Що краще зварна сітка або рабиця для забору?
Плануєте звести паркан і не знаєте, що вибрати? Тоді дана стаття допоможе Вам, тому що в ній будуть розглянуті наступні питання:
- Що таке зварна сітка і рабиця;
- Основні переваги паркану з сітки;
- Як кріпити сітку своїми руками.
Що таке зварна сітка і рабиця
Якщо ви зіткнулися вперше з цими двома поняттями, то давайте коротко розберемося що ж вони означають.
Зварна сітка – готовий виріб, виготовлений зі сталевого дроту методом зварювання прутів між собою під кутом 90 градусів. Така сітка може виготовлятися картами (листами) або рулонами:
- Карти в розмірах від 2 на 0,38 метрів до 2 на 1 метр з осередками від 25 на 25 до 200 на 200 мм. Товщина дроту змінюється від 3 до 5 мм.;
- Рулони мають довжину 10, 15 або 30 метрів і ширину (висоту) від 1 до 1,8 метра. Представлені з чорної дроту (в прайсі з позначкою черн.) Або з додатковим цинковим покриттям (в прайсі – оц.). Товщина дроту менше, ніж в сітці картами і варіюється від 0,7 до 2 мм, а сама осередок має форму квадрата або прямокутника. І змінюється від 12 мм на 12 мм до 100 на 75 мм. Усі позиції представлені в прайсі від мінімальної осередку до максимальної зверху вниз.
Сітка рабиця – готовий сталевий виріб, виготовлений із сталевого дроту методом плетіння, а також має форму осередку – ромб. В нашому прайсі представлена з додатковим цинковим покриттям. Товщина дроту від 1,6 до 2 мм, а осередки розміром від 30 на 30 мм до 60 на 60 мм. Відпускається рулонами по 30 метрів.
Головною відмінністю даних сіток виступає метод з’єднання прутів. У зварних сітках зварювальні з’єднання, згідно ГОСТ 10922-90, повинні витримувати без руйнування навантаження в залежності від номінального діаметра дроту:
- 3 мм – 35 кг (355 кгс);
- 4 мм – 62 кг (630 кгс);
- 5 мм – 97 кг (985 кгс).
Даний показник дає можливо використовувати дріт в діаметрі 3 мм при зусиллі до 35 кг. Якщо навантаження буде перевищене, то зварний шов не витримає і зруйнується.
У сітки рабиці такої проблеми немає. Завдяки тому, що прути «плетуться» між собою, міцність виробу обмежується тільки міцністю самої дроту при розриві. Наприклад, якщо взяти знову ж дріт в 3 мм, то її можливо розірвати при зусиллі в межах від 388 до 777 кг.
З усього вище сказаного можна зробити висновок, що сітка рабиця може витримати більщі навантаження, ніж зварена, вона дешевше, але має менше варіацій для вибору розмірностей.
Основні переваги огорож з сітки
- Не вимагає професійних навичок монтажу або демонтажу;
- Швидка установка можлива своїми руками всього за один день;
- Мала вага конструкції;
- Низька ціна матеріалів на відміну від того ж профнастилу, шиферу і т.д. Вона обумовлена доступністю сировини і низькою вартістю виробництва;
- Пропускає світло, тому не буде затемнювати, наприклад, содово-городній ділянку;
- Витримує велике навантаження;
- Багато варіацій осередків і розмірів сітки.
Як кріпити сітку своїми руками
Для забору найкраще підходить оцинкована сітка. Вона не буде піддаватися впливу негоди і простоїть не один рік. Ще одним чимало важливим фактором на вибір послужать способи кріплення матеріалу.Всю сітку можна кріпити двома способами:
- Каркасний паркан, де сітка поміщається в квадратний каркас;
- Кріплення сітки до опори (стовпа).
Ми розглянемо другий варіант кріплення – до опори для кожного виду сіток.
Кріплення зварної сітки.
