Сталеві труби: особливості сертифікації
В Україні існує незалежна система контролю якості металопродукції. Зокрема, передбачено сертифікацію сталевих труб, яку здійснюють акредитовані лабораторії. У процесі перевірки проводяться випробування на відповідність трубної продукції вимогам ДСТУ або іншим технічним нормативам, а результати фіксуються у протоколах. На продукцію, яка успішно пройшла перевірку, видається підтверджуючий документ.
Випробування труб під час сертифікації
Дослідження сталевої продукції можуть бути обов’язковими або добровільними. У другому випадку виробник або продавець підтверджує якість труб із метою залучення покупця. Обов’язковій сертифікації в Україні підлягають такі види трубної продукції:
- безшовні;
- електрозварні круглі;
- профільні для специфічних сфер застосування.
Випробування труб проводяться згідно з вимогами чинних національних стандартів і мають на меті визначення фактичних фізико-механічних показників. Якщо характеристики відповідають нормативним вимогам, видається сертифікат. Перевірка може здійснюватися як для одиничного виробу, так і для партії продукції. Програма випробувань трубної продукції може включати наступні етапи:
- встановлення фактичної марки використаної сталі та її хімічний аналіз;
- визначення основних фізичних і механічних параметрів;
- дослідження стійкості до зовнішніх навантажень;
- для зварних труб проводяться гідравлічні випробування із застосуванням методів неруйнівного контролю;
- для безшовної продукції визначається межа стійкості до згинальних і скручувальних навантажень.
У разі добровільної сертифікації програма випробувань визначається замовником. Найчастіше проводяться тести на тимчасовий опір розриву, твердість, холодний вигин та відносне подовження. Термін дії документа, що підтверджує якість, залежить від обраної схеми.
Порядок проведення сертифікації в незалежному центрі
Обов’язкова перевірка фізико-хімічних властивостей і механічних показників передбачена для водогазопровідних труб оцинкованих і неоцинкованих. У процесі сертифікації здійснюються дослідження на відповідність санітарно-епідеміологічним нормам. Процедура сертифікації проводиться у п’ять етапів:
- Звернення до незалежного сертифікаційного центру, отримання консультацій.
- Підготовка документації або її розробка із залученням спеціалістів лабораторії.
- Відбір досліджуваних зразків із партії.
- Проведення досліджень у спеціалізованій лабораторії.
- Фіксація результатів випробувань у протоколі, на основі якого видається сертифікат.
Цей документ не є паспортом якості, який видається виробником металопродукції.
Пропозиції компанії “КТ-Сталь”
Компанія “КТ-Сталь” пропонує якісні сталеві труби вітчизняного та іноземного виробництва за доступними цінами. Уся реалізована металопродукція сертифікована та відповідає вимогам ДСТУ за нормативними показниками. Детальну інформацію про якість прокату можна отримати в офісі компанії або за телефоном.