вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Гнучка сталевої труби в домашніх умовах: саморобна оснащенняГнучка сталевої труби в домашніх умовах: саморобна оснащення

Гнучка сталевої труби в домашніх умовах: саморобна оснащення

Деякі елементи, які використовуються для виготовлення різних конструкцій, мають складну форму. Часто виникає проблема, як зігнути металеву трубу так щоб отримана деталь точно відповідала кресленням. Складнощі виникають при прокладці трубопроводів в приватних будинках, виготовленні теплиць, альтанок, огорож і навіс. Для додання заготівлі потрібної форми застосовуються спеціальні пристосування і особливі прийоми.

 

Залежність радіусу вигину від характеристик труби

 

Перед початком робіт слід отримати інформацію про характеристики використовуваного металопрокату. Труби сталеві можуть мати перетин різної форми: кругле, овальне, плоскоовальна, квадратне або прямокутне. Останній найзручніший для виготовлення найрізноманітніших конструкцій до нього найпростіше кріпити облицювальні панелі.

 

Профільний металопрокат різних типорозмірів в необхідних кількостях можна придбати в компанії «KT-Stal». Наші співробітники готові надати допомогу при виборі потрібних матеріалів і підказати, як зігнути металеву трубу в домашніх умовах? Пропонований профіль розрізняється по товщині стінок, ширині і висоті, а значить і по площі перетину.

 

Знання перерахованих характеристик необхідно для того щоб зігнути профільну трубу без пошкоджень. В процесі попередніх розрахунків враховується такий параметр як висота профілю, який позначається латинською буквою h. При згинанні труби прямокутного або квадратного перетину необхідно враховувати наступні моменти:

 

  • Якщо висота профілю менше 20 мм, то довжина ділянки вигину повинна бути не менше ніж 2,5 * h.
  • Якщо параметр h перевищує 20 мм, то розмір ділянки повинен становити не менше 3,5 * h.
  • Не рекомендуються згинати широкі профілі з товщиною стінки менше 2 мм. Такі спроби зазвичай закінчуються деформацією елемента.

 

Сталь, з якої виготовляється труба, зберігає пружність після згинання та згодом злегка розпрямляється. Уникнути цього можна відпустивши метал локальним нагріванням ділянки вигину, що дозволить зняти надмірну напругу.

 

Основні помилки при згинанні труб і можливі складнощі

 

Роботи по згинанню металопрофілю мають ряд особливостей і вимагають певних навичок. Часто відсутність досвіду призводить до псування матеріалу. Необхідно пам’ятати, що гнучка труби сталевий здійснюється з додатком значних зусиль, а в ряді випадків потрібне ще й нагрівання заготовки. При згинанні метал з одного боку розтягується, а з іншого – стискається.

 

Однією з головних помилок при проведенні таких операцій є зайва поспіх, що може привести до наступних проблем:

 

  • Освіта зламів і тріщин, що помітно послаблює конструкцію і унеможливлює її використання.
  • Надмірне розтягування зовнішньої стінки профілі призводить до її руйнування.
  • При надмірному стиску внутрішня частина труби набуває форму гофри, при цьому деформація часто відбувається випадковим чином, що псує зовнішній вигляд виробу.
  • Часто труба отримує різного роду ушкодження: глибокі подряпини, відколи й інші дефекти.

 

Незнання тонкощів процесу гнучкі труби профільної може привести до її безповоротної псування. Правильна технологія виготовлення заготовок підбирається з урахуванням параметрів профілю.

 

Основні способи гнуття труб: гарячий і холодний

 

При згинанні металопрокату відбувається керована деформація. Процес може протікати при нормальних температурах, а також супроводжуватися нагріванням. Для того щоб зігнути металеву трубу необхідно використовувати заготовку з досить високим рівнем пластичності і міцності матеріалу. При проведенні робіт з профілем невеликого перерізу не потрібно докладати великих зусиль.

 

Метод вигину труби з попереднім нагріванням дозволяє зробити матеріал податливим і м’яким. Метал доводитися до певної температури, після чого профіль акуратно згинається за допомогою спеціального інструменту. При цьому нагрітих ділянок стосуватися рукою і іншими частинами тіла, що може викликати опіки.

 

При виборі найбільш відповідної технології згинання труби необхідно виходити не тільки з ширини і висоти профілю, а й враховувати марку сталі. Недосвідченим майстрам простіше використовувати холодний метод, для якого не потрібно використовувати газовий пальник або зварювання. При розмірі профілю більше 40 мм використовується гарячий спосіб.

