Сталевий кутник технологія виробництва та особливості застосування
Металургійні підприємства України випускають великий сорт фаментного металопрокату. Одним з його різновидів є сталевий кутник, який у поперечному перерізі є Г-подібним профілем. Відмінні показники міцності сталі, і оптимальна форма виробу забезпечують йому високі фізико-механічні характеристики та експлуатаційні якості.
Випускається кілька різновидів сталевого кутника і при цьому застосовуються різні технології. Відповідно різняться і параметри виробленого металопрокату, які багато в чому залежить від способу виготовлення. Розглянемо докладно основні сфери застосування продукції даного виду в будівництві та в різних галузях виробництва.
Промислові технології виготовлення рівнополочного кутника
Виробництво металопрокату в нашій країні здійснюється відповідно до технічних умов, передбачених діючими ГОСТ. Виготовлення сталевого кутника відбувається з використанням двох технологій:
- Вигинання із сталевої смуги. Застосовується спеціальне обладнання, що забезпечує деформування металу і надає профілю Г-подібну форму.
- Метод гарячого прокату. Використовується профілегнутий стан з валками, що обертаються, за допомогою яких попередньо розігріта заготовка згинається під прямим кутом.
При виготовленні кутника сталевого його полочки робляться однаковими або різними, перші відповідно називається рівнополочними, другі – нерівнополичними. При виробництві прокату можливе його скручування навколо поздовжньої осі, яке має перевищувати 0,4% від його довжини. Стандарт також обмежує граничне відхилення за довжиною виробу 0,75% загальної довжини.
Основні характеристики сталевого кутника
Фізико-механічні показники цього різновиду металопрокату нормуються чинним стандартом ГОСТ 8509-93. Згаданий регламент передбачає виготовлення сталевого кутника високої та звичайної точності, що позначаються літерами «А» та «Б». Останні випускаються з такими допустимими значеннями відхилень від номінальних геометричних параметрів по ширині полиць:
- до 45 мм – не більше 1,0 мм;
- до 90 мм – не вище 1,5 мм;
- до 150 мм – не більше 2,0 мм;
- до 250 мм – не вище 3,0 мм.
Товщина стінок рівнополочного кутника може відрізнятися від номінальної лише на 0,3-0,5 мм. Сталевий прокат випускається мірними відрізками, довжина яких становить від 4,0 до 12,0 м, причому в кожній партії можливе знаходження до 5% від загальної маси виробів нестандартної довжини.
Виготовлення кутника здійснюється з низьколегованих вуглецевих сталей: 15ХСНД, 10ХСНД, 09Г2С, 17Г1С (ГОСТ 19281-89). Для навантажених і відповідальних конструкцій застосовують переважно вироби з двох перших марок металу, що відрізняються кращими характеристиками міцності і антикорозійними показниками.
Сфери використання рівнополочного кутника
Металопрокат знаходить широке застосування у цивільному та капітальному будівництві, а також у виробництві різних виробів. Рівнополочні кутники є основним матеріалом для фермових конструкцій:
- При зведенні капітальних та каркасних будівель, де вони стають основою стін та перекриттів.
- Для армування фундаментів, опорних та несучих конструкцій.
- Для створення малих архітектурних споруд: альтанок, павільйонів, зупинок громадського транспорту, різного роду козирків та навісів.
Металобаза «КТ-Сталь» є одним з провідних постачальників рівнополочного гарячекатаного кутника в Києві та області. Ми пропонуємо найповніший сортамент цього різновиду фасонного металопрокату, продаж якого здійснюється в необхідних клієнту кількостях без мінімальних обмежень партії. За бажанням замовника проводиться доставка придбаної металопродукції по місту та до будь-якого з населених пунктів України.