Виробництво металочерепиці: особливості технології
В останні роки крім великих компаній виготовленням покрівельних матеріалів на основі металопрокату займаються безліч цехів. Якість металочерепиці у багатьох таких виробників практично не контролюється, в тому числі і через невеликі обсяги випуску продукції. Крім іншого на ринку присутня відверта контрафакт з КНР, які не сертифікований і не відповідає вимогам стандартів.
Для того щоб купити металочерепицю належної якості, таку яку пропонує металлобаза «КТ-Сталь», необхідно розуміти особливості технології її виробництва. Наша компанія реалізує виключно сертифіковані покрівельні матеріали відомих брендів. Представлені в нашому каталозі зразки виготовлені з кондиційного сировини з точним дотриманням технологічних процесів і режимів.
Вимоги до сталевого листа основи
Металочерепиця – це матеріал зі складною багатошаровою структурою, де кожен з шарів виконує певну функцію. Основу її становить тонкий лист оцинкованої сталі, до якої згідно з чинними нормативними документами пред’являються досить жорсткі вимоги. Зокрема, затверджені ДСТУ технічні умови, передбачають наступне:
- Матеріал основи повинен бути пластичним і в цій якості використовується холоднокатаний лист низьковуглецевої сталі. Інші гарячекатані марки металу для цього непридатні, їх поведе при формуванні.
- Для виготовлення металочерепиці використовується лист товщиною від 0,5 і 0,65 мм до 1,0 мм. В останні роки на ринку з’явилися зразки з товщиною основи в 0,45 мм.
- Звичайна сталь піддається корозії і потребує захисту, тому поверхня основи піддається гарячому або холодному цинкуванню. Нанесення металу можливо також методом гальванопластики, термодіффузного або газо-термічного.
- Вміст цинку в захисному шарі визначається ГОСТ 14918-80 і підрозділяється на класи: підвищений, перший і другий. Для найбільш поширеного першого класу зміст кольорового металу повинно бути не менше258 г/м2, для другого – 142,5 г/м2.
З вищесказаного можна зробити висновок, що якісну металочерепицю можна виготовити тільки в тому випадку якщо буде використаний холоднокатаний лист низьковуглецевої сталі. Нормативні технічні та експлуатаційні характеристики цей покрівельний матеріал буде мати тільки в тому випадку, якщо шар цинку на його поверхні буде досить товстим.
Нанесення захисного полімерного шару
Сучасні різновиди металочерепиці пофарбовані у всі кольори веселки і зберігають привабливий вигляд протягом всього терміну служби. Досягається це за рахунок застосування полімерних покриттів, створених на основі наступних органічних сполук:
- Поліестер глянцевий (PE) і матовий (PEMA). Один з найбільш недорогих і розповсюджених покриттів, що забезпечує покрівлі термін служби в 30 і 40 років відповідно.
- Пластизол (PVC). Товщина покриття може досягати 200 мкм, що забезпечує матеріалу високу стійкість до стирання.
- Поліуретан (PU). Відрізняється високою стійкістю до кліматичних чинників зовнішнього середовища і здатний переносити багаторазові перепади екстремальних температур.
- Полівініліденфторид (PVDF). У доповненні до всіх перерахованих переваг зберігає свій колір протягом тривалого часу, навіть при тривалому впливі ультрафіолету.
Компанія «КТ-Сталь» пропонує високоякісну металочерепицю корейського, польського і німецького виробництва. Зазначені покрівельні матеріали пройшли випробування в акредитованих лабораторіях і відповідають вимогам національного стандарту. Вони відрізняються грандіозними декоративними якостями і експлуатаційними характеристиками.