійснюється нанесенням написів безпосередньо на виріб, вона повинна бути добре помітною і містити такі дані:

 • Товарний знак і назву компанії виробника із зазначенням країни і юридичної адреси.
 • Умовне позначення (зернистість і клас неврівноваженості), номер партії, рік і місяць виготовлення.
 • Для сертифікованих виробів – знак відповідності.

Штамп відділу технічного контролю, що підтверджують належну якість виробів, допускається проставляти на етикетці. Остання наклеюється на групову упаковку – картонну коробку.

 

Різновиди кіл по діаметру і товщині

Промисловість пропонує великий вибір дисків для виконання робіт по металу. Найбільшим попитом користуються витратні матеріали для ручного електроінструменту п’яти типорозмірів, що розрізняються по зовнішньому діаметру:

 • 115 мм – для малогабаритних малопотужних кутових шліфувальних машинок.
 • 125 і 150 мм – для інструменту середньої потужності.
 • 180 і 230 мм – для професійних машинок великої продуктивності.

Діаметр отвору повинен відповідати параметрам посадкового місця, який може становити 22 і 32 мм.

Товщина диска становить від 1 до 5 мм і при його виборі необхідно враховувати вид і характеристики оброблюваного матеріалу. Слід пам’ятати, що відрізний диск по каменю не підходить для робіт по металу та навпаки. Використання інструменту не за прямим призначенням призводить до його пошкодження, а його частини можуть травмувати працівника або оточуючих.

 

Переваги та особливості відрізних дисків

Технологія абразивного різу металів та інших матеріалів забезпечує високу швидкість проведення робіт, що зумовлює її високу популярність. Описувані диски мають масу переваг:

 • Інструмент зберігає свої ріжучі властивості до повного зносу кола і не потребує заточування.
 • Висока точність виконуваного розрізу всіх видів сталевого прокату і металевих вузлів.
 • В процесі різу відбувається природне охолодження інструменту за рахунок пористої структури.
 • Велика номенклатура і доступність кіл різних типорозмірів.

При роботі з кутовими шліфувальними машинками необхідно враховувати сильне іскроутворення та сильний запах від згоряння сполучного речовини.

Придбати якісні диски для болгарки можна на складах металобази «КТ-Сталь» в Харкові або в Києві. В наявності великий вибір якісних витратних матеріалів вітчизняних і закордонних виробників за доступними цінами.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
09 декабря 2023 04:02


  Завжди найнижча цiна