Кут нахилу даху і його мінімальні значення для кожного виду покрівлі
Дах будинку один з найголовніших елементів всієї будови і за важливістю облаштування вона практично не поступається фундаменту. Покрівля влаштовується в залежності від безлічі різних критеріїв, а одні з найважливіших є кут нахилу, який може трохи варіюватися в залежності від форми даху і покрівельного матеріалу.
Сам кут несе не тільки естетичну складову, але і практичну, так як в залежності від нього варіюється швидкість і легкість, з якою опади будуть залишати дах, відповідно наскільки сильно дах буде піддаватися навантаженням (в зимовий час).
Кут нахилу даху залежить від трьох критеріїв:
- Рівень навантаження, що надається вітром – в залежності від сили вітру та його періодичності кут варіюється. Так якщо в області сильні і часті вітри дах буде отримувати досить сильні навантаження, що відіб’ється на її міцності в цілому і на покрівельному покритті зокрема.
- Кількість опадів (особливо взимку) – якщо кут буде маленьким, то велика частина опадів залишатиметься на даху і повільно її залишати, через що покриття даху буде схильне до великого навантаження.
- Матеріал покрівельного покриття – в залежності від того, з чого покрівля виготовлена буде варіюватися швидкість стікання води, затримання снігу на даху і надійність самого покрівельного покриття (його довговічність). Нюансів досить багато, тому практично для кожного покрівельного покриття існує свій оптимальний кут нахилу.
Мінімальний або оптимальний ухил для конкретного покрівельного матеріалу:
- Металочерепиця – найменший ухил, який підходить для цього матеріалу 15 градусів, однак при ньому дуже важливо якісно герметизувати всі стики. Якщо ухил буде підібраний неправильно, то в зимовий час велика кількість снігу може легко прогнути дах, пошкодивши тим самим стики.
- Профнастил – мінімально допустимий кут 12 градусів, на кутах 15, але при цьому необхідно робити дуже надійну і міцну обрешітку, в іншому випадку покластись на міцність даху буде неможливо.
- М’яка покрівля (гнучка черепиця) – мінімальна норма 11 градусів при хорошій обрешітці і суцільному підставі.
- Покрівлі з бітумних матеріалів – граничним значенням є 1-2 градуси (плоскі покрівлі) і 15 градусів для інших варіантів покрівлі. Так само важливо зробити дуже гарну гідроізоляцію.
- Ондулін – в цілому мінімальним порогом є 11 градусів, але тоді доведеться робити суцільну обрешітку, щоб дах легко переносив навантаження.
- Азбестоцементний шифер і глиняна черепиця – з урахуванням матеріалу мінімальний ухил повинен бути не менше 22 градусів, а стропила та обрешітка повинні бути добре укріплені. При використанні черепиці не зайвим буде також зміцнення стін.
Окремо варто виділити, що мінімальні значення не є оптимальними, тому використовувати такий кут нахилу варто тільки при відсутності інших варіантів. В цілому ж оптимальний рівень ухилу для більшості дахів 45 градусів.
Компанія «КТ-Сталь» здійснює продаж покрівельних матеріалів за доступними цінами. У нас ви можете купити якісний профнастил в Києві на виключно вигідних умовах. Підприємство забезпечує доставку металопрокату по місту і області.