Сфери і особливості використання профнастилу
Профільований лист був запатентований в 1829 році, але в своєму сучасному вигляді він з’явився на українському ринку порівняно недавно років 20-25 назад. Цей матеріал в даний час широко застосовується в будівництві: цивільному і промисловому для улаштування огороджувальних та несучих конструкцій. Також його використовують для виготовлення малих архітектурних форм: навісів, зупинок громадського транспорту, кіосків, павільйонів і багато чого іншого.
Проводиться металопрофіль з тонкого сталевого листа методом холодної прокатки на спеціалізованих станах. В ході цього процесу формується трапецієподібний або прямокутний профіль, що надає листу необхідну несучу здатність. Панелі деяких типів мають додаткові ребра жорсткості, що істотно підвищують їх стійкість до згинаючих навантажень.
Технічні характеристики та експлуатаційні властивості профільованого листа
Широке поширення профнастилу обумовлено, перш за все, його невеликою питомою вагою, що дозволяє робити для нього полегшені несучі конструкції. Матеріал відрізняється технологічністю і простотою монтажу, для чого використовується спеціальні покрівельні саморізи і електрошуруповерти. Різноманіття кольорів та фактур істотно розширюють можливості вибору облицювальних панелей для реалізації різних проектів.
Профнастил для обробки поверхонь будівель або пристрої допоміжних споруд підбирається з урахуванням наступних показників:
- Висота і форма профілю.
- Товщина сталевого листа основи.
- Тип і товщина захисно-декоративного покриття.
Тип профілю листа визначає його призначення: стіновий, що несучий і несуче-стіновий. Відповідно перший з них застосовується для огороджувальних будівельних конструкцій, на які впливають тільки вітрові навантаження. Несучі і несуче-стінові різновиди придатні в якості покрівельного покриття і для влаштування основ міжповерхових перекриттів.
Мінімальна товщина профільованого листа згідно з чинним стандартом повинна бути не менше 0,45 мм, проте на ринку зустрічаються зразки зі значно меншими параметрами. Так китайські виробники пропонують металопрофіль 0,40 і навіть 0,35 мм, який годиться виключно для тимчасових огорож.
Захисно-декоративне покриття профнастилу багатошарове. На підготовлений тонкостінний лист наноситися цинковий шар. Поверх нього – полімерне покриття глянсове або матове. Для цих цілей використовують поліестер, полівінілхлорид, поліуретан, полівініліденфторид і акрил. Така структура надійно оберігає метал підстави від виникнення корозії.
Застосування профнастилу для влаштування покрівлі
Описуваний матеріал відмінно підходить в якості фінішного покриття для скатних дахів. Покрівля з профнастилу має привабливий вигляд і відрізняється довговічністю, термін служби матеріали досягає 50 років. Для монтажу його промисловість випускає спеціальні саморізи з шайбою і прокладкою ущільнювача. Для закриття стиків між скатами використовуються відповідні профілі: ендови, ковзани і вітрові.
Основним і, мабуть, єдиним недоліком профнастилу є підвищена галасливість під час сильного дощу. Ця проблема вирішується порівняно просто: під покрівельний матеріал укладається шумоїзолірующая мембрани. Вона добре приглушує звуки, зводячи до мінімуму резонансні коливання листа.
Використання металопрофілю для виготовлення парканів, воріт і хвірток
Влаштування огорожі з профнастилу – друга за популярністю сфера його використання. Цей матеріал має масу переваг: простота монтажу, відсутність необхідності регулярного догляду і порівняно невисокі витрати. Металопрофіль повсюдно використовується для пристрою:
- парканів;
- хвірток;
- в’їзних воріт.
У вас є можливість купити профнастил зі складів компанії «КТ-Сталь» за доступними цінами. Ми реалізуємо матеріал власного виробництва і гарантуємо його належну якість.