вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Класифікація сталевих труб – основні типи та видиКласифікація сталевих труб – основні типи та види

Класифікація сталевих труб - основні типи та види

Транспортування рідин і газів, а також влаштування інженерних комунікацій в житлових, громадських і виробничих будівлях – основні сфери застосування сталевих труб. Промисловість виробляє їх великий сортамент. В Україні класифікація сталевих труб здійснюється у відповідність до вимог ряду національних і міжнародних стандартів. При виготовленні, зберіганні та перевезенні продукції підприємства керуються спеціально розробленими технічними умовами.

 

Особливості класифікації сталевих труб

 

Описувані вироби мають циліндричну форму різного діаметру. В даному сегменті ринку представлено безліч видів сталевих труб, і їх класифікація здійснюється за такими ознаками:

 

  1. За профілем перетину.
  2. За способом обробки торців.
  3. По використовуваній технології формування.
  4. За способом з’єднання.
  5. За температурними режимами виготовлення.
  6. За якістю обробки зовнішніх і внутрішніх поверхонь.
  7. За сферами застосування.

 

При підборі труб для певних цілей необхідно враховувати не тільки їх технічні параметри. Велике значення має марка металу, використаного для їх виготовлення. Вироби робляться і спокійною, напівспокійну і киплячої сталі. Остання не відрізняється високою міцністю через наявність в структурі металу бульбашок газу, які суттєво послаблюють стінку.

 

Труби зі спокійної сталі – найдорожчі, але вони мають кращі фізико-механічними показниками. Вони найчастіше використовуються для виготовлення відповідальних вузлів технологічного обладнання на виробництві та в видобувних галузях. Найкраще співвідношення за якістю і ціною мають вироби з напівспокійну стали.

 

Перелік класів сталевих труб

 

Значна частина описуваних виробів робиться з вуглецевих сталей. Зміст домішок в матеріалі є одним з критеріїв для класифікації і позначення сталевих труб. Відповідно до технічних вимог і сферами використання продукція підрозділяється на шість категорій:

 

  1. 1 клас. Газові і стандартні водопровідні труби можуть використовуватися для транспортування речовин, що знаходяться в рідкому або газоподібному агрегатному стані. Крім того вони призначені для виготовлення огороджувальних конструкцій, лісів будівельних та інших допоміжних споруд.
  2. 2 клас. Застосуються для прокладки нафто- і газопроводів магістральних, в яких перекачування здійснюється при низькому або високому тиску.
  3. 3 клас. Труби цього типу здатні витримати високий тиск і температура. Вони застосовуються в котельному обладнанні, на теплоелектростанціях, в печах і нафтових трубопроводах.
  4. 4 клас. Використовується для монтажу відповідальних обсадних конструкцій, а також при бурінні свердловин, в тому числі і в ході геологорозвідки.
  5. 5 клас. Конструкційні труби застосовуються в судо- і авіабудування, а також при виробництві автомобілів, машин і механізмів.
  6. 6 клас. Призначені для виготовлення циліндропоршневих груп компресорів, а також ємностей і деталей автомобілів на машинобудівних підприємствах.

 

Для поліпшення експлуатаційних якостей труб сталевих або вузлів, з них виготовлених використовуються різні методи її додаткової обробки. З метою зниження термічної дії і захисту від корозійних процесів наносяться покриття з нафтопродуктів, полімерів, лакофарбових матеріалів або бетону. Для запобігання внутрішніх поверхонь від несприятливих факторів використовуються вкладиші з гуми, базальту або скла.

 

Типи труб сталевих

 

Номенклатура металопродукції відрізняється різноманітністю видів виробів. Пропоновані типи сталевих труб відрізняються один від одного за методами нанесення захисних покриттів, формі, технології виробництва і призначенням. Згадані фактори необхідно враховувати при підборі виробів при виробництві обладнання, пристрої комунікацій і виготовленні металоконструкцій.

 

Види труб за способом оцинковки

 

Вуглецеві сталі потребують захисту від утворення іржі. Антикорозійний металевий шар на зовнішні і внутрішні поверхні наносяться різними способами. Від якості покриттів залежить довговічність сталевих труб всіх видів та їх характеристики технічні та експлуатаційні. Існує два типи оцинкованих виробів різного призначення:

 

Газоводопроводних. Застосовуються для пристрою систем газо- і водопостачання гарячого і холодного, для цих цілей випускаються труби діаметром від ½ до 2 дюймів.

