вул. Гарматна 5
Продаж металопрокату по всій Україні
Телефонуйте нам: +38 (067) 626 49 19
+38 (044) 390 13 53
Режим роботи: Пн - Пт: 8:00 - 17:00 Сб:  8:00 - 16:00
Київ
xВаше місто Київ?
Так Інше місто
вул. Гарматна 5
Generic filters
Exact matches only
Металобаза Новини Види і сфера застосування дроту і катанкиВиди і сфера застосування дроту і катанки

Види і сфера застосування дроту і катанки

Катанка та дріт мають дещо спільне, але в той же час у них є і суттєві відмінності. Щоб не плутати ці дві форми сталевого прокату, розберемося, що поєднує їх, а які їм властиві риси.

 Дріт та катанка – що це таке?

Дріт – це виріб із суцільним перетином (круглим або фасонним) та великою протяжністю. Створюється за допомогою технології волочіння або холодної прокатки з різних матеріалів – у тому числі легованої або вуглецевої сталі. Постачання такого прокату здійснюються в мотках, бухтах або котушках.

У свою чергу, катанка є металевим прокатом, що має круглий переріз. У поодиноких випадках перетин може бути у формі прямокутника, овалу, трикутника, квадрата. Виготовляється на станах гарячої прокатки. Діаметр варіюється в діапазоні від 4 до 16 мм. Як сировина використовуються квадратні заготовки. Готова продукція постачається у бухтах чи мотках.

 

 

 Чим відрізняються дріт та катанка

Коли ми розібралися з поняттями дроту та катанки, розглянемо відмінності виробів. Насамперед, вони відрізняються технологіями виробництва, що застосовуються в їх виготовленні. Якщо катанка створюється методом гарячої прокатки, то дріт – холодної прокатки та волочіння.

Порівняємо і за іншими відмітними характеристиками дві форми прокату, що розглядаються:

  • Сталь, що використовується для виробництва. Дріт виготовляють із легованої, високолегованої, вуглецевої звичайної та якісної сталі. Катанка може створюватись з аналогічних матеріалів.
  • Призначення. Дріт – це готовий виріб або напівфабрикат, який використовується у виготовленні тросів та канатів. Катанка – це заготівля для виробництва металовиробів (болтів, дроту та ін.), армуючий елемент або ув’язувальний матеріал.
  • Діаметр. У дроту він становить 0,1-10 мм, у катанки – 4-16 мм.
  • Пластичність. У дроту вона набагато вища, ніж у катанки.
  • Форма перерізу. Дріт випускається з круглим або фасонним перетином (представлено понад 50 видами), катанка – з круглим, овальним, прямокутним, квадратним, трикутним.
  • Якість поверхні. Якщо для катанки допускаються ризики та окалина, то у випадку з дротом – ні.

Дріт є готовим до використання матеріалом, для якого характерна висока міцність і пластичність. Катанка є в першу чергу заготівлею, яка використовується згодом для виробництва канатів, металовиробів, канатних пасм і того ж дроту. Вона не така пластична і має окалину, а також великі зерна у своїй мікроструктурі. Здатна витримувати вигин на 180 градусів, а сталевий дріт, своєю чергою, на 360 градусів.

Єдине, що поєднує катанку та дріт – це велика довжина та невеликий розмір перерізу.

 

 

 Сфери використання катанки та дроту

Катанку завдяки її однорідній структурі і великій довжині широко застосовують у виробництві сталевого дроту, металовиробів, канатів, як армуючих елементів при заливці фундаменту, а також пакувального матеріалу. З неї створюються болти, цвяхи, заклепки, які згодом незамінні під час проведення будівельних робіт та виготовлення меблів. Крім того, вона йде на підготовку сіткових виробів, деталей різноманітних офісних аксесуарів та канцелярських предметів.

Дріт використовується не менш часто. Її направляють на виготовлення сітки-рабиці, ув’язувального матеріалу, проводів, пружин, фібри, пасм канатів та тросів, елементів меблів та інших виробів. Вона також набула поширення у будівництві та ландшафтному дизайні, зміцненні кам’яних насипів, схилів, відкосів.


Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам:

Зкачайте повний прайс з цiнами на
06 мая 2024 22:42






    Завжди найнижча цiна