Характеристики стінового і покрівельного профнастилу
Купити лист профнастилу – не така проста задача, як може здатися на перший погляд. Це пов’язано з великим діапазоном пропонованих розмірів, кількома різновидами листів.
Що таке профнастил, види:
При підборі матеріалу покупець може зіткнутися з питанням, який вид металевого профілю потрібен. Це залежить від його призначення: стіновий профнастил не є несучим, на нього не покладається велике навантаження, тому вимоги не такі суворі. Для створення перекриття, огорожі або стіни підходить C-профіль. Це тонкий матеріал з невеликою глибиною жолоби.
Лист профнастилу має нерівну поверхню не через того, що естетично виглядає так краще, а тому що, завдяки вигину, стає більш стійким, міцним. Виріб із більшою кількістю профілю має високий показник навантаження. Якщо вона становить 20 мм, то такий лист може стати несучою поверхнею.
Якщо на упаковці написано, що профіль належить до СН категорії, то це означає, що він відноситься до несуче-стінового типу. Найчастіше він застосовується для вертикальної установки.
Покрівельний тип профілю маркується як H, що несе вид. Це посилений лист, який має велику товщину, до 1,5 мм. Розмір такої одиниці менше, ніж попередніх видів. Профнастил на дах відрізняється більшою ціною, обумовленою кращими показниками.
Як підібрати правильний вид:
Незважаючи на те, що виробники пропонують багато варіантів товщини, довжин листа, є рекомендації фахівців з приводу вибору в тому чи іншому випадку. Якщо стоїть завдання купити покрівельний профнастил, то потрібно орієнтуватися на посилений тип конструкції. Не варто применшувати і правильність монтажу даху. Для неї вибирають варіанти з якомога більшою кількістю профілю.
Для забору або зміцнення стіни можна вибирати більш дешевий вид матеріалу, С або СН, але також орієнтуватися на товщину листа 0,7. Мінімальне значення, яке можна знайти в магазині – 0,4, але такий металопрофіль при поривах вітру буде згинатися, створювати зайвий шум.
Види обробки:
Вартість виробів безпосередньо залежить від якості і способу обробки. Простий матеріал буде недовговічним, і його доведеться замінити через 5-10 років за умови, що він контактує з вологістю або атмосферними опадами. Функціонально він буде діяти і захищати, але фарба почне облазити, поверхня здуватися, а якісно пофарбувати лист так, щоб це було непомітно, не вийде.
Щоб уникнути псування стали, схильною до корозії, виробники придумали покривати його спеціальною сумішшю. Якщо купити оцинкований профнастил, то він прослужить до 60 років без втрати властивостей.
Від іржі допомагає не тільки цинкування гарячим або холодним способом, а й покриття сумішшю з алюмінієм або кремнієм. Щоб виріб здобув презентабельний вигляд, він покривається ґрунтовкою, забарвлюється і заливається полімерним з’єднанням. Воно відштовхує вологу, перешкоджає попаданню на покриття.