Сфера застосування профільних труб
За обсягами покупки на першому місці за останні 3 роки знаходиться профільна труба. Вона настільки популярна не просто так. Давайте розберемося що це, де вона застосовується і чи можливо її замінити іншими видами металопрокату. Поїхали.
Профільна труба – що це?
Що таке профільна труба? Це сталевий порожнистий виріб з квадратною, прямокутною або овальною формою розрізу. Це найпопулярніший вид металопрокату і є за що любити.
Прямокутна труба нормується згідно ГОСТ 8645-68, а квадратна – 8639-82. У сталевих конструкціях навантаження йде на стінки труби, а не на серцевину. Тому труба буде витримувати ті ж навантаження, що і заповнена конструкція, але при цьому вага виробу буде нижче. У тому числі і нижче підсумкова вартість металоконструкції.
Її виготовляють з холодного або гарячого листа шляхом зварювання.
Де використовується профільна труба?
Завдяки своїй міцності і легкості, труба профільна на першому місці по застосуванню металопрокату. Її часто використовують в різних сферах промисловості:
- Будівництво;
- Меблеве виробництво;
- Приладобудування;
- Рекламні стенди та інше.
У будівництві за допомогою профтруби зміцнюють несучі конструкції. Також вона вважається відмінною заміною товстої арматури.
Гарячекатаний метал відмінно зварюється, в тому числі і профільна труба, виготовлена з нього. Тому з неї виходять надійні зварні конструкції. Наприклад, зупинки для міського громадського транспорту, рекламні щити на вулиці, дитячі та спортивні майданчики і багато іншого.
Їх міцності достатньо для зведення каркасних споруд, різних багатоярусних конструкцій.
Зручна форма для створення меблів. Зокрема, з них роблять шафи, столи, стільці, вішалки, світильники та інше в дуже популярному стилі Loft.
Крім промислового застосування, профтруба підходить для використання в побуті. Особливо часто використовується для стовпчиків при зведенні забору, каркасів сходів, створення поручнів і перил, споруди теплиць, навісів або альтанок. Її монтують при створенні огорож балконів і веранд і інше.
Як бачимо у профільної труби досить-таки великий спектр застосування. А що якщо замінити її круглої трубою, або швелером, або куточком? Чи підійде вона? Про це поговоримо далі.
Яка труба міцніше профільна або кругла?
Порівняємо обидва варіанти, коли мова йде про вибір між профільної і круглої трубою, порівнюючи товари з однакових марок сталі.
Вибираючи яка труба міцніше профільна або кругла з урахуванням однакової ваги на один метр погонний, то можна виділити кілька відмінностей:
- Круглі труби краще на вигин;
- Високий тиск витримує тільки труба з круглим перетином;
- Внутрішній об’єм більше у круглих труб, тому пропускна здатність у них вище;
- Квадратні і прямокутні труби мають зварений швом, а серед круглих зустрічається цельнотянутая продукція;
- Профільна труба дорожче в ціні через більш складне виробництва.
З усього сказаного відразу видно, що між двома видами труб різне призначення застосування. Так профільні труби краще витримують навантаження на вигин. При чому квадратний перетин дозволяє в рівній мірі давати опір навантаженню по всіх гранях, прямокутне – більше витримує тиск з боку широкої грані. Тому профільна труба краще підходить для несучих конструкцій. З неї виготовляють:
- Каркаси;
- З’єднувальні елементи споруд.
Профільні труби ще стійкі до крутіння, що робить їх гарним матеріалом для створення арочних елементів, покрівлі з крутим ухилом і ребристих куполів.
Що стосується круглої труби і її здатності витримувати внутрішній тиск, а також легко згинатися, то вони ідеальні для водопроводів, а також транспортування інших видів рідин і газів.
Що міцніше на вигин швелер або профільна труба?
Роблячи порівняння двох сталевих балок необхідно порівнювати момент опору W. Міцніше буде той матеріал, у якого даний показник вище. Найчастіше, якщо взяти однакові типорозміри, то швелер виграє, але він і вище за вартістю.
Рекомендую все ж зробити прорахунок.
Труби, будь то квадратної або прямокутної форми, відмінно витримують поперечні навантаження. Швелер буде жорсткіше на вигин, але гірше на кручення. У труби все навпаки.
Що міцніше куточок або профільна труба?
При порівнянні куточка і труби профільної необхідно визначитися з навантаженнями. При виборі важливі показники:
- Розмір майбутньої будови;
- Всі види навантаження, які будуть впливати на нього;
- Приблизний час подальшої експлуатації.
Для підвищених навантажень в пріоритеті профільна труба. Куточок через свою унікальної форми легше і впорається із середнім рівнем навантажень. Тому він підходить для малого будівництва, обробки невеликих будівель або спорудження тимчасових конструкцій.
Яка профільна труба йде на паркан?
Якщо ви будуєте паркан і вибрали в якості стовпчиків профільну трубу, то це правильне рішення. Вона забезпечить надійне перекриття на довгі роки.
Далі варто визначитися яка профільна труба йде на паркан. У цьому питанні головне правильно розрахувати всі навантаження, які в подальшому будуть впливати на конструкцію. У тому числі врахувати вплив вітру. Допоможе вам в цьому досвідчений фахівець.
Нижче будуть перераховані варіанти труб, виходячи з досвіду наших покупців, а не правильних розрахунків. Тому вони більше для ознайомлення, а не готова відповідь для вашого питання.
Отже, якщо будується паркан з профнастилу, то найбільш часто підходять профільні труби:
- 60х40х1,5;
- 60х40х2;
- 50х50х2;
- 60х60х2;
Рідше більшого розміру:
- 80х80х3;
- 100х100х4.
Коли зводиться паркан із сітки рабиці, можна використовувати трубу менше. Обумовлено тим, що вага самої сітки менше профнастилу, а також осередки в сітки пропускають вітер. Тому найбільш часто купуються труби:
- 40х40х1,5;
- 40х40х2.
І рідше більшого формату:
- 60х40х1,5;
- 60х40х2.
На сайті металобази КТ-Сталь дуже великий вибір профільних труб. Вся продукція нова і поставляється від кращих заводів України, тому має обов’язковий сертифікат. Вартість представлена як в метрах, так і за тонну і завжди актуальна.
Переходьте за посиланням труба профільна, щоб ознайомитися з усім асортиментом. Враховуй, що порізка безкоштовна.