вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Яка покрівля дешевше. Металочерепиця?Яка покрівля дешевше. Металочерепиця?

Яка покрівля дешевше. Металочерепиця?

Правильний покрівельний матеріал забезпечить ваш комфорт в будинку на довгі роки. Тому до цього питання слід поставитися серйозно.
У цій статті порівняємо металочерепицю з іншими покрівельними матеріалами:

  • битумна черепиця;
  • профнастил;
  • шифер;
  • ондулін.

Що таке металочерепиця

Металочерепицею називається покрівельний сталевий листовий матеріал. Зовні вона імітує керамічну черепицю. У неї великий вибір кольорів, фіксована ширина листа і будь-яка довжина під замовлення.

У чому переваги металочерепиці?

  • Низька ціна за надійне покриття;
  • Гарний зовнішній вигляд прикрасить будь-який будинок;
  • Якісна гідроізоляція;
  • Тривалий термін служби 20-60 років.

Переходимо до порівняння з іншими покриттями для покрівлі.

Що краще бітумна черепиця або металочерепиця

Пройдемося по всім необхідним нюансам покрівельного настилу, порівнюючи що краще бітумна черепиця або металочерепиця.
Для початку, бітумна, гнучка або м’яка черепиця – це з’єднання скловолокна, модифікованого бітуму і грануляту (кам’яної посипки).
Лист бітумної черепиці, званий гонтом або шпіглас, має стандартний розмір 1 на 0,33 метр з декількома варіантами кольорів і форм малюнка.
Вибираючи що краще металочерепиця або м’яка покрівля, зважимо всі “за” і “проти”.
За звукоізоляції виграє бітумна черепиця. Вона вважається природним звукоизолятором і додатковим утеплювачем, що заощаджує витрати утеплювача.
У порівнянні, що дешевше бітумна черепиця або металочерепиця, то за ціною м’яка покрівля обійдеться значно дорожче. Це пов’язано з тим, що укладати її можна тільки на суцільні плити OSB або вологостійку фанеру, а також знадобиться підкладковий килим. Це все додаткові вагомі витрати.
Сумарна вага плити OSB, підкладкового килима і бітумної покрівлі досягає 15-20 кг на м2, в порівнянні з 3-6 кг/м2 сталевої черепиці. Тому потрібно правильний розрахунок до монтажу кроквяної системи.
Гнучка крівля стійка до корозії і не проводить електрику, обійдеться без додаткової установки громовідводів і захисту від блискавки, чим не може похвалитися металочерепиця.
Водостійкість м’якої покрівлі зберігається при ухилі покрівлі в 12 градусів, для сталевого даху мінімальний ухил дорівнює 15 градусам.
Середній термін служби бітумної і металочерепиці приблизно однаковий – 30-50 років. Все залежить від виробника. Основні скарги на гнучку черепицю надходять на неякісний матеріал економ сегмента. Це пов’язано з тим, що в складі кількість бітуму менше норм, а якість самого бітуму залишає бажати кращого. Що стосується металочерепиці, то термін служби залежить від товщини металу, його цинкування і виду нанесеного захисного кольорового шару.
М’яка покрівля ударостійка, стійка до вітру (в тому числі ураганної сили). Ніщо – гілка із дерева, кинутий камінь або град – не зможуть зашкодити вашій покрівлі. Сталева покрівля в даному випадку менш стійка до механічних пошкоджень.
Монтуватися бітумна черепиця повинна вранці або ввечері. При нагріванні на сонце покрівельний матеріал розм’якшується. Монтаж в холодну пору року також скрутний через крихкість матеріалу при замерзанні. Проводити роботи повинні тільки досвідчені фахівці, які знаю всі нюанси цього покрівельного матеріалу. Теж стосується і самостійної заміни листа. Листи м’якої черепиці склеюються і утворюють суцільну поверхню, що ускладнює заміну самостійно без нагляду фахівця.
Металочерепиця в цьому плані простіше. Її можна встановлювати в будь-який час доби і року, а також не вимагає високих професійних навичок. Сталевий лист просто замінити в будь-який момент і абсолютно не потрібно розбирати всю покрівлю.
Якщо у вас покрівля складної форми, то в даному випадку виграє гнучка черепиця. У неї розмір відходів на опуклих, увігнутих, конічних або циліндричних ділянок покрівлі досягає 3-5% в порівнянні з 20-30% витрати при використанні металочерепиці.
Як підсумок порівняння двох матеріалів, виведемо всі дані в таблицю:

Що краще металочерепиця або металопрофіль

Вибираючи, що краще металочерепиця або профнастил, зверніть увагу на всі перераховані нижче пункти.
Товщина металу профнастилу більше, ніж його аналог. Вона коливається від 0,4 до 1,2 мм, в порівнянні з 0,4 – 0,6 у металочерепиці.
Розглядаючи кількість металу в складі, то профнастил вважається важче. Хоч це значення відрізняється не значно. Вага профлиста коливається в межах 3,6-11 кг/м2., В порівнянні з показником металочерепиці рівному 3,8-7 кг/м2. У порівнянні з бітумною черепицею або керамочерепіца, обидва сталевих матеріалу легкі. Тому у них відпадає потреба створювати посилену кроквяну систему, що робить їх доступними матеріалами за ціною.
Профнастил має більше варіацій покриття:

При цьому великий вибір кольорів, який так легко підібрати під будь-який смак.
Від покриття покрівельного матеріалу дуже сильно залежить термін служби листів. Наприклад, якщо взяти полімерну черепицю, то вона на 10 років прослужить довше оцинкованого профнастилу. На витривалість покрівлі впливає і вид поліестерового покриття. Максимально довго прослужить покриття з пастізола тривалістю 60-70 років, у поліуретанового шару – 30-40 років.
Важливий показник – кількість оцинкування. Всі сталеві покрівельні листи з оцинкуванням до 140 г / м2 прослужать на 10 років менше, ніж з оцинкуванням 245 г / м2. З чого випливає що товсті сорти профнастилу прослужать на 10-15 довше тонкої металочерепиці.
Монтаж профнастилу простіше. Його легше підібрати під скат, монтувати. Через довжини листа швидше за все знадобиться стороння допомога. Наприклад, для запобігання заломів і перегинів під час транспортування кількість вантажників розраховується 2 людини на 1,5-2 погонних метра. Металочерепиця трохи складніше в установці.
Обидва матеріали пожежобезпечні. Вони стійкі до горіння і не підтримую його.
Недолік будь-яких сталевих покрівлі – це шуми під час дощу, вітру, граду. Її можна уникнути, якщо постелити шар утеплювача.
За зовнішнім виглядом виграє металочерепиця. У неї цікавіша форма. При цьому покрівля з профнастилу за рахунок додаткових ребер жорсткості міцніше.
І підбиваючи підсумки, порівнявши що дешевше профнастил або металочерепиця, то ціна на перший матеріал буде нижче. Якщо ваше завдання встановити покрівлю за низькою вартістю, то краще зупинитися на профнастилу, якщо ж головне це гарний зовнішній вигляд, то – металочерепиця.
Всі показники порівняння зведемо в таблицю:

 

Що краще металочерепиця або шифер

Ще один покрівельний матеріал – шифер. Його виготовляють з азбестбетона. Дуже просто монтується за допомогою молотка і цвяхів.
Порівнюючи його з металочерепицею, в першу чергу має привабливу ціну. Також він не нагрівається на сонці і всередині приміщення прохолодно влітку. Має високий рівень шумоізоляції і стійкість до зовнішніх агресивних чинників, високих навантажень і перепадів температур.
У чому ж він програє? Хоч він і нижче по вартості, але застосовується частіше для сараїв, дачі, гаражів, бань і іншого. У той час як металочерепиця, більше підходять для покрівлі приватного будинку.
Згодом його гідроізоляційні властивості втрачаються.
Вага листа з 7 хвилями дорівнює 21 кг.
Покривається грибком і мохом, тому вимагають періодичного фарбування спеціальної грунтовкой.

 

Що краще ондулін або металочерепиця

Ондулін або бітумний шифер зовні нагадує кольоровий шифер, але при цьому він в 3 рази легше. У складі целюлозні волокна (картон), просочені бітумом з полімерними добавками при температурі 120 градусів.
Має стандартні параметри:

Через невеликі габарити, листи ондуліна дуже просто перевозити. Вони поміщаються в багажник легкового автомобіля, що знижує вартість транспортування матеріалу. Та й сама ціна листів відносно недорога.
На відміну від шиферу, на ньому не росте мох, тому додаткова економія на грунтових матеріалах.
Вважається екологічно чистою сировиною. Ондулі не боїться агресивних середовищ і атмосферних опадів.
Запалюється при температурі від 230 до 300 градусів. Відноситься до найнижчого класу пожежної безпеки.
Володіє відмінною гідроізоляція. Ондулін не вітивает вологу і не пропускає воду.
Зовнішній вигляд. За перші півроку колір ондуліна тьмяніє. Далі він устаканівается і залишається незмінним.
У порівнянні, що краще ондулін або металочерепиця, складно визначитися. Ціна у них приблизно однакова, але для металочерепиці потрібно додатковий утеплювач і вона дорожча в установці. Тому ондулін більш бюджетний варіант. Зате металочерепиця виглядає набагато ефектніше і буде виділяти ваш будинок серед інших.

І так, розглянувши всі варіанти покрівлі, підведемо підсумки:
За вартістю найдорожчий покрівельний варіант з перерахованих – це бітумна черепиця. Але вона єдине покриття, яке полегшує облаштування складної покрівлі. Далі по вартості йде металочерепиця, але вона має найбільш привабливим зовнішнім виглядом. Трохи дешевше і міцніше вважається профнастил. І завершують ланцюжок ондулін, а потім шифер. Причому шифер більше розрахований для покриття невеликого будинку або приміщення – навіс, покрівля заміського будинку або дачі, лазні, гаража та інше.
Свого часу, металлобаза КТ-Сталь пропонує покрівельні матеріали профнастил і металочерепицю. Виготовляються обидва матеріали повністю за вашими розмірами, які ви можете вибрати на сайті або зателефонувати і проконсультуватися з менеджером. Всі контакти вказані в шапці сайту.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
23 ноября 2024 12:22






    Завжди найнижча цiна