Профнастил: класифікація та особливості вибору
Матеріали на основі профільованого сталевого листа знаходять широке застосування в будівництві житлових, громадських і виробничих будівель. На ринку представлено безліч різновидів профнастилу, і загальноприйнята класифікація дозволяє спростити його вибір. Компанія «КТ-Сталь» здійснює продаж великої номенклатури металопрофілю, а наші фахівці готові надати допомогу в його підборі за формою, цільовим призначенням і покриттю.
Основні типи профнастилу
Виробництво і споживання описуваного будівельного матеріалу в останні роки неухильно зростає. Профнастил являє собою сталевий лист товщиною від 0,45 до 1,2 мм, з яким методом холодної прокатки надається певна форма. Поздовжня хвиля істотно підвищує жорсткість панелі, а наноситься в процесі виготовлення декоративно-захисне покриття забезпечує стійкість до впливу зовнішнього середовища.
Класифікація профільованого листа здійснюється відповідно до ДСТУ 24045-94 за такими ознаками:
- Тип профілю. Фізико-механічні характеристики панелей залежить від форми, ширини і висоти профілю, на яку вказує цифра в маркуванні. У поперечному перерізі гофра може бути простий трапецієподібної, а також з додатковими поздовжніми канавками і виступами, що підвищують його жорсткість.
- Тип захисного покриття. Основу металопрофілю може становити сталевий оцинкований прокат (гаряче цинкування або електролітичне ЕОЦП). Застосовуються також алюмоцинкових, алюмінійовані і алюмокремнієвим покриття. В якості додаткового захисного і декоративного шару наносяться наступні види полімерів: пластизоль, поліестер, пурал (поліуретан) або PVDF.
- За цільовим призначенням. Профлист може бути використаний для створення огороджувальних і несучих будівельних конструкцій відповідно розрізняють наступні його види: С-стіновий, Н-несучий і НС – несуче-стіновий. Перша різновид застосовується для обробки вертикальних конструкцій та зведення парканів. Несе призначений для пристрою незнімної опалубки для міжповерхових перекриттів. Несуче-стіновий застосовується переважно для покрівельних робіт і обшивки стін.
Наведена класифікація металопрофілю враховує найбільш суттєві технічні характеристики та експлуатаційні якості.
Особливості вибору профлиста під вимоги споживача
Підбираючи профнастил для тих чи інших цілей, замовник зазвичай виходить з ширшого кола критеріїв. Зокрема одним з вирішальних чинників для споживача є співвідношення ціни і якості матеріалу. Найкращі споживчі властивості має продукції європейських виробників особливо фінських і німецьких компаній, найгірші – китайська. Відповідно і вартість першої істотно вище, ніж у другій.
Середнє положення між ними займає продукція вітчизняних виробників. На Україні у великих обсягах випускається якісний сталевий лист, який служить основою для профнастилу. Підприємства використовують переважно європейські технологічні лінії та витратні матеріали для нанесення декоративно-захисних покриттів. «КТ-Сталь» реалізує продукцію європейських і українських брендів, що дозволяє задовольнити вимоги широкого кола споживачів.