Профнастил і металочерепиця: критерії вибору покрівельного матеріалу
Виробляються з оцинкованого сталевого листа з подальшим нанесенням захисно-декоративних покриттів і мають термін служби не менше 50 років. Йдеться про двох різновидах покрівельних матеріалів: лист профільований і металочерепиця. Багато в чому технології їх виготовлення схожі, а відповідно близькі і характеристики. Разом з тим між ними є й істотні відмінності.
Металобаза «КТ-Сталь» пропонує великий сортамент покрівельних матеріалів: профнастилу та металочерепиці. Наші фахівці готові допомогти вам розібратися в їх достоїнства і особливості. Це дозволить вам вибрати матеріал для покрівлі з кращими технічними і експлуатаційними характеристиками.
Профільований лист: технічні та експлуатаційні параметри
Металопрофіль набув широкого поширення завдяки його універсальності. Матеріал застосовується при зведення будівель для виготовлення різноманітних огороджувальних та несучих конструкцій:
- Облицювання зовнішніх поверхонь стін.
- Покриття для покрівель.
- Пристрій міжповерхових перекриттів.
- Установка тимчасових і постійних огорож.
У продажу є великий вибір профнастилу з різною висотою і формою хвилі, виготовлених із сталевого листа товщиною від 0,45 мм до 1,2 мм. В якості покрівельного використовуються як спеціалізовані, так і універсальні різновиди цього матеріали. Вибір типу профільованого листа багато в чому залежить від кута нахилу ската, його довжини і відстані між брусами обрешітки.
Цей матеріал відомий споживачеві під різними назвами: металопрофіль, профлист, профільований лист або профнастил. По суті це одне і те ж, фахівці вживають всі перераховані назви.
Металочерепиця: основні показники і характеристики
Даний покрівельний матеріал по структурі аналогічний описаному вище. Металочерепиця має основу з сталевого оцинкованого листа, на яке нанесено полімерне і лакофарбове покриття для захисту від зовнішніх факторів і додання його виду привабливості.
Це вузькоспеціалізований матеріал, розроблений спеціально для дахів, за формою нагадує класичну керамічну черепицю. Тому покрівля з металочерепиці надає житлового будинку, громадському або адміністративної будівлі більш презентабельний вигляд.
При цьому слід зазначити, що товщина основи у неї дещо менше ніж у профнастилу з аналогічними характеристиками. Досягається це за рахунок наявності у металочерепиці додаткових поперечних ребер жорсткості. Останні істотно підвищують механічну міцність листа.
Порівняльний аналіз переваг і особливостей покрівельних матеріалів
Для кращого розуміння, що вибрати в якості фінішного покриття для даху: профнастил або металочерепиці слід зіставити їх позитивні і негативні сторони. Порівняльний аналіз технічних характеристик і експлуатаційних якостей цих покрівельних матеріалів показує наступне:
- Товщина основи, а відповідно і питома вага у профільованого листа вище. Для порівнянних по міцності матеріалів маса одного квадратного метра у нього приблизно на 2 кг більше, ніж у аналога.
- Металочерепиця має значно більш товсте і стійке до зовнішніх впливів покриття, відповідно воно довше зберігає привабливий вигляд і менше вигорає.
- Профнастил менш вимогливий до точності виготовлення несучої конструкції покрівлі та якості обрешітки. Монтажні роботи по його укладанню простіше, а значить немає необхідності в залученні висококваліфікованих фахівців.
- Звукоізоляційні характеристики у металочерепиці істотно вище за рахунок більш оптимальної форм листа. Вона краще гасить акустичні коливання і не схильна до резонансних явищ.
- Профлист рекомендується використовувати на покрівлях зі складною конфігурацією. Матеріал простіше стикувати не тільки в одній площині, а й у і місцях сполучення знаходяться під різними кутами поверхонь.
- На покрівлях з кутом нахилу ската менше 12 ° використання металочерепиці неприпустимо. Причина в тому, що сніг не скочується з такої покрівлі утворюючи покрив великої товщини. Це часто призводить до перевищення граничних навантажень на кроквяні конструкції.
- Показники пожаростойкости і довговічності у обох покрівельних матеріалів належної якості з рівними характеристиками приблизно однакові.
Фахівці металобази «КТ-Сталь» рекомендують при виборі між профнастилом і металочерепицею віддати перевагу першому. Це дозволить заощадити значні кошти за рахунок більш низької його вартості, а також на виконанні монтажних робіт. У простих випадках укладання матеріалу можна виконати своїми руками без залучення професійних будівельників.