Профільні. Використовуються для виготовлення металоконструкцій зовнішніх або внутрішніх. Висока міцність труб дозволяє робити з них несуть каркаси, здатні витримати значні навантаження. Найбільш ходові типорозміри від 15 × 15 × 1,5 до 80 × 80 × 4 мм.

 

Для оцинковки сталевих труб застосовуються такі технології.

 

Гаряче цинкування. Найбільш простий і економічно вигідний спосіб придатний для будь-яких типів виробів із сталей з низьким і нормальним вмістом вуглеці. Основними перевагами цього способу нанесення покриття є висока продуктивність, можливість обробки довгомірних виробів і невеликі витрати. До недоліків методу слід віднести нерівномірність і велику товщину покриття, деформації тонкостінних виробів в процесі обробки.

 

Гаряче цинкування стрічки сталевої (заготовок для труб). Даний метод стає все більш популярним. Попередня антикорозійна обробка металевої смуги дозволяє домогтися однакової і порівняно невеликої товщини покриття у всіх точках. Мінусом технології є необхідність додаткового захисту зварного шва, а також обмеження по товщині стінки не більше 3 мм.

 

Термодифузійне оцинкування. Інноваційна технологія придатна для сталевих труб невеликого діаметра і довжини. Головним достоїнством таких виробів є довговічність, недоліком – висока ціна. В процесі нанесення захисного шару забезпечується його рівномірність і цілісність.

Гальванічне цинкування. Відрізняється високою ціною і граничними вимогами до чистоти оброблюваної поверхні. Цей метод застосовується також для нанесення інших металів: нікелю, хрому або міді. Він забезпечує виробу крім відмінної захисту від іржі ще й привабливий зовнішній вигляд. При всіх своїх достоїнствах технологія має високу вартість і низьку швидкість нанесення покриття.

 

При виробництві виробів метод оцинковки вибирається з урахуванням призначення і сфери застосування сталевих труб. Захисний шар дозволяє використовувати вироби всередині приміщень і на відкритому повітрі.

 

Таблиця 1.

 

Методи упаковки і транспортування труб оцинкованих

 

Описані види сталевих труб об’єднуються в зв’язки масою від однієї до семи тонн. Для упаковки виробів застосовується дріт, за допомогою якої вони стягуються мінімум в трьох місцях: по краях і посередині. Кожна пачка продукції забезпечується биркою із зазначенням діаметра, марки матеріалу, довжини виробів, товщини шару оцинкування і номера партії. Для труб виготовлених методом гарячого оцинкування допускається перевезення без додаткової упаковки.

 

Послуги зі зберігання металопродукції оцинкованої здійснюється на майданчику з твердим покриттям. Для навантаження застосовуються стаціонарні та автомобільні крани, перевозяться труби в піввагонах або на залізничних платформах, а також у відкритих кузовах автомобілів. Неприпустима перевезення зі звичайним металопрокатом щоб уникнути пошкоджень захисних покриттів.

 

Сталеві профільні труби: основні групи

 

Процес виробництва виробів квадратного або прямокутного перерізу багато в чому нагадує виготовлення продукції круглого перетину. Профільні труби робляться із сталевої штаби, з якої вигинається заготовка, з наступним зварюванням стиків. Він виготовляються з холоднокатаної і гарячекатаної сталі і це необхідно враховувати при їх виборі в залежності від області застосування.

В даному сегменті представлені три групи труб профільних:

  1. З стали холоднокатаної. Вироби з товщиною стінки від 0,6 до 2 мм широко застосовуються при виробництві меблів. З таких профілів робляться несучі каркаси, опорні конструкції і ніжки для меблів, в тому числі і офісної.
  2. З стали гарячекатаної. Призначені для пристрою огорож, дверей та інших конструкцій. Для цих цілей застосовується металопрокат з товщиною стінок від 1,5 до 5 мм. Труби з’єднаються болтами з гайками або зварюванням з подальшим забарвленням для захисту від впливу навколишнього середовища.
  3. Замкнуті профілі. Використовуються в будівництві для спорудження несучих каркасів торгових центрів, складських комплексів, мостових конструкцій і ферм. Такі вироби після виконання зварювальних робіт рекомендується фарбувати водостійкими фарбами.

Труби сталеві електрозварні профільні відрізняються здатністю протистояти значним механічним навантаженням. Це їх властивість укупі з доступністю сприяє розширенню сфер застосування.

