вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Чи замінить солома, очерет металочерепицю?Чи замінить солома, очерет металочерепицю?

Чи замінить солома, очерет металочерепицю?

Ще століття тому дахи, криті соломою злаків, льоном, очеретом, осокою були ознакою бідності будинку. Дах, критий рослинним матеріалом, прийшов з глибини століть, і завжди такий матеріал використовували люди небагаті.

У 21 столітті Європа згадала про таких дах. Її жителі, які ратують за здоровий спосіб життя, сьогодні ставлять в заміських будинках солом’яні дахи, і роблять це люди заможні. Причому європейці завозять солому і очерет з Росії та України, не без підстави вважаючи їх більш якісним матеріалом, ніж солома з європейських полів. Як з’ясувалося, внесення великої кількості добрив робить солому неміцною, легко піддається гниттю. Дорогу солом’яну стріху з європейської соломи доведеться швидко міняти, а європейці звикли рахувати гроші.

Особливості конструкції покрівлі з рослинних матеріалів

У Росії солом’яні дахи сьогодні побачити ніде. А в Польщі, Німеччині, Великобританії, Данії – такі покрівлі в тренді. Однак якість сучасної соломи і тієї, що використовувалася від старих європейських сортів пшениці, сильно відрізняється. Старовинна англійська пшениця була високорослої. Її висота досягала 180 см, і стебло її був дуже міцним.

Деякі будівлі в Англії зберегли підстилковий шар з соломи, якому не менше 500 років. За технологією виготовлення солом’яна стріха у коника по товщині може досягати 2 м. Така покрівля із старовинної пшениці без втрати своїх якостей могла б проіснувати не менше 100 років. Покрівля з соломи сучасних сортів не втрачає своїх якостей 50 років, що в два рази більше, ніж термін служби металевої покрівлі, і в три рази, ніж м’якої покрівлі.

Також сьогодні англійці відновили мистецтво виготовлення очеретяної покрівлі. На один сільський англійський будинок потрібно кількість цього матеріалу з площі до 2 га. І сьогодні попит на цей матеріал досить великий. В Англії й інших країн Західної Європи везуть очерет з Африки, з Близького Сходу, Китаю і з країн колишнього СРСР.

Сучасні рослинні дахи володіють тими ж недоліками, що і кілька століть тому:

  • вони горять;
  • пошкоджуються гризунами;
  • руйнуються ураганними вітрами.

До цих недоліків додаються ще й сучасні:

  • немає кваліфікованих майстрів, які вміють збирати такі дахи;
  • висока вартість.

З горючестью соломи борються монтажем між шарами соломи особливої ​​вогнестійкою мембрани і обробкою всієї соломи антипіренами. Решта недоліків поки є невід’ємними на даний момент.

До переваг солом’яної покрівлі, крім її екологічної чистоти, можна віднести легкість матеріалу. При великому обсязі вага покриття навряд чи перевищить 35 кг на один квадратний метр. Для того щоб сніг сам звалюється з даху, потрібно виконувати кут ската не менш 45 градусів. Очеретяна покрівля в досить сухому кліматі може прослужити 50 років і більше, ще більш довгим терміном служби має покрівля з пшеничної соломи. До речі, англійські майстри виготовлення солом’яних покрівель називалися Тетчер. По всій видимості, пращури знаменитої Маргарет Тетчер саме цією роботою і займалися.

Висновок

В Україні «хати під очеретом» можна зустріти лише в етнографічних музеях під відкритим небом або в дуже глухих селах, де вони збереглися з незапам’ятних часів. Наші співвітчизники вважають за краще використовувати сучасні покрівельні матеріали, що виготовляються із сталевого листа із захисним покриттям.

Компанія «КТ-Сталь» пропонує недорого купити металочерепицю вітчизняного та іноземного виробництва. Поставки здійснюються зі складів в Києві і Харкові. Продукція сертифікована, відрізняється довговічністю і має привабливий зовнішній вигляд. Співробітники металобази готові допомогти з вибором найбільш підходящого покрівельного матеріалу і провести розрахунки необхідної кількості.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
28 февраля 2024 08:44


    Завжди найнижча цiна