Садовий будиночок своїми руками. Вибір і покупка покрівельного матеріалу в Києві
Як правило, першою будовою на ділянці стає саме він. При цьому він може зіграти корисну роль. Наприклад, стати літньою кухнею, будинком для гостей, сховищем різних інструментів і так далі.
Перш ніж приступити до будівництва, потрібно виконати наступне:
- Визначитися з розташуванням садового будинку на території ділянки.
- Визначити характеристики грунту, що знаходиться на території ділянки.
- Прив’язати план до місцевості. Необхідно дотримати строгу горизонталь і кути всього периметра.
Спочатку необхідно розставити кутові кілки по межах майбутньої будови, після чого з’єднати їх між собою за допомогою дощок або шнурів. При цьому слід враховувати товщину майбутніх стін. Будь-якого будинку потрібно підставу і дачний будиночок не виняток.
Пристрій фундаменту і несучого каркаса
Так як будова має невелику вагу, фундамент можна вибрати будь-який. Кращим варіантом в даному випадку буде стовпчастий фундамент. Він дуже міцний і стійкий, через що вважається самим надійним. Дачний будиночок на ньому не дасть усадки, і користуватися ним можна буде відразу після будівлі.
Встановити фундамент досить легко. Для цього проводяться такі послідовні дії:
- Площа, на якій планується побудувати садовий будиночок, необхідно звільнити від грунтового шару, після чого створити піщану подушку шаром в двадцять сантиметрів.
- Далі слід викопати шурфи глибиною в півтора метра і з інтервалом в два метри, які будуть використовуватися під фундаментні опори.
- У цих шахтах проводиться гідроізоляція. Тобто встановлюється руберойд або манжет. Після цього потрібно залити поглиблення цементно-пісочним розчином.
Після установки фундаменту слід будівництво каркаса. І складається воно з наступних етапів:
- Виконується гідроізоляція всієї площадки, після чого по її периметру встановлюються нижні бруси і лаги.
- Далі монтуються вертикальні опори і горизонтальні зв’язки між ними.
- Важливо, що дерев’яний матеріал повинен бути призначений для будівництва будинків. Такий матеріал відрізняється тим, що він ретельно просушений, просочений антисептиками і вогнетривкими речовинами.
- Далі настає час чорнової підлоги, який необхідно настелити і обшити, наприклад, брусом або деревно-стружкових плит.
По завершенні цього етапу можна переходити до монтажу та перекриття кроквяної системи.
Установка покрівлі
Крокви кріпляться так, щоб кут коника дорівнював п’ятдесяти градусів. В якості покрівельного матеріалу можна використовувати що завгодно, наприклад, залізо або профнастил.
Щоб полегшити монтаж, зазвичай, по центру будівлі встановлюють тимчасові опори. Важливо тут відзначити, що крокви, покрівля і стельові перекриття потрібно робити на п’ятдесяти відсотках площі будівлі.
Наступним важливим етапом є утеплення та гідроізоляція будівлі. Тут слід орієнтуватися на погодні та кліматичні умови місцевості.
Обробку стін всередині і зовні можна провести за допомогою вагонки. Причому з зовнішньої частини будівлі можна використовувати «імітацію» з ПВХ. Головне, щоб вона не боялася вологи. На підлогу економічніше за все буде постелити лінолеум.
Як видно зі статті, самостійно побудувати дачний будиночок цілком реально. Компанія «КТ-Сталь» пропонує великий вибір високоякісних покрівельних матеріалів за доступними цінами. Не пропустіть можливістькупити профнастил в Києвіз доставкою по місту та області. Наші фахівці організують транспортування придбаної продукції до місця призначення.