вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Плазморіз – принцип роботи, переваги і трохи історіїПлазморіз – принцип роботи, переваги і трохи історії

Плазморіз - принцип роботи, переваги і трохи історії

Що таке плазма?

 
Так що ж таке плазма? Багато хто неоднаразово стикався з трьома станами речовин – тверде, рідке і газоподібне. Як приклад відмінно підходить вода – при холодних температурах вона перетворюється на лід (тверда речовина), а при нагріванні переходить в пар (газоподібне). Ала це не межа можливостей. Якщо газ нагріти до температури у 100000С та вище (можливо і від 2000-30000С за умови, що це лужні метали –цезій, калій і ін.), то речовина перетворюється на плазму. Багато в чому вона поводиться як газ і підпорядковується його законам.  Завдяки своєї унікальної поведінці під час впливу магнітних і електричних полів, про неї говорять, як про четвертий стан речовини.
За так самим принципом працює й мламоріз. У якості речовини виступає повітря,  нагрівається за допомогою електричної дуги до температури на рівні 300000С. Завдяки проведенню струму відбувається розплавлення металу і його видування з області різу. Такий спосіб дозволяє робити товщину різу близько 2 мм.
 

Переваги порізки плазморізом

 
Якщо Ви ще вагаєтесь про правильний вибір різання металу, то варто ознайомитись з усіма перевагами та недоліками плазморіза:
 

Переваги
Недоліки

• Точний різ (без напливів на відміну газового різання);

• Висока вартість верстатів;

• Обробляє практично всі види металів (алюміній, нержавіюча сталь, чавун, вуглецева сталь, мідь, сталь з частковим покриттям і ін.);

• Не мобільний пристрій. Заготівлю необхідно розташовувати перпендикулярно. Відхилення прийнятно до 500 (в деяких моделях всього до 100).

• Поверхню можна не обробляти, а різати разом з фарбою, іржею, нальотом;

• Мінімальна деформація навіть для тонколистового металу;

• Безпечне використання (не приносить екологічних забруднень);


• Дає можливість вирізати різні фігури;

• Висока швидкість обробки (в 4-10 разів більше інших методів);

• Можливість обробляти метал до 50 мм .;

• Функція маркування металу (не обов'язково різати наскрізь.


Як бичимо переваг значно більше. а недоліки стосуються активних користувачів плазмового верстату. Тому, якщо Ви не плануєте встановлювати дороге обладнання у себе вдома або на робочому місці, розбиратися в налаштуванні, то рекомендуємо  скористуватися послугою різання на нашому складі. Ціна Вас приємно здивує.  Детальніше можно ознайомитись,  перейшовши за посиланням “Плазморіз” або зателефонувавши нашому менеджеру за номером, вказанним у шапці сайту.
Серед позитивних моментів ми виділили можливість вирізати різні фігури або візерунок. Для цього немає необхідності малювати якісь складні креслення. Програмне забезпечення дозволяє читати зображення векторної графіки у форматах * .PLT, *. AI, *. DXF, *. DST, *. BMP, код УП. Надайте нам бажану картинку, і ми зробимо все інше.
 

Як з’явився плазмовий верстат у Радянському Союзі

 
Історія плазмового різання у Радянському Союзі почалося лише у 50х роках ХХ століття. Причиной послужила необхідніть універсального та легкого у застосуванні приладу для обробки усіх видів металів (міді, латуні, нержавійки, алюмінію і т.д). На той момент вже існував газовий різак. Але він був дуже незручним – доводилося обробляти вручну або із застосуванням фрезерного верстата. Що, в свою чергу, займало у робочих багато часу і фізичних сил. Така ситуація зовсім не підходила для промислового виробництва, де кожен вид деталі необхідно виготовляти цілою серією. Саме в цей період в одному з американських журналів вийшла наукова стаття про новий спосіб розкрою нержавіючих листів за допомогою лазерного різання.

Завдяки цієї статті в даному напрямку почали свої розробки співробітники трьох наукових центрів:

  • Центральний інститут технології суднобудування (ЦІТС);
  • Інститут електрозварювання Патона (ІЕП);
  • Всесоюзний інститут електрозварювального устаткування (ВІЕО).

ЦІТС приступив до розробки обладнання для розкрою листів. ВІЕО почав проектування і створення нових джерел струму, а також розробку безпосередньо плазматрона.
Вже у 1962 році, об’єднання наукових вчених змогло застосувати на практиці викладений в роботах принцип розкрою листів. В основу увійшов створений раніше генератор ПСО-500 в якості джерела вторинного струму, з постійним струмом. Їх розміщувалося кілька штук, підключених послідовно. Деталі плазматрона були залиті епоксидною смолою. Таким приладом співробітники інституту змогли відремонтувати трубопровід з нержавіючої сталі атомохода «Ленін».

Хоч виробництво плазморіза ще не було масовим і майже не налагоджено, але саму технологію плазмового різання вже у всю використовували на таких заводах як «Кіровський завод», а також «Червоний завод». Радянська цензура забороняла слово плазма, тому на даних заводах застосовувалася обладнання з назвою газоелектричний різання. У ньому використовувалося поєднання спеціально розробленого джерела струму ІПГЕ-500 разом з газом – суміш аргону і водню.

Для подальшого розвитку потрібен був вихід ще однієї, не менш цікавої статті, в журналі Welding gournal.Там було опубліковано, що для виготовлення електрода можливе використання цирконію. Що в свою чергу, дало можливість застосувати в обладнанні в якості газу. Знову ж співробітники Всесоюзного інституту електрозварного обладнання взялися до роботи створення власного катода, що перевершує за своїми характеристиками. І цього вдалося досягти завдяки додатковій вставки з гафре. Технологія обійшла своїх попередників і була запатентовано. Після чого патенти на катоди були придбані іншими країнами.

Приблизно десь в цей же час на заводі в місті Челябінськ під час виготовлення сталевих труб великого діаметра, виникла потреба обрізати кінці труб після зварювальних робіт. До цього вони використовували газовий різак, але і його вже було недостатньо. Вирішили, що необхідно застосовувати технологію плазмового різання. Але у ролі газу вперше був застосований звичайне повітря. Протягом декількох місяців співробітники змогли добитися результату по його застосуванню. Але на цьому вони не зупинилися, а запустили у виробництво сам плазматрона. У підсумку, в Челябінську почали застосовувати таке обладнання і на інших виробництвах.
Дана технологія закладена в сучасному обладнанні.
 

Переваги плазмового різання у КТ-Сталь

 У вересні 2018 року на складі Гарматна, 5 в місті Київ (р-н метро Шулявська навпроти будівельного супермаркету Олді) був встановлений новий сучасний плазмовий верстат. З його допомогою розширилися можливості у нашої компанії і Вам більше не доведеться самостійно шукати сторонню організацію з різання металу. Ми з радістю готові не просто вирізати для Вас просту фігуру, будь то прямокутник або квадрат, але і виконати більш складний візерунок. Наприклад, ми вже виготовили наш логотип з металу. Крім цього, наші менеджери з продажів допоможуть Вам розкроїти метал так, щоб мінімізувати витрати на матеріалі. З усього вищесказаного можна сказати:

  • Плазма – це четвертий стан речовини;
  • Речовина нагрівається до позамежної температури більше  100000С;
  • Вона використовується для усіх видів маталлів;
  • Вісока швидкість обробки матеріалу;
  • Великий спектр можливостей розкрою;
  • Маркування металів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
04 декабря 2024 21:11






    Завжди найнижча цiна