Пристрій забору з профільованого листа
Прагнення до створення огорожі свого подвір’я – одна з особливостей нашого національного менталітету. Останнім часом паркани з профільованого листа стають все більш популярними, поступово витісняючи великоваговий цегла і ненадійний дерев’яний штахетник. Якісний металопрокат з чудовими захисно-декоративними характеристиками істотно перевершує багато традиційних матеріали.
Компанія «КТ-Сталь» пропонує купити профнастил власного виробництва за цінами значно нижчі за середньоринкові. На сайті ви можете зробити розрахунок необхідної кількості обраного вами матеріалу, за результатами якого ви зможете з високою точністю оцінити свої витрати. Підприємство також забезпечує доставку придбаних у нас матеріалів.
Вибір матеріалів та необхідні інструменти
Зазвичай для забору, що встановлюється навколо приватного будинку або дачі, використовується недорогий профнастил марки ПС-8 або ПС-10 з полімерним покриттям. У продажу є також і нефарбовані полімерні листи, які застосовуються в основному для тимчасових огорож. Крім згаданого металопрокату нам будуть потрібні наступні матеріали:
- Труба профільна прямокутного або квадратного перетину для стовпів і горизонтальних лаг.
- Цемент, пісок і щебінь для заливки опорних стовпів.
- Цегла або бутовий камінь для влаштування основи.
Для виконання робіт по влаштуванню огорожі з профнастилу нам знадобиться хозінвентарь: лопати штикові та совкові, а також кельма муляра і відра. Для замішування бетону можна використовувати корито або бетономішалку. Роботи з металом виконуються за допомогою кутової шліфмашинки, дрилі (шуруповерта), пристрої для установки заклепок і зварювального апарату. Від останнього можна відмовити і зібрати каркас на болтах і гайках.
Основні роботи по монтажу паркану з профнастилу
Смугу, в якій буде встановлюватися огорожа, необхідно очистити від чагарнику, високої трави і сміття. По завершенні підготовчого періоду можна приступати безпосередньо до робіт по установці паркану з профнастилу, які виконуються в п’ять етапів:
- Трасування і розмітка. Спочатку визначаємо опорні точки (кінцеві для прямих ділянок), місця установки хвіртки і воріт. Через кожні 2-3 м позначаємо розташування несучих стовпів.
- Земляні роботи та влаштування основи. Копаємо або Бурим шурфи під стовпи, встановлюємо їх і бетонуючи. Проміжки між ними закладаємо цеглою на висоту 20-30 см, попередньо зробивши під кладку піщану подушку.
- Монтаж каркаса. До вертикальних стовпів приварюють або прикручуємо горизонтальні лаги строго за рівнем.
- Обшивка профнастилом. Листи до каркасу кріпимо за допомогою заклепок або саморізів, вкручуючи їх в профільну трубу крізь панель без попереднього засвердлювання.
- Оздоблення. По верху і низу листа кріпимо на заклепках закриває П-подібний профіль або спеціальний куточок.
Завершуємо процес виготовленням і установкою хвіртки і в’їзних воріт. Останні можуть бути як орними, так і зсувними з ручним або електричним приводом.
Терміни виконання робіт по монтажу паркану з профільованого листа сильно залежать від його протяжності, кваліфікації та підготовки майстра. В принципі все можна зробити і самому, залучаючи помічника тільки для деяких операцій, наприклад, за визначенням рівня верхньої кромки.
Результат ваших зусиль значною мірою буде залежати і від якості використовуваних матеріалів. Компанія «КТ-Сталь» реалізує металопрофіль з відмінними фізико-механічними показниками. Наші фахівці готові надати вам допомогу в питаннях підбору необхідних комплектуючих.