 

Таблиця 2.

 

Упаковка і транспортування профільних труб

 

Кожна партія виробів формується в пачки вагою від однієї до дев’яти тонн. У кожній з них укладається певний вид сталевих труб за класифікацією, що дозволяє уникнути плутанини. Для кожної пачки виготовляється бирка із зазначенням типорозміру, марки стали і номера партії.

 

Холоднокатані профільні труби в обов’язковому порядку упаковуються в короби, що забезпечують захист від дощу, снігу та механічних впливів. Для зберігання виробів потрібно рівний майданчик з якісним покриттям. Пачки виробів перекладаються дерев’яними брусками поперечно. Допускається перевезення в залізничних піввагонах і в відкритих кузовах.

 

Сталеві безшовні труби

 

Виробництво продукції даного виду відрізняється високою складністю і вимагає спеціального обладнання. У трубах цього виду немає зварного шва, що значно підвищує їх міцність. Існує два типи таких виробів: гарячекатані і холоднодеформовані. Перші виготовляються на трубопрокатних станах або проковуванням заготовки. При цьому вона розігрівається до температури 900-1200 ° C. Таким способом робляться труби з товщиною стінки від 30 до 30 мм і діаметром від 32 до 426 мм.

 

Холоднодеформовані труби проводиться при температурах не перевищують 450 ° C. Зазначена технологія дозволяє виготовляти вироби невеликого діаметру від 8 до 83 мм з малою товщиною стінок від 1 до 10 мм. Такі труби застосовуються для трубопроводів, що працюють в умовах високого тиску і в енергетичному обладнанні.

 

Таблиця 3.

 

Найбільш часто зустрічаються типи розмірів сталевих труб безшовних мають довжину від 2,5 до 9 м. На вимогу замовника можуть бути виготовлені вироби з іншими лінійними параметрами.

 

Специфіка упаковки і транспортування безшовних труб

Даний вид сталевих труб перевозиться зв’язками не більше семи тон кожна або окремо. На всі вироби діаметром понад 159 мм наноситься маркування із зазначенням їх основних характеристик.

 

Труби сталеві електрозварні

 

Вироби цього типу виготовляються з штрипса металевого. Випускаються два види сталевих зварних труб: прямошовні і спіральношовні. Перші з них найбільш затребувані, менша довжина шва забезпечує їм більшу міцність. Спіральношовні труби переважно великого діаметра використовуються для будівництва магістральних трубопроводів.

 

Сортамент продукції даного виду відрізняється великим діапазоном типорозмірів: зовнішній діаметр від 10 до 1420 мм при мінімальній товщині стінок 1 мм і максимальною в 16,5 мм. Стандартна труба електрозварні – 10,5 м, за узгодженням із замовником допускається нарізка виробів іншої довжини.

 

Таблиця 4.

 

Сфери застосування електрозварювальних труб

 

Залежно від діаметра і марки стали продукція може бути використана для пристрою магістральних водоводів і розподільних систем газо- і водопостачання, як холодного, так і гарячого. Електрозварні труби, застосування яких дозволяє забезпечити довговічність комунікацій, відрізняються високою міцністю. Вони придатні для влаштування трубопроводів і можуть витримувати високий тиск протягом тривалого часу.

 

Упаковка, зберігання і транспортування труб електрозварних

 

Вироби поставляються споживачеві пачками, вага яких коливається в межах від однієї до восьми тонн. Труби електрозварні діаметром понад 159 мм зберігаються і перевозяться поштучно, що значно спрощує логістичні операції. Для транспортування допускається застосування піввагонів і вантажних автомобілів з відкритими кузовами. Зберігати металовироби слід під навісами або на складах в спеціальних коробах.

 

Труби сталеві водогазопровідні

 

Сталеві ВГП-труби застосовуються для внутрішніх і зовнішніх трубопроводів систем опалення, водо- і газопостачання. Вони виробляються з штрипса металевого з використанням електрозварювання. До швах вироби застосовуються високі вимоги по непроникності для рідин і газів, здатності витримувати внутрішній тиск.

 

Таблиця 5.

 

При контролі якості труби ВГП перевіряється на наявність тріщин, здуття, розшарування інших дефектів. Особлива увага приділяється якості і цілісності захисних покриттів на оцинкованих трубах. Не допускаються вм’ятини на поверхнях, де вони можуть послабити трубопровід.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
26 апреля 2024 14:38






    Завжди найнижча цiна