Сітка рабиця - коротка історія та сектор застосування
Технологія виробництва конструкційних матеріалів методом плетіння з дроту розроблена ще в 1878 році. Свою назву рабиця сітка отримала по імені людини запатентували метод переплетення. Автором ідеї став німецький винахідник Карл Рабіц, а його прізвище стало прозивним і використовується як найменування продукції даного виду.
Сітка-рабиця є матеріал, що складається з переплетених між собою плоских спіралей. Вони зачіпляються в кожному витку, що забезпечує досить високу міцність. Спосіб виробництва її відрізняється простою, що обумовлює невисоку ціну і робить доступною для широкого кола споживачів.
Технологія виготовлення сітки-рабиця
Конструкційний матеріал проводитися з використанням напівавтоматичних сеткоплетельних верстатів, переважно німецьких. Технологія виробництва сітки рабиці передбачає виконання таких операцій:
Робочий орган здійснює навивку плоскою спіралі.
Напівфабрикат угвинчується в раніше виготовлену спіраль.
Процес повторюється багаторазового, і в результаті утворюється єдине полотно.
Для виготовлення рабиці використовуються дріт різного діаметру наступних різновидів:
Низьковуглецевий сталева (ТУ 14-4-1563).
Нержавіюча.
Оцинкована.
Алюмінієва.
В останні роки налагоджено випуск плетеної сітки з дроту з полімерним покриттям у відповідність до технічних умов ТУ У 28.7-31122890-001: 2008. Такий матеріал виглядає більш естетичним і володіє підвищеною стійкістю до дії вологи і кращими антикорозійними властивостями.
Нормативні вимоги до сітки рабиця
Промисловість випускає велику номенклатуру описуваного конструкційний матеріал. У продажу є сітка рабиця двох основних різновидів: ромбічна і квадратна. У першому варіанті виконання кут між витками складає 60 °, у другому – 90 °. Маркується вона за номерами (від 5 до 100), який відповідає номінальним розміром сторони чарунки.
Товщина дроту, використовуваної для виробництва рабиці, становить від 1,2 до 5 мм в залежності від номера. У деяких випадках матеріал може виготовлятися з двох видів сировини з мінімальною різницею в перерізі. За погодженням із замовником допускається використовувати низкоуглеродистую дріт діаметра, трохи менше ніж номінальний.
При контролі якості сітки рабиці органами ВТК підприємства враховуються такі моменти:
Для виготовлення кожної спіралі повинна бути використана одна дріт, з’єднання її з декількох частин заборонено.
Не допускається пропусків при переплетеннях, кожен виток повинен бути зчеплений з сусіднім.
Дріт на кінцях спіралей обрізається і загинається в бік свого витка.
Ширина полотна: від 1 до 4 м.
Довжина від З м.
Максимальна маса рулону від 80 до 250 кг в залежності від номера.
Граничне відхилення по ширині сітки рабиці для першої групи не повинна перевищувати 15 мм або 1,12 ширини осередку. Максимальне значення його може досягати 45 мм або 1,6 мм.
Особливості та переваги застосування сітки плетеними
Матеріал призначений для використання при будівництві огорож, виконання теплоізоляційних робіт, зміцнення стінок гірничих виробок і просіювання. Якісний паркан із сітки рабиці виходить, якщо розмір осередку відповідає його призначенню. Плетені металопродукція застосовується в наступних випадках:
Для штукатурних робіт. Зазвичай осередок для таких цілей повинна бути в межах 40-45 мм.
Для просіювання сипучих матеріалів, дрібного щебеню чи піску.
Для пристрою клітин для птахів та тварин невеликих розмірів, а також вольєрів для їх комфортного перебування.
Невисока ціна сітки рабиці, яку пропонує компанія «КТ-сталь», дозволяє використовувати її для обгородження великих просторів і ділянок. Інформація з технічних і організаційних питань надається безкоштовно по телефону або за запитом на сайт електронної пошти.