Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: + 38 (067) 626 49 19
+ 38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новости Профнастил і металочерепиця: критерії вибору покрівельного матеріалуПрофнастил і металочерепиця: критерії вибору покрівельного матеріалу

Профнастил і металочерепиця: критерії вибору покрівельного матеріалу

Виробляються з оцинкованого сталевого листа з подальшим нанесенням захисно-декоративних покриттів і мають термін служби не менше 50 років. Йдеться про двох різновидах покрівельних матеріалів: лист профільований і металочерепиця. Багато в чому технології їх виготовлення схожі, а відповідно близькі і характеристики. Разом з тим між ними є й істотні відмінності.
Металобаза «КТ-Сталь» пропонує великий сортамент покрівельних матеріалів: профнастилу та металочерепиці. Наші фахівці готові допомогти вам розібратися в їх достоїнства і особливості. Це дозволить вам вибрати матеріал для покрівлі з кращими технічними і експлуатаційними характеристиками.

Профільований лист: технічні та експлуатаційні параметри

Металопрофіль набув широкого поширення завдяки його універсальності. Матеріал застосовується при зведення будівель для виготовлення різноманітних огороджувальних та несучих конструкцій:

 • Облицювання зовнішніх поверхонь стін.
 • Покриття для покрівель.
 • Пристрій міжповерхових перекриттів.
 • Установка тимчасових і постійних огорож.

У продажу є великий вибір профнастилу з різною висотою і формою хвилі, виготовлених із сталевого листа товщиною від 0,45 мм до 1,2 мм. В якості покрівельного використовуються як спеціалізовані, так і універсальні різновиди цього матеріали. Вибір типу профільованого листа багато в чому залежить від кута нахилу ската, його довжини і відстані між брусами обрешітки.

Цей матеріал відомий споживачеві під різними назвами: металопрофіль, профлист, профільований лист або профнастил. По суті це одне і те ж, фахівці вживають всі перераховані назви.

Металочерепиця: основні показники і характеристики

Даний покрівельний матеріал по структурі аналогічний описаному вище. Металочерепиця має основу з сталевого оцинкованого листа, на яке нанесено полімерне і лакофарбове покриття для захисту від зовнішніх факторів і додання його виду привабливості.

Це вузькоспеціалізований матеріал, розроблений спеціально для дахів, за формою нагадує класичну керамічну черепицю. Тому покрівля з металочерепиці надає житлового будинку, громадському або адміністративної будівлі більш презентабельний вигляд.

При цьому слід зазначити, що товщина основи у неї дещо менше ніж у профнастилу з аналогічними характеристиками. Досягається це за рахунок наявності у металочерепиці додаткових поперечних ребер жорсткості. Останні істотно підвищують механічну міцність листа.

Порівняльний аналіз переваг і особливостей покрівельних матеріалів

Для кращого розуміння, що вибрати в якості фінішного покриття для даху: профнастил або металочерепиці слід зіставити їх позитивні і негативні сторони. Порівняльний аналіз технічних характеристик і експлуатаційних якостей цих покрівельних матеріалів показує наступне:

 • Товщина основи, а відповідно і питома вага у профільованого листа вище. Для порівнянних по міцності матеріалів маса одного квадратного метра у нього приблизно на 2 кг більше, ніж у аналога.
 • Металочерепиця має значно більш товсте і стійке до зовнішніх впливів покриття, відповідно воно довше зберігає привабливий вигляд і менше вигорає.
 • Профнастил менш вимогливий до точності виготовлення несучої конструкції покрівлі та якості обрешітки. Монтажні роботи по його укладанню простіше, а значить немає необхідності в залученні висококваліфікованих фахівців.
 • Звукоізоляційні характеристики у металочерепиці істотно вище за рахунок більш оптимальної форм листа. Вона краще гасить акустичні коливання і не схильна до резонансних явищ.
 • Профлист рекомендується використовувати на покрівлях зі складною конфігурацією. Матеріал простіше стикувати не тільки в одній площині, а й у і місцях сполучення знаходяться під різними кутами поверхонь.
 • На покрівлях з кутом нахилу ската менше 12 ° використання металочерепиці неприпустимо. Причина в тому, що сніг не скочується з такої покрівлі утворюючи покрив великої товщини. Це часто призводить до перевищення граничних навантажень на кроквяні конструкції.
 • Показники пожаростойкости і довговічності у обох покрівельних матеріалів належної якості з рівними характеристиками приблизно однакові.

Фахівці металобази «КТ-Сталь» рекомендують при виборі між профнастилом і металочерепицею віддати перевагу першому. Це дозволить заощадити значні кошти за рахунок більш низької його вартості, а також на виконанні монтажних робіт. У простих випадках укладання матеріалу можна виконати своїми руками без залучення професійних будівельників.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
09 декабря 2023 04:15


  Завжди найнижча цiна