(рус) Рекомендации специалиста по укладке профнастила
Монтаж покрівельного матеріалу виконується на несучу конструкцію – решетування, виготовлене з деревини або металопрокату. Укладання профнастилу здійснюється відповідно до чинної інструкції та з урахуванням рекомендацій спеціалістів. Використання профнастилу на дахах зі скатами довжиною понад 12 м небажане через недостатню міцність і надійність покриття.
Укладання профнастилу: нахлест листів
Зазвичай при влаштуванні покрівлі використовують кілька листів у ряду, які частково накладаються один на одного. Мінімальний розмір горизонтального нахлеста становить 100 мм для скатів з кутом нахилу понад 30°, а максимальний – 200 мм і більше для кута нахилу 14°. Якщо ж кут нахилу менше ніж 12°, додатково виконується герметизація стику за допомогою силіконових або тіоколових складів. Довжина звису карниза визначається типом матеріалу й становить від 50 мм для С-10 до 300 мм для Н-75.
Кріплення профільованого листа до решетування та між собою
Монтаж покрівельного матеріалу здійснюється за допомогою оцинкованих самонарізів, оснащених шайбою та ущільнювальною прокладкою з неопренової гуми. Для забезпечення надійності кріплення профнастилу необхідно дотримуватись таких правил:
- Мінімальна кількість кріпильних елементів – від 5 до 7 шт./м².
- Кріплення профнастилу до решетування виконується в нижній частині хвилі за допомогою саморізів діаметром 4,8 мм і довжиною від 28 до 40 мм.
- Монтаж коника здійснюється через верхню хвилю за допомогою саморізів, які вкручуються у несучу конструкцію на глибину не менше 25 мм.
При встановленні добірних елементів необхідно уникати їх деформації та пошкодження профільованого листа. Роботи зазвичай виконуються електроінструментом із обмеженням зусилля затяжки.
Конструкція решетування та особливості укладання профнастилу
Особливу увагу при монтажі покрівлі приділяють несучому каркасу, конструкція якого залежить від типу матеріалу, його товщини та кута нахилу. Відповідно до чинних інструкцій, решетування для профільованого листа має таку конструкцію:
- Якщо кут нахилу менше ніж 15°, а товщина металу становить 0,55 мм, робиться суцільна основа.
- На крутіших скатах відстань між поперечними елементами не перевищує 300 мм.
- Для профнастилу С-21, С-44, Н-57 і Н-75 крок решетування знаходиться в діапазоні від 500 до 4000 мм.
При монтажі сусідніх листів нахлест робиться на одну або дві хвилі залежно від вимог. Самонесучий профнастил використовується переважно для дахів промислових споруд. Кут нахилу таких покрівель зазвичай перевищує 8° при значній довжині скатів.
Влаштування фронтального зрізу та прилягання скатів до стін
Особливу увагу приділяють захисту дахів від потрапляння під покриття атмосферних опадів, таких як дощ чи сніг. Для цього фронтальний зріз виконується вітровою планкою, яка монтується в торець решетування та є основою для встановлення добірного елемента. Кріплення виконується оцинкованими саморізами з відстанню не більше 300 мм один від одного.
Місця прилягання скатів до стіни, як поперечні, так і поздовжні, закриваються внутрішніми планками. Планка кріпиться одночасно до будівельної конструкції та через верхню частину хвилі до решетування. Стик між стіною та добірним елементом обов’язково герметизується спеціальними герметиками. Це запобігає проникненню води під покрівельний матеріал.
Пропозиції компанії «КТ-Сталь»
Компанія «КТ-Сталь» пропонує широкий асортимент покрівельного профнастилу власного виробництва. Наші спеціалісти готові безкоштовно проконсультувати вас із питань правильного монтажу покрівельних матеріалів. Ми забезпечуємо доставку придбаних товарів у межах міста та до будь-яких населених пунктів України.