Електрозварювання. Одним із способів кріплення – це приварювання сітки до стовпів. Відноситься до числа швидких методів, але не є ефективним. Оскільки зварювання сприяє появі корозії в місцях зварювання, а також знижує зовнішній вигляд забору. Крім цього, вимагає спеціального обладнання і наявність джерела живлення.
Кріплення хомутами не пошкоджує покриття на опорах. Кріпиться шляхом стягування хомутом і затягування з допомогою болта або шурупа. Для кріплення отвори не потрібні, тому опорна конструкція не пошкоджується і має тривалий термін служби. Сам хомут необхідно підібрати за розміром профілю опори (труби або дерев’яного, бетонного стовпів). Величезним плюсом цього методу вважається простота монтажу, а мінусом – складність демонтажу. Ідеально підходить для тривалого періоду використання забору. Оскільки після демонтажу сітку повторно вже використовувати буде неможливо.
Кріплення скобами відмінно підходить для будь-яких видів опори з різними видами покриття, формою і сировини. Здійснюється шляхом кріплення скоби болтом, який щільно притискає її до стовпа. Скоба (на відміну від хомута) вимагає додаткового отвору. Краще купити готову скобу з отвором, тому що під час монтажу процес свердління порушить цілісність покриття та збільшить трудомісткість процесу складання.
Кріплення сітки рабиці.
Кріплення за допомогою прутів (арматури, дроту або кола), який протягується між осередками і приварюються до металевого стовпа. Знову ж в місцях зварювання може утворюватися корозія.
Кріплення за допомогою дроту. Дротом сітка «прив’язується» до стовпа. Плюсом є те, що не потрібно додаткових отворів, підходить для будь-якого виду стовпа (будь то дерево, метал або бетон).
Кріплення за допомогою гачків. У тих випадках, коли стовп з металу, то крюки приварюються до нього. Потім сітка просто надівається на даний гачок, який надалі загинається.
Пластинами. Вони робиться за допомогою смуги розміром 4 * 20 мм, що розділяються болгаркою або ножівкою на відрізки 150 або 200 мм. В даних пластинах просверливается отвір і болтами кріпиться до стовпа, затискаючи при цьому сітку.
За допомогою шпильок. Для цього в стовпах необхідно просвердлити наскрізний отвір, в яке будуть протягується шпильки. Даний спосіб вважається менш трудомісткий, на відміну від попереднього.
Лайфхак. Якщо Вам не вистачило 30 метрів сітки рабиці, то можна з’єднати два рулони між собою. Це робиться за допомогою дроту, якою послужить один виток сітки, витягнутий з одного рулону. Через технології виробництва дріт має різну довжину і в процесі кріплення рулонів може вийти не стикування. Щоб не переробляти краще заздалегідь визначитися з верхом і низом з’єднання дроту. Покладіть два рулони сітки на рівну поверхню і за допомогою дроту з’єднайте два полотна.
Примітка. Згодом будь-яка сітка може провисати. Особливо на неї впливає вагу снігу в зимовий період. Тому рекомендуємо в стовпах просвердлити отвори і протягнути троси вздовж всієї сітки, закріпивши їх за допомогою болтів. Для цього достатньо прута товщиною в 6 мм.
І останнє. Додаткові матеріали, необхідні для забору, придбайте в одному місці – в компанії КТ-Сталь. Ознайомитися з асортименту в нашому прайсі, щоб купити метллопрокат і будівельні матеріали за низькою ціною, а саме:
- Труби (профільні або круглі);
- Куточки;
- Арматуру;
- Дріт в’язальний і Вр;
- Коло;
- Диски відрізні;
- Цемент;
- Самонарізи і т.д.
Телефонуйте, залишайте заявку або зворотний дзвінок на сайті, пишіть на пошту і ми чарівно зв’яжемося з Вами. Допоможемо зробити прорахунок, організуємо порізку та доставку. Звертайтеся в компанію КТ-Сталь і отримаєте найнижчу ціну. Ми поставляємо безпосередньо від виробника!