вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only

Що краще двутавр або швелер

Що таке швелер?

Швелер  це балка (зокрема сталева) з довжиною 6 або 12 метрів і розрізом по формі букви П. Залежно від способу виготовлення він буває:

 • Катаний;
 • Гнутий.

Де катаний виготовляється в типорозмірах від 50 до 400 мм (з позначенням 5 40) відповідно до стандарту ДОСТ 8240-89 методом гарячої прокатки. Ділиться на П або У, де:

 • П паралельні полиці;
 • У полки розташовані з ухилом.

Гнутий піддається холодного деформування і має нестандартні типорозміри, прописані в самій назві. Наприклад 100x40x3 L6, де:

 • 100 висота стінки;
 • 40 ширина полиці;
 • 3 товщина металу;
 • L6 довжина балки.

 

Які бувають аналоги швелера?

Чим можна замінити швелер? Основним його аналогом вважається двутавр сталева балка з паралельними гранями розрізу по формі букви Н. Така структура дає ряд переваг в порівнянні з закритим квадратним профілем:

 • Площа перетину в 7 разів більше;
 • Показники жорсткості поліпшені на 30%.

У металобази КТСталь Ви знайдете стандартний або посилений гарячекатаний двотавр, виготовлений за Держстандартом 8239-89, а також з позначенням IPE, де стінки розташовані паралельно згідно з європейським стандартом Euronorm 19-57.

 

Що краще швелер або двутавр?

Перш ніж замінити швелер аналогом, давайте розглянемо основні їх відмінності залежно від:

 • Ціни;
 • Форми розрізу;
 • Показників міцності;
 • Вага виробу.

Природно для порівняння необхідно брати балки з однаковими або схожими типорозмірами. Наприклад, вартість двутавра 10 на лютий 2019 року становить 26270.00 грн за тонну вагою 9,46 кг/м.п., а швелера 10 – 21710.00 грн за тонну з меншою вагою рівним 8,68 кг/м.п. Отже, у випадках, коли вага і ціна конструкції має значення, то краще зупинити свій вибір на швелері.

Що міцніше двутавр або швелер? Що стосується ситуацій, коли на першому місці показник міцності, то двутавр вважається жорсткіше і міцніше на вигин. Все за рахунок зручної форми розрізу – рівносторонній розміщення полиць на однаковій відстані від центру. У такому випадку його стінки будуть чинити опір тільки стисненню. А сили, що працюють на скручування балки практично відсутні. Це стосується випадків вертикального положення балки. Таким чином, двутавр стає відмінним рішенням для несучої конструкції, де нижню полицю кладуть на опору.

Що міцніше на вигин швелер або двутавр в разі, коли навантаження надходить збоку, перпендикулярно осі площині вироби? В даному варіанті по міцності на вигин швелер лідирує. Все через те, що межі в двох виробах не розраховані на великі навантаження, спрямовані на них перпендикулярно. Але в такому положенні виграє той, у кого більш вигідне становище центру ваги. У швелера полки будуть тільки з одного боку, а у двотавру вони розташовані рівномірно, таким чином зменшуючи витривалість на вигин. Нижче представлено, як буде діяти навантаження:

 

Чим відрізняється швелер від двотавру?

Коли Ви ставите питання – що краще швелер або двутавр? – перше на що варто звернути увагу – це мета застосування. Після чого розрахувати навантаження, що впливають на вашу конструкцію. Звичайно ж це трудомісткий і дуже відповідальний процес. І якщо Ви раніше не займалися прорахунками, то рекомендуємо звернутися до професіоналів, здатним правильно розрахувати кількість матеріалу. Таким чином, Ви застрахуєте себе від можливих передчасних руйнувань конструкції.

Так чим відрізняється швелер від двотавру? Все залежить від їх використання. Наприклад, двутавр завдяки своїм високим показникам жорсткості і більш високою ціною, використовується більше для масштабного виробництва, де зводяться перекриття з високими навантаженнями. Це можуть бути хмарочоси, промислові будівлі, конструкції мостів, метро, ​​електростанції.

Швелер відмінно підходять для конструкцій з косим вигином. Він менш жорсткий, в порівнянні з аналогом, і більше підходить для створення невеликих металевих конструкцій. Наприклад, таких, як заміський будиночок, гараж, конструкції транспортних засобів та інші.

 

Що міцніше двутавр або швелер

Щоб порівняти що міцніше двутавр або швелер в кожній конкретній ситуації необхідно розуміти, що необхідно враховувати типорозміри, зазначені в стандарті ГОСТ, відповідного вироби. До них відносяться:

 • Висота стінки;
 • Товщина стінки;
 • Ширина полиць;
 • Радіус заокруглення між стінками і полками.

Для прикладу, давайте порівняємо ніж двутавр відрізняється від швелера. Тому можна порівняти обидва матеріали з позначенням 10. Нижче в таблиці представлені вихідні дані для розрахунку з ГОСТу 8240, ГОСТу 8239, Euronorm 19-57 в залежності від таких товарів, як Швелер 10П, Швелер 10У, Двотавр 10, Двотавр 100 IPE.

 

Порівняльна характеристика: двутавр або швелер що міцніше

ХарактеристикаНазва товару

Швелер 10П

Швелер 10У
Двотавр 10Двотавр 100 IPE
Величина стінкиВисота100,00100,00100,00100,00
Товщина4,504,504,504,10
Величина полкиВисота46,0046,0055,0055,00
Товщина7,607,607,205,70
Радіус заокруглення між полицею і стінкою7,007,007,007,00
Площа, перетин, см310,9010,909,4610,30
Маса 1 м на кг8,598,5912,008,10
Wх, см334,9034,839,734,2
Wу, см37,376,466,495,79

Перше на що варто звернути увагу – це величина опору щодо осей X і Y. Величина довідкова і позначається як Wх і Wу. Виріб з більш високим показником буде міцніше. Як бачимо з порівнюваних показників даний показник вище у стандартного українського двутавра. Навіть незважаючи на те, що у швелера товщина полиці більше. До того ж, якщо порівнювати з двотаврів IPE, то як бачимо він тонше і легше, поступається за показниками опору.

Якщо порівнювати з опору осі Y (Wу), то найбільше значення у Швелер 10П, завдяки чому швелер відрізняється від балки і вкотре доводить, що він більш стійкий до навантажень, спрямованим збоку на його полиці.

 

Чому варто купити двотавровий швелер в КТСталь

Двотавр і швелер настільки зріднилися, що з’явилася назва двотавровий швелер. Це не зовсім вірно. Ви вже з’ясували їх подібності та відмінності. І вибрали що краще двутавр або швелер саме для Вашого проекту. Адже двутавр міцніший і підходить для великого будівельного комплексу, таких як висотні будівлі будь то торговий центр або житловий комплекс.

Він володіє відмінними жорсткими за рахунок чого вище за вартістю. Швелер ж має вартість нижче і підходить для зведення конструкцій на заміській ділянці, в будові автомобілів або підводних човнів. Не забувайте, що міцніше двутавр або швелер буде в залежності від положення його в конструкції.

У КТ-Сталь обидва матеріали пропонуються у великому асортименті за низькою ціною. Весь товар новий, має сертифікат якості. До того ж Ви отримаєте товар без іржі, так як він зберігається тільки на критих складах.

У Вас відпадає потреба хвилюватися про доставку. Компанія володіє власним автопарком, здатний доставляти товар довжиною 6 метрів за допомогою Газелі, що відсутній у звичайних вантажоперевізників. При замовленні на суму от 39 998 грн доставка по місту безкоштовна.

 


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
23 июня 2024 14:07


  Завжди найнижча цiна