Куточок металевий: сортамент, параметри і сфери застосування
Фасонний сталевий прокат Г-подібного профілю мають високу міцність при невеликій питомій вазі. Найбільшого поширення набув куточок металевий гарячекатаний, виробництво якого налагоджено на українських металургійних підприємствах. Продукція, що випускається відрізняється якістю і поставляється на внутрішній ринок і експортується в багато країн.
У статті наводиться опис сталевого куточка рівнополичного, виробленого методом гарячого прокату. Сортамент металовиробів і їх характеристики визначаються вимогами національного стандарту ДСТУ 2253-91. Даний вид продукції металургії підлягає сертифікації на відповідність згаданого і іншим чинним нормативам ГОСТ 380-05 / ГОСТ 535-05.
Основні параметри куточків сталевих
Зазначеними стандартами встановлені геометричні характеристики для даного виду металопродукції, а також граничні відхилення від них. Кондиційний куточок металевий, ціна якого в Україні невисока, повинен відповідати ДСТУ за такими параметрами:
лінійні розміри;
площа перерізу;
щільність металу.
Більш жорсткі вимоги пред’являються до виробів, призначеним для експорту. Для опису рівнополичного куточка, виготовленого з використанням технології, гарячої прокатки використовуються наступні показники:
ширина полки по зовнішній стороні вироби;
товщина стінки;
радіуси заокруглення між внутрішніми поверхнями і країв полиць;
маса одного погонного метра.
Додатково в згаданому стандарті ДСТУ 2253-91 наводяться дані по величині перетинів по трьох осях. Ці відомості носять довідковий характер і використовуються при сертифікації продукції атестованими лабораторіями.
Номенклатура гарячекатані рівнополочні куточків
На ринку представлений великий вибір фасонного сталевого прокату різних типорозмірів. Маркується металевий куточок равнополочний за номерами, який відповідає одній десятій частині від ширини полиці по зовнішній стороні вироби. Номенклатура включає 24 різновиди, кожна з яких може мати від одного до восьми типів виробів. Вони розрізняються між собою по товщині полиці.
Кондиційний металопрокат куточок, вироблений для внутрішнього українського ринку, має наступні показники:
Зовнішня ширина полки: від 20 до 250 мм.
Товщина полки: від 3 до 35 мм.
Вага одного метра вироби: від 0,89 до 128,51 кг.
Граничні відхилення від нормативних значень залежить від номера сталевого куточка, і знаходяться в межах від 1 до 4 мм для його ширини, і від 0,2 до 0,9 мм від номіналу. Виробники продукції можуть за погодженням із споживачем змінювати допуски по товщині полиць з дотриманням встановленого класу точності. Допустимі відхилення за ваговими характеристиками продукції повинні знаходитися в діапазоні від 2,5 до 5%.
Області і особливості використання
Сталевий равнополочний куточок використовується в основному в цивільному і капітальному будівництві, а також в різних галузях промислового виробництва. Основні сфери застосування металовиробів при зведенні будівель і споруд наступні:
Виготовлення несучих металоконструкцій: каркасів для ангарів, кроквяних ферм, міжповерхових перекриттів.
Виробництво стелажів для складських приміщень і терміналів.
Будівництво малих архітектурних форм: торгових павільйонів, зупинок, козирків, навісів і багато іншого.
Зведення всіх видів мостових переходів: залізничних, автомобільних пішохідних.
Пристрій несучих естакад для технологічних трубопроводів і кабелів енергомереж на промислових підприємствах.
Компанія «КТ-Сталь» пропонує вигідно купити куточок металевий вітчизняного виробництва і імпортний. Підприємство розміщене в Харкові і має філію в Києві, поставки в необхідних клієнту обсягах здійснюються по всій території України. Детальну інформацію про умови співпраці можна отримати в офісі металобази або по телефону.