 

Перед застосуванням тієї чи іншої методики рекомендується попередньо її випробувати на контрольному зразку. Це дозволить оцінити, як він поведе себе під навантаженням. Найпростіший спосіб вигину труби реалізується за допомогою звичайних лещат. У них затискається заготовка, на неї надівається труба більшого перетину для збільшення плеча. Починаємо акуратно тягнути за важіль і уважно стежимо за станом зони деформації. Якщо проблем не виникає цілком можна обійтися і без нагрівання.

 

Використання спеціального верстата для згинання труби профільної

 

На підприємствах виготовляють металоконструкції застосовується відповідне обладнання. Спеціальні верстати є трубогиба, і вони мають різну конструкцію. У майстрів не виникають складності, як зігнути 110-мм металеву трубу заготовка надійно фіксується в верстаті і до неї додається певне зусилля. Найбільш проста оснащення має ручний привід і може бути придбана для використання в домашній майстерні.

 

Типи трубогибов

 

При металообробці застосовують кілька різновидів верстатів розрізняються по пристрою і принципу дії. Звертаючись до технологу з питанням як зігнути металеву трубу, ви отримаєте рекомендацію використовувати одні з нижче описаних видів згинальних верстатів:

 

  • Трубогиб арбалетний для металопрофілю круглого перетину. Існує обладнання з гідравлічним, механічним і електричним приводом. Згинання труби відбувається за допомогою спеціальних насадок: черевиків з різними варіантами заокруглень. Основні переваги: ​​простота, висока надійність і точність.
  • Трубогиб пружинний. Основу його складає сталева пружина, що дозволяє робити вигин труби під кутом в 180 °. Пружина потрібно діаметра вводиться всередину заготовки і виключає можливість неконтрольованої деформації стінок.
  • Трубогиб сегментний. Призначений для роботи з тонкостінними трубками і здатні згинати мідні трубки діаметром до 42 мм включно.
  • Гнучка матеріалу здійснюється за спеціальним шаблоном, по зовнішній частині заготовки прокочується половинки диска встановлена ​​на важіль. Валик притискає виріб до сегменту з однаковим зусиллям в кожній точці.
  • Трубогиб дорновий. Використовується для гнучкі тонкостінних труб великого і середнього діаметру. Верстат автоматизований з програмним управлінням, згинання заготовок відбувається шляхом намотування на спеціальний вал. Труба фіксується в потрібному положенні за допомогою спеціальної направляючої. Дорн вводиться всередину згинається труби і не дозволяє їй деформуватися.

 

Перераховані вище верстати для гнуття труб розрізняються також за типом приводу і кожен з них має свої особливості:

 

  • Ручні (механічні). В основному потрібні для згинання трубок з кольорових металів і сплавів, а також нержавіючої сталі. Вони можуть бути як універсальними, так і спеціалізованими. Коротко про головне: невеликі масогабаритні параметри, доступність і простота використання.
  • Гідравлічні. Головне призначення гнучка труби квадратного або прямокутного профілю. Для збереження форми заготівля наповнюється водою або промисловим маслом. Верстат дозволяє не тільки згинати профіль, але і збільшувати його перетин до певної межі.
  • Електромеханічні. Устаткування забезпечує максимально високу точність вигину профілю з заданим радіусом. У процесі підготовки не потрібна попередня розмітка, що дозволяє економити час.

 

При виборі верстата враховується сортамент металопрокату, для обробки якого він призначений. Визначається також перелік виготовляються на них елементів.

 

Виготовлення трубогиба в домашніх умовах

 

При кустарному способі обробки металопрофілю складно домогтися достатньої точності. Нескладно зрозуміти, як зігнути металеву трубу трубогибам, труднощі виникають при відсутності спеціального верстата. У домашніх умовах можливо зробити цілком робочу оснастку для виконання найбільш часто виконуваних технологічних операцій. Нижче наводяться короткі описи верстатів з підручних матеріалів.

 

Трубогиб дерев’яний

 

Пристосування призначене для гнучкі трубок з алюмінію, дюралю, міді та бронзи. Процес передбачає згинання заготовки по заздалегідь виготовленому шаблоном, яка фіксується за допомогою притискного пристрою.

 

Основу дерев’яного трубогиба становить дошка необхідної товщини, з неї вирізається сегмент потрібного заокруглення. Шаблон встановлюється на прокатному столі, гнучка трубок відбувається за допомогою важеля. Він монтується на відстані від форми рівному діаметру трубки, яка вставляється в зазор між ними і руками їй надається потрібна форма.

 

Головним недоліком такого верстата є невисока точність. Для кожної деталі потрібно буде робити власний шаблон.

 

Трубогиб роликовий

 

Устаткування має ручний привід. Ролики в трубогиб розташовуються в корпусі і їх осі утворюють трикутник. Вони мають механічну зв’язок з ланцюгової лебідкою. Ролик, встановлений у верхній частині працює спільно з механізмом затиску.

 

Для згинання труби вона вставляється між роликами, і майстер починає обертати ручку лебідки. При першому протягуванні заготівля згинається до певного радіуса заокруглення. При повторному пропущенні профілю робочий інструмент опускається при цьому вигин збільшується і доводиться до заданого.

 

Трубогиб з домкрата

Для згинання труб може бути використано доступне вам обладнання. Автомобільний домкрат забезпечує можливість зігнути профіль під необхідним кутом. Такий трубогиб дозволяє домогтися більш високої точності і значно зручніше дерев’яного при використанні.

 

Згинатися труба спирається на ролики, що знаходяться на рівній відстані від центральної осі пристрою. Зусилля на заготовку від домкрата передається через спеціальний башмак. Правильний розподіл навантажень дозволяє домогтися високої плавності заокруглення. Саморобний верстат дозволяє зігнути трубу під кутом не перевищує 90 °.

 

Згинання труби без спеціального оснащення

В окремих випадках виготовлення верстата недоцільно, наприклад, якщо операція виконується одноразово або кілька разів. Виникає проблема, як зігнути металеву трубу без трубогиба з використанням різних підручних засобів. Для цих цілей підійдуть пісок, вода або масло, а також електрична болгарка.

 

Згинання труби за допомогою піску

Для даного способу буде потрібно кілька просіяного піску, верстак, сталевий пуансон, лампа паяльна або газовий пальник. Труба заповнюється піском, її кінці закриваються пробками. Один кінець її надійно закріплюється за допомогою лещат. Для проведення роботи в якості важеля застосовується довга трубка більшого діаметра.

 

Пісок знаходиться всередині трубки дозволяє зберегти її круглий перетин. Згинання відбувається поступово і не більше ніж на 2 ° за один прийом, спроба прискорення робіт може закінчитися поломкою заготовки.

 

Для забезпечення мінімального радіусу вигину необхідно скористатися лампою паяльної. Труба розігрівається в розміченій зоні і доводиться до вишневого світіння. За допомогою труби більшого діаметру починаємо гнуть заготовку за шаблоном. Якщо буде потрібно нагрівати метал кілька разів в ньому необхідно висвердлити декілька отворів діаметром близько 3 мм для відводу газів. Після закінчення робіт обов’язково перевірте готове вироби на відсутність тріщин і інших дефектів.

 

Застосування води

У зимовий час замість піску можна використовувати воду. З її допомогою можна гнути металевий профіль квадратного або прямокутного перерізу. У нього заливається потрібну кількість води, а кінці забиваються дерев’яними пробками.

Після утворення льоду в трубці приступаємо до згинання. Заготівля укладається на опори і за допомогою гумової киянки доводиться до потрібної форми. Наповнювач не допустить деформації стінок. Для відтавання труба поміщається в тепле місце, вода виливається, а виріб просушується.

 

Використання пружини

Без трубогиба можна обійтися при наявності пружини, що підходить для даної труби по діаметру. Деталь кріпимо в лещатах, всередину вставляємо пружину, яка не дозволить стінці деформуватися. Для прискорення і спрощення процесу заготовку можна нагріти паяльною лампою. Профіль вигинається за заздалегідь підготовленим шаблоном.

 

Гнучка сталевої труби із застосуванням кутової шліфувальної машинки

Надрізи на внутрішній поверхні труби дозволяють уникнути її поломки. Для того щоб зігнути металеву трубу в розмір визначений кресленням, надійно фіксуємо її в лещатах. За допомогою болгарки робимо кілька неглибоких надрізів в зоні вигину. За допомогою надягнутого на профіль важеля здійснюється вигин заготівлі.

Надрізи по завершенні робіт заварюються електрозварюванням, що дозволить посилити конструкцію. Шви зачищаються грунтуються і фарбуються для захисту від корозії. При використанні трубок з кольорових металів Надпіли закриваються пайкою.

Компанія «KT-Stal» пропонує великий сортамент профільних труб для виготовлення металоконструкцій різних типорозмірів. Поставки здійснюються зі складів у Харкові організаціями і приватним особам на вигідних умовах. При необхідності організовується перевезення металопрокату в Київ та інші населені пункти України. Обговорити умови співпраці можна по телефону або через інтернет.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
29 марта 2024 03:48






    Завжди найнижча цiна