На що звернути увагу при виборі металочерепиці?
Укладання покрівлі – один з найважливіших етапів будівництва будинку. При виборі матеріалу необхідно враховувати не тільки здатність протистояти зовнішнім несприятливим умовам, а й можливість використовувати його як елемент декору. Металочерепиця задовольнить потреби найвибагливішого споживача.
До незаперечних переваг будматеріалу можна віднести:
- Широкий вибір покриттів, придатних для певних погодних умов.
- Стійкість до негативних кліматичних умов (низька температура, висока вологість).
- Легкість монтажу.
- Мала вага.
- Довгий термін служби і міцність.
- Хороший асортимент кольорової палітри.
Особливу увагу слід приділити видам покриття металочерепиці, склад захисного шару у різних виробників буде відрізнятися. При виборі потрібно врахувати кліматичні умови території (помірний чи там клімат або ж присутні різкі перепади температури, висока сонячна активність або вологість).
Види покриттів
На зовнішню і внутрішню поверхню металочерепиці наноситься шар полімеру, який виконує захисно-декоративні функції. Використовуються такі види покриттів:
- поліестер, глянсовий і матовий;
- поліуретан;
- пластизол.
Названі матеріали розрізняються за фізико-механічними властивостями, показниками довговічності і експлуатаційним якостям.
Поліестер
Обробка класу «економ». Основа – поліефірна фарба, поверхня – гладка, глянсова. Підходить для регіонів з помірним кліматом. Забезпечують високу стійкість до корозії. Яскравість кольору зберігається протягом 10 років. Недоліки – невисока стійкість до механічних пошкоджень.
Матовий поліестер
Поліефірне покриття з додаванням в структуру тефлону, що надає шорсткість, також красивий матовий відтінок. Товщина шару 35 мкм. Зовні нагадує натуральну черепицю. Має захист від ультрафіолету, яка оберігає від швидкого вицвітання.
Поліуретан
Металочерепиця з поліуретановим шаром стійка до впливу несприятливих кліматичних умов і захищена від вицвітання. Товщина – 50 мкм. Витончений зовнішній вигляд матеріалу надає «Матовий поліуретан», поверхня набуває своєрідну «бархатистість».
Пластізол
Це найміцніший, на сьогоднішній день, шар покрівельного покриття. Його товщина 200 мкм, основа – полівінілхлорид. Текстура нагадує малюнок шкіри. Хоч такий шар має високу стійкість до механічних впливів, він дуже погано переносить перепади температури і схильний до швидкого вигорання.
Крім функціональних особливостей покриття, дизайнери та архітектори звернуть увагу на текстуру і колір. Структура захисного шару може імітувати, наприклад, черепицю з глини або ж мідну плитку.
Якість металу і товщина
Наступним важливим аспектам при виборі покрівельного матеріалу є якість самого металу, з якого зроблена черепиця. Краще віддавати перевагу продукції українських або ж європейських торгових марок. Використання покрівельного матеріалу китайського або індійського виробництва може значно скоротити термін служби покрівлі.
Прийнятна товщина матеріалу – 0,45 – 0,5 мм. Використання листа товщиною меншого значення не забезпечить достатніх міцності покриття. Товщина цинкового шару для виробництва металочерепиці повинна становити не менше 270 г / м 2. Достатня кількість цинку оберігає матеріал від корозії.
Компанія «КТ-Сталь» пропонує величезний вибір металочерепиці за цінами значно нижчі за середньоринкові. Матеріал має унікальні характеристики і має найширший спектр застосування, його використовують при реконструкції старих об’єктів і при зведенні нових будівель і